Dzisiaj jest piątek, 28 Lut 2020

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Konkurs pt. „Świąteczny wystrój pokoju” PDF Drukuj Email

 


 

W grudniu Młodzieżowa Rada Bursy pod kierunkiem p. Agnieszki Popielarz zgodnie z tradycją bursy ogłosiła konkurs pt. „Świąteczny wystrój pokoju”, który jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem. Młodzież wykazała się niezwykłą kreatywnością i dużymi zdolnościami plastycznymi przy przystrajaniu pokoi na święta. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w dniu 19.12.2012 r., I miejsce zajęły pokoje 59 i 80, II miejsce zajęły pokoje 53 i 88, III miejsce zajęły pokoje 54 i 74, wyróżnienie zdobyły pokoje 50 i 56.

Słuchacze Zespołu Kolegiów Nauczycielskich dekorowali kondygnacje.
I miejsce zajęła kondygnacja „A”, II miejsce kondygnacja „B”.

Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy, a laureatom gratulujemy.

 
Wieczór Wigilijny 2012 PDF Drukuj Email

 


„BÓG SIĘ RODZI MOC TRUCHLEJE…”

19.XII.2012 r. w Bursie Regionalnej odbył się tradycyjnie jak co roku „Wieczór Wigilijny” dla mieszkańców oraz pracowników Bursy. Młodzież szkół ponadgimnazjalnych pod kierunkiem wychowawczyni p. Moniki Gal przygotowała całą uroczystość.


Młodzież wspaniale wprowadziła nas w magię tego Wieczoru. Ważnym elementem w programie artystycznym był stół wigilijny, przy którym wychowanki przybliżyły nam historię i tradycje świąt Bożego Narodzenia, ze szczególnym zwróceniem uwagi na potrawy wigilijne, które powinny znaleźć się na każdym stole. Dopełnieniem było wspólne śpiewanie kolęd, życzenia świąteczne oraz poczęstunek.

 
Konkurs wiedzy pt. „Śladami historii Janusza Korczaka” PDF Drukuj Email

 


 

13 XII 2012 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbył się konkurs wiedzy pt. „Śladami historii Janusza Korczaka” zorganizowany pod kierunkiem p. S. Skowron.
Śmiałkowie zmierzyli się z nie lada wyzwaniem. Ich zadaniem było bowiem zademonstrowanie swojej wiedzy o życiu, twórczości, oraz działalności społecznej Janusza Korczaka.

Więcej…
 
KONKURS „GWIAZDKOWY ANIOŁ” II PDF Drukuj Email

 


 

Filia OCK w Wojciechowicach „Kultownia” zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Gwiazdkowy Anioł”. W konkursie udział wzięły przedstawicielki sekcji artystycznej Bursy Regionalnej w Ostrołęce, wykazując się niemałą inwencją twórczą.

Dnia 10 grudnia 2012 r. w sali kameralnej OCK odbyło się uroczyste spotkanie, na którym wręczono nagrody i dyplomy laureatom konkursu plastycznego, w którym uczestniczyła wychowanka Bursy – Emilia Kaczor, która zajęła II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych za wykonanie pracy „Koloranka”.

Więcej…
 
Akcja „I ty możesz zostać św. Mikołajem” PDF Drukuj Email

 


 

Już po raz kolejny Grupa I pod kierunkiem p. A. Sieczak zorganizowała zbiórkę zabawek, słodyczy, artykułów szkolnych dla dzieci z placówki Pieczy Zastępczej „Korczakówka” w Ostrołęce z okazji Mikołajek.

Zbiórka odbyła się w dniach 26 XI - 05 XII 2012 r. na terenie Bursy.

W dniu 06 XII 2012 r. przekazano dzieciom zebrane dary.

 
Świąteczny kiermasz pierników i ozdób świątecznych PDF Drukuj Email


W dniu 26 listopada 2012 r. sekcja artystyczna pod kierunkiem opiekuna p. Agnieszki Sieczak, zorganizowała i przeprowadziła zajęcia kulinarne pt. „Mikołajkowe pieczenie pierników”.

Również w grudniu wychowanki sekcji artystycznej przygotowywały własnoręcznie robione ozdoby choinkowe: choinki, bombki, gwiazdy, itp.

Głównym celem zajęć była chęć niesienia pomocy innym.

W dniu 12 grudnia 2012 r. odbył się: świąteczny kiermasz pierników i ozdób świątecznych, podczas którego zbierano pieniądze na zakup słodyczy dla dzieci z okazji Mikołajek. Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 następna > ostatnia >>

Strona 51 z 58

Budżet Obywatelski Mazowsza

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2019 Plakat

Dopalacze kradną życie!