Dzisiaj jest czwartek, 25 Kwi 2024

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
"Ostrołęka w latach wojny i okupacji 1939-1945" PDF Drukuj Email


 


28 listopada 2019 r. nasi wychowankowie wzięli udział w prelekcji pt. „Ostrołęka w latach wojny i okupacji 1939-1945”. Spotkanie poprowadził dr Jerzy Kijowski, który opowiedział o losach ostrołęczan w czasie II wojny światowej. Spotkanie wzbogacone było prezentacją archiwalnych zdjęć. Uczestnicy spotkania odbyli podróż w przeszłość do okupowanej przez Niemców Ostrołęki. Prelegent opowiedział o mieście i losach jego mieszkańców od 1 września 1939 do powrotu ostrołęczan z wysiedlenia, podczas walk o Ostrołękę, na wiosnę 1945 r.
Głównym celem spotkania było kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich oraz rozwijanie emocjonalnych więzi z krajem ojczystym i regionem. Wizyta pana doktora Jerzego Kijowskiego pozostanie nam długo w pamięci i umocni w nas poszanowanie odwagi, mądrości i umiłowanie Ojczyzny.

 
„Dzień Pluszowego Misia” PDF Drukuj Email

 


 

25 listopada 2019 r. do Przedszkola Miejskiego nr 17 przybyły misie, aby przypomnieć dzieciom o „Dniu Pluszowego Misia”. Maskotki zachęcały przedszkolaków i personel do wspólnych zabaw, pląsów i śpiewu. Misie zaprezentowały dzieciom własną choreografię do piosenki „Gumi Miś”.
Na koniec wspólnie z misiami przedszkolaki wykonały pamiątkowe zdjęcia. Zabawy i radości było co niemiara. Za inicjatywę odpowiedzialne było Koło Wolontariatu, którego opiekunem jest p. S. Skowron.


 
Wystawa prac Eweliny PDF Drukuj Email


W listopadzie br. wychowanka Bursy Regionalnej w Ostrołęce Ewelina Dudzińska przygotowała po raz pierwszy wystawę swoich prac. Pasją, którą wychowanka realizuje w wolnej chwili jest rysunek. Prace wykonane są za pomocą ołówka i kredek.
GRATULUJEMY EWELINIE talentu i czekamy na jej kolejne prace.


 
„Światowy Dzień Rzucania Palenia – trzeci czwartek listopada” PDF Drukuj Email

 


 

Co roku w trzeci czwartek listopada (21.11.2019 r.) obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Chodzi o to, by zachęcać w nim palaczy do odstawienia papierosów przynajmniej na jeden dzień.
Każdy wypalony papieros kosztuje nas 11 minut z naszego życia, palacze żyją od 10 do 15 lat krócej. Trucizny papierosowe osłabiają również system odpornościowy organizmu. System immunologiczny potrzebuje pół roku, by dojść do siebie. A dopiero po roku od odstawienia palenia ryzyko zawału serca u palaczy spada o połowę. Trzeba aż 10 lat bez papierosów, by zmniejszyło się ryzyko zachorowania na raka płuc.
W ciągu kilku ostatnich lat obok mody na niepalenie dało się zauważyć trend na e-palenie, które stało się niezwykle popularne wśród młodych ludzi i nastolatków.
E-papieros w swoim składzie zawiera nikotynę o różnym stężeniu (zaw. 0% - 3,6%), wodę, glikol propylenowy (zaw. 50% - 99,6%) lub glicerynę albo mieszaninę tych związków, a także od kilku do kilkunastu substancji zapachowo-smakowych z atestami dopuszczalności do stosowania w kosmetykach i artykułach spożywczych.
Elektroniczne papierosy miały wspomagać walkę z uzależnieniem od palenia tytoniu, tymczasem liczba nastolatków przyznających się do palenia
e-papierosów w ciągu ostatniego okresu wzrosła aż o 36 proc. (z 3,6 mln do 4,9 mln).

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO):

  • Wskazuje Polskę jako państwo z największym na świecie odsetkiem osób nieletnich, które kiedykolwiek paliły elektroniczne papierosy wynoszącym: 62,1% (4,2mln!)
  • Informuje, że co roku z powodu chorób odtytoniowych umiera na świecie ok. 7 mln ludzi. W Polsce liczba ta wynosi ok. 70 tys.

W ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia młodzież przygotowała wystawę na holu Bursy. Poprzez ulotki informacyjne zachęcaliśmy do rzucania palenia, oraz informowaliśmy o skutkach palenia tytoniu.
Inicjatywa zrealizowana została pod kierunkiem p. S. Skowron.

 
„Lekcja archeologiczna w Muzeum Kultury Kurpiowskiej” PDF Drukuj Email

 


 

20 listopada 2019 r. młodzież z Bursy Regionalnej wzięła udział w lekcji towarzyszącej wystawie „Skarby wieków średnich”, na której wychowankowie poznali różnorodność stylów zdobniczych i typów biżuterii używanej we wczesnym średniowieczu. Uzupełnieniem lekcji były warsztaty plastyczne, podczas których młodzież zaprojektowała ozdoby inspirowane zabytkami z wystawy , a następnie własnoręcznie wykonała je z modeliny - stylizując na wzór autentycznych zabytków.
Lekcja archeologiczna odbyła się w Muzeum Kultury Kurpiowskiej z inicjatywy p. S. Skowron i p. M. Załęskiej.

 
Wieczór Andrzejkowy 2019 PDF Drukuj Email

 


 


19 listopada 2019 r. w Bursie Regionalnej odbył się „Wieczór Wróżb Andrzejkowych”.

Młodzież wraz z wychowawcami: panią Bożeną Gawrych oraz panią Moniką Gal odprawiła ciekawe i zabawne wróżby andrzejkowe. Wychowankowie stworzyli wspaniałą atmosferę tego wieczoru, którego dopełnieniem była dyskoteka andrzejkowa.

Celem zajęć było:
– nawiązanie nowych przyjaźni wśród wychowanków,
– kultywowanie tradycji ludowych,
– stworzenie atmosfery wspólnej, kulturalnej i miłej zabawy.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę :-)

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 29 z 84

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Rekrutacja 2024 (Plakat)

Plakat rekrutacyjny Bursy Regionalnej w Ostrołęce

Osiągnięcia, podziękowania


Bursy Regionalnej
w Ostrołęce

Telefony zaufania

Telefony zaufania: 800702222 dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym, 800121212 dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka, 116111 Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Okładka poradnik dla nauczycieli: "Uczeń w kryzysie psychicznym"

 

Materiał edukacyjny o omdleaniach - ulotka

 

Chmury smogowe nad czerwonym łamańcem pod którym widnieje napis: Mazowiecka uchwała antysmogowa


Kampania społeczna