Dzisiaj jest niedziela, 20 Sty 2019

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
BĄDŹ EKO! PDF Drukuj Email


PRZYGODA ZE SZTUKĄ

Dnia 07.11.2013r. w Bursie odbyły się:

Warsztaty selekcji i wykorzystania odpadów oraz surowców wtórnych pokazujące młodzieży, w jaki sposób mogą być wykorzystane w życiu oraz sztuce”.

Młodzież pod kierunkiem opiekuna sekcji p. M. Gal, wykonała z plastiku różne ciekawe rzeczy m.in. koszyczek, żółwie, wazony, kwiaty, ośmiornice.
Przygotowano  wystawę prac, która prezentuje pomysły i realizacje wychowanek naszej Bursy, które działają w samorządzie sekcji Kulturalno-Oświatowej.

<<< WIĘCEJ >>>
 
Wykład - Język komentarzy internetowych ... PDF Drukuj Email


W dniu 7 XI 2013 r. wychowankowie Bursy uczestniczyli w wykładzie doktorantki Uniwersytetu Gdańskiego - Pani Karoliny Czemplik  pt. "Język komentarzy internetowych na przykładzie wpisów zamieszczonych na kanale Cyber Marian na serwisie internetowym Youtube".

 
Spotkanie z przedstawicielami policji PDF Drukuj Email

 


 

W ramach programu profilaktycznego Bursy z zakresu bezpieczeństwa w życiu codziennym dnia 21 X 2013 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbyło się spotkanie wychowanków klas pierwszych z pracownikiem Komendy Miejskiej Policji – mł. asp. Bożeną Piersa.


Celem spotkania, które zorganizowała p. Agnieszka Sieczak, było kształtowanie wyobraźni młodzieży dotyczącej bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach życiowych oraz poznanie procedur postępowania w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu i zdrowiu.

 
OTRZĘSINY 2013 PDF Drukuj Email

 


03.X.2013 r. w Bursie Regionalnej odbyły się OTRZĘSINY KLAS I pt. „PIERWSZE W BURSIE PŁOTY – PRZESKAKUJĄ NASZE KOTY”.Otrzęsiny przygotowywane były pod kierunkiem wychowawców: Agnieszki Sieczak i Sylwii Skowron.
Głównym celem uroczystości była integracja uczniów klas pierwszych, wyrabianie nawyku właściwych zachowań w atmosferze gry i zabawy, kształcenie poczucia humoru.
W trakcie uroczystości odbyło się 8 konkurencji, podczas których pierwszoklasiści musieli udowodnić czy zasługują na to, aby nosić miano „pełnoprawnego mieszkańca Bursy”.
Poszło im fantastycznie. Wszyscy spisali się na medal. Po Otrzęsinach odbyła się dyskoteka.

 
Spotkanie ze strażakami PDF Drukuj Email

 


 

W dniu 25.09.2013 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbyło się spotkanie z przedstawicielami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łysych dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Tematem  wykładu były:
„ZASADY BEZPIECZNEGO ZACHOWANIA W BURSIE ORAZ ZAPOZNANIE MŁODZIEŻY Z PODSTAWOWYMI ZASADAMI POSTĘPOWANIA W PRZYPADKU POWSTANIA POŻARU LUB INNEGO ZDARZENIA”.
Koordynatorem spotkania była pani M. Gal.

 
Wieczorek z okazji Dnia Chłopaka PDF Drukuj Email

 

W dniu 02 października 2013 r. Młodzieżowa Rada Bursy pod kierunkiem opiekuna p. Sylwii Skowron zorganizowała „Wieczorek z okazji Dnia Chłopaka”. Po krótkiej części artystycznej dziewczęta złożyły kolegom życzenia, oraz podarowały im słodkie upominki.

Główne cele spotkania to:

 • Integracja młodzieży,
 • Wytworzenie pogodnego i radosnego nastroju,
 • Ukazanie sposobu na spędzanie czasu wolnego,
 • Kształtowanie szacunku wobec tradycji.
 •  
  << pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

  Strona 35 z 45

  Biuletyn Informacji Publicznej

  Bursy Regionalnej w Ostrołęce

   


  Osiągnięcia, podziękowania


  BURSY REGIONALNEJ

  W OSTROŁĘCE

  Rekrutacja 2018 Plakat

  Dopalacze kradną życie!