Dzisiaj jest sobota, 02 Mar 2024

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
KONCERT KOLĘD PDF Drukuj Email

 


 

Dnia 17.12.2013 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbył się KONCERT KOLĘD.

Historię powstania kolęd i pastorałek przybliżyły zebranym wychowanki Bursy w scenerii z rozgwieżdżonym niebem, grającymi aniołami, migającymi światełkami. Obecni na uroczystości pracownicy i mieszkańcy bursy wysłuchali przepięknych kolęd. Następnie wszyscy udali się na przygotowany poczęstunek wigilijny.
Dyrektor Bursy Regionalnej p. Alina Ambroziak, złożyła wszystkim życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego 2014 Roku. Uroczystość zorganizowały p. Agnieszka Sieczak i p. Monika Gal.

 
Konkurs pt. „Świąteczny wystrój pokoju" PDF Drukuj Email

 


 

W grudniu, aby poczuć w pełni atmosferę zbliżających się świąt, Samorząd grupy II wraz z wychowawcą p. M. Zakrzewską, zorganizował konkurs pt. „Świąteczny wystrój pokoju”. Konkurs ten stał się już swoista tradycją naszej placówki dzięki czemu cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży. Wszyscy uczestnicy wykazali się pomysłowością oraz sporymi umiejętnościami plastycznymi, dlatego różnice w ocenach końcowych były niewielkie.

Konkurs został rozstrzygnięty 17.12.2013r., miejsce I zajął pokój nr 88, miejsce II pokój nr 59, miejsce III przypadło pokojowi nr 12. Komisja przyznała również dwa wyróżnienia, które otrzymały pokoje nr 61 i 79.
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.

 
Warsztataty fotograficzne PDF Drukuj Email

 


 

W listopadzie oraz grudniu młodzież mieszkająca w Bursie Regionalnej w Ostrołęce, miała okazję wziąć udział w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez Panią Roxanę Dawid. Celem zajęć było przede wszystkim rozwijanie zainteresowań młodzieży, zapoznanie uczestników z podstawami fotografii oraz zdobycie przez nich podstawowej wiedzy nt. cyfrowej obróbki zdjęć. Koordynatorem zajęć była p. M. Zakrzewska.


 
Akcja „I ty możesz zostać św. Mikołajem” PDF Drukuj Email

 


 

Już po raz kolejny Grupa I pod kierunkiem p. A. Sieczak zorganizowała zbiórkę zabawek, słodyczy, artykułów szkolnych dla dzieci z placówki Pieczy Zastępczej „Korczakówka” w Ostrołęce z okazji Mikołajek.
Zbiórka odbyła się w dniach 25 XI - 05 XII 2013 r. na terenie Bursy.

 
ROZSTRZYGNIĘCIE I MIĘDZYINTERNACKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ PDF Drukuj Email

 


 

 

W dniu 12 grudnia 2013 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom biorącym udział w I Międzyinternackim konkursie plastycznym na „Kartkę Bożonarodzeniową. Konkurs ten cieszył się dużym zainteresowaniem, Ze względu na ilość kart, jakie otrzymaliśmy w tym roku jury miało nie lada wyzwanie, żeby wśród tylu prac wyłonić te najpiękniejsze. Laureaci otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Konkurs zorganizowała sekcja artystyczna pod kierunkiem opiekuna Pani Agnieszki Sieczak.


 
"Narodowe Czytanie” PDF Drukuj Email

 "Narodowe Czytanie" to zainicjowana przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter.
Ma to związek z przypadającą w bieżącym roku 220. rocznicą urodzin tego znakomitego polskiego komediopisarza, któremu szczególnie bliskie były tereny obecnego województwa podkarpackiego.

Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. W związku z tym, w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbyło się spotkanie podczas którego wychowanki czytały dzieła Aleksandra Fredry dla młodzieży mieszkającej w placówce.


 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

Strona 71 z 83

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Rekrutacja 2023 Plakat

Plakat rekrutacyjny Bursy

Osiągnięcia, podziękowania


Bursy Regionalnej
w Ostrołęce

Telefony zaufania

Telefony zaufania: 800702222 dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym, 800121212 dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka, 116111 Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Okładka poradnik dla nauczycieli: "Uczeń w kryzysie psychicznym"

 

Materiał edukacyjny o omdleaniach - ulotka

 

Chmury smogowe nad czerwonym łamańcem pod którym widnieje napis: Mazowiecka uchwała antysmogowa


Kampania społeczna