Dzisiaj jest sobota, 04 Maj 2024

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna > Start
AKTUALNOŚCI
Pożegnanie tegorocznych maturzystów

Pani Dyrektor przemawia do zgromadzonych maturzystów oraz wychowawców

29 marca br. wychowankowie młodszych klas pod opieką wychowawców p. M. Załęskiej i p. K. Prota pożegnali tegorocznych maturzystów. Podczas uroczystości zgromadzeni absolwenci wraz z wychowawcami i Panią Dyrektor obejrzeli oraz wysłuchali części artystycznej. Następie Pani Dyrektor nagrodziła maturzystów, którzy w sposób szczególny angażowali się w życie placówki. Wieczór zakończył się słodkim poczęstunkiem oraz rozmowami o minionych latach.

 
Wychowankowie bursy na prelekcjach w Bibliotece Pedagogicznej z okazji Światowego Dnia Książki

Wychowankowie Bursy w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce na prelekcjach z okazji Światowego Dnia Książki

19 kwietnia br. w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce odbyły się prelekcje z okazji Światowego Dnia Książki, skierowane do młodzieży z Bursy Regionalnej.

Spotkanie to miało na celu zachęcenie uczniów do czytelnictwa oraz promocję wartości, jakie niesie za sobą czytanie. Prelegentka opowiedziała o znaczeniu książek w życiu człowieka, przybliżyła bogactwo literatury i rozwiała wątpliwości związane z lekturami szkolnymi. Podczas spotkania wychowankowie mieli okazję poznać nowości wydawnicze oraz porozmawiać o swoich ulubionych autorach i książkach.
Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze, a młodzież aktywnie włączała się w dyskusje. Pani bibliotekarka starała się przekazać, że książki to nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu, ale również cenne narzędzie do nauki i rozwoju osobistego.

Wydarzenie to stanowiło ważną inicjatywę dla zachęcenia młodych ludzi do czytelnictwa oraz rozwijania ich zainteresowań i pasji, czytanie bowiem pozwala na poszerzanie wiedzy, rozwijanie wyobraźni, kształtowanie empatii i rozwijanie kreatywności.

Warto przypomnieć, że Światowy Dzień Książki obchodzony jest od 1995 roku z inicjatywy UNESCO, a jego celem jest promowanie czytelnictwa oraz popularyzacja wiedzy o książce jako źródle wiedzy i kultury.

Wydaje się, że takie inicjatywy, jak prelekcje dla młodzieży, są kluczowe dla rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Dzięki takim spotkaniom, uczniowie mają okazję zetknąć się z ludźmi, którzy przekazują wiedzę i inspirują ich do rozwijania swoich pasji. Oby takich inicjatyw było jak najwięcej, a młodzi ludzie mieli dostęp do wartościowej literatury i wiedzy, która pozwoli im na pełny rozwój i osiągnięcie swoich celów życiowych.

Wychowawcy Monika Gal, Andrzej Zapert

 
Konkurs "Stawiam na śniadanie"

images/galeria/2023/Stawiam_na_sniadanie/800_Stawiam_na_sniadanie_01.jpgimages/galeria/2023/Stawiam_na_sniadanie/800_Stawiam_na_sniadanie_02.jpg

W Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbył się konkurs związany z promocją zdrowego stylu życia. Tym razem wychowankowie mieli za zadanie przygotowanie wierszy, plakatów, piosenek i innych form przekazu, które miały zachęcić rówieśników do systematycznego spożywania posiłków, zwłaszcza śniadań.
Temat konkursu, czyli "Stawiam na śniadanie", skłania do refleksji nad tym, jak ważne jest regularne jedzenie, a w szczególności poranne posiłki. Śniadanie to bowiem kluczowy moment w ciągu dnia, który decyduje o naszej wydajności i koncentracji w trakcie zajęć szkolnych czy pracy.
Wierzymy, że takie inicjatywy przyczyniają się do budowania świadomości na temat korzyści płynących z dbałości o swoje ciało i zdrowie.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i mamy nadzieję, że przekaz, który przekazali swoimi pracami, trafi do jak największej liczby osób i zainspiruje ich do zmiany nawyków żywieniowych na lepsze.


 
Pierwsza pomoc przedmedyczna z Druhami OSP

Druhowie z OSP prezentują jak prawidłowo i bezpiecznie przełożyć poszkodowanego na nosze

Życie i zdrowie człowieka są wartościami nadrzędnymi, dlatego niezwykle ważne jest, by każdy z nas umiał udzielić pierwszej pomocy osobie potrzebującej. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom w naszej Bursie w dniu 27 marca br. Sekcja Promocji Zdrowia z opiekunem, Panią Bożeną Gawrych zorganizowała warsztaty, podczas których wychowankowie mogli  utrwalić wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy.
Uczestnicy poznali też zasady postępowania w razie wypadku m.in.: dowiedzieli się jak zadbać o bezpieczeństwo własne, jak ocenić stan poszkodowanego – zbadać podstawowe parametry życiowe, prawidłowo wezwać pomoc, wykonać poprawnie pozycję boczną ustaloną, resuscytację krążeniowo-oddechową, użyć defibrylatora AED, jak postępować w wybranych stanach nagłych. Każdy miał możliwość ćwiczeń na fantomach pod czujnym okiem druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce, którym serdecznie dziękujemy za ich zaangażowanie społeczne i przeprowadzenie konstruktywnych warsztatów.

 
Wystawa prac wychowanków Bursy

Warsztaty ekologiczne „Drugie życie plastikowych butelek i nakrętek”.

Warsztaty ekologiczne „Drugie życie plastikowych butelek i nakrętek"

W  dniu 09.03.2023r. wychowankowie grupy IV i V  bursy wzięli udział w ciekawych i inspirujących warsztatach poświęconych tematyce ochrony środowiska. Podczas zajęć, zatytułowanych "DRUGIE ŻYCIE PLASTIKOWYCH BUTELEK I NAKRĘTEK", młodzież miała okazję nauczyć się, jak można wykorzystać ponownie materiały, które zwykle uznajemy za odpady. Dzięki użyciu nożyczek l, nożyka oraz swojej kreatywności, uczestnicy warsztatów stworzyli, dekoracje, praktyczne organizery i pojemniki na różnego rodzaju przybory, takie jak długopisy, flamastry, gąbki czy szczoteczki do zębów. W ten sposób wykorzystali plastikowe butelki i nakrętki, które zwykle lądują w śmietniku i przyczyniają się do zanieczyszczenia środowiska. Warsztaty miały na celu nie tylko pokazanie, jak łatwo można wykorzystać ponownie materiały, które wydają się bezużyteczne, ale również zachęcenie uczestników do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. W czasach, gdy zanieczyszczenie środowiska staje się coraz poważniejszym problemem, każdy z nas może wdrożyć proste rozwiązania, które pomogą zmniejszyć ilość wytwarzanych odpadów. Inicjatywa, która została podjęta przez wychowanków bursy, jest godna pochwały. Drobne gesty, takie jak ponowne wykorzystanie plastikowych butelek czy nakrętek, mogą mieć ogromny wpływ na naszą planetę i przyszłe pokolenia. Zachęcamy wszystkich do podjęcia działań na rzecz ochrony środowiska, takich jak segregacja odpadów czy minimalizacja zużycia plastiku. Wszystko zaczyna się od nas samych - nasze codzienne wybory mogą mieć duży wpływ na przyszłość naszej planety.

Wychowawcy: Monika Gal, Andrzej Zapert

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 101

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Rekrutacja 2024 (Plakat)

Plakat rekrutacyjny Bursy Regionalnej w Ostrołęce

Osiągnięcia, podziękowania


Bursy Regionalnej
w Ostrołęce

Telefony zaufania

Telefony zaufania: 800702222 dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym, 800121212 dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka, 116111 Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Okładka poradnik dla nauczycieli: "Uczeń w kryzysie psychicznym"

 

Materiał edukacyjny o omdleaniach - ulotka

 

Chmury smogowe nad czerwonym łamańcem pod którym widnieje napis: Mazowiecka uchwała antysmogowa


Kampania społeczna