Dzisiaj jest niedziela, 29 Sty 2023
Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Kiedy marzenia stają się rzeczywistością – spotkanie z p. Aleksandrą Rupińską, autorką powieści „Jedna dobra rzecz”

Zdjęcie grupowe ze spotkania autorskiego

W ostatnich dniach kwietnia mieliśmy ogromny zaszczyt gościć w naszej placówce p. Aleksandrę Rupińską, autorkę powieści dla młodzieży pt. „Jedna dobra rzecz”.
Historia przedstawiona w powieści jest realistyczna, wielowątkowa i niebanalna. Opowiada o głębokim uczuciu, szeroko rozumianych relacjach, próbach budowania zaufania, koszmarach przeszłości i wątłych nadziejach na lepsze jutro. Pokazuje także, że los bywa przewrotny, a zaprezentowana historia może przydarzyć się każdemu z nas.
Pani Aleksandra, absolwentka ostrołęckiego liceum i szkoły muzycznej, na co dzień mieszkająca w Młynarzach, wprawdzie dopiero debiutuje w świecie literatury, ale jej powieść zyskała już pokaźne grono odbiorców. Nie inaczej przyjęła autorkę bursowska młodzież. Były pytania o proces tworzenia, inspiracje, trudności z jakimi musi mierzyć się początkujący twórca literatury, wsparcie ze strony najbliższych i determinację w realizacji marzeń.
Autorka chętnie opowiadała o początkach przygody z pisaniem. Podkreślała również, że podstawą sukcesu jest wiara we własne możliwości i nieustanne przełamywanie barier.
Dzięki otwartości i niezwykłej życzliwości p. Aleksandry wychowankowie Bursy mieli okazję porozmawiać o literaturze i uwierzyć, że marzenia mogą stać się rzeczywistością. By osiągnąć sukces trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość i pokorę, puścić wodze wyobraźni i głęboko wierzyć, że w życiu wszystko jest możliwe.
Dziękujemy serdecznie autorce powieści za miły i emocjonujący wieczór oraz życzymy dalszych sukcesów!
Spotkanie przygotowała i poprowadziła p. Małgorzata Kisiel.