Dzisiaj jest czwartek, 28 Maj 2020
Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Ogłoszenie


 

Drodzy Rodzice i Wychowankowie!

Informujemy, iż decyzją Rządu Rzeczypospolitej Polskiej od 16 do 25 marca 2020 r. zostaną zamknięte wszystkie żłobki, przedszkola, szkoły i placówki oświatowe z uwagi na zagrożenie zainfekowaniem koronawirusem.

Wystosowano apel Ministerstwa Zdrowia dotyczący zachowania się dzieci i młodzieży w tych dniach. Nie jest to czas ferii, który pozornie uważa się za wolny.

Jest to czas kwarantanny dla każdego z nas!

Bądźmy zatem odpowiedzialni i postarajmy się rozsądnie spędzić ten czas w domu, ograniczając liczbę wyjść do minimum. Zaleca się omijanie pomieszczeń zamkniętych, które gromadzą dużą ilość osób.

Działania te mają na celu zachowanie bezpieczeństwa zgodnie z zasadami profilaktyki, a w konsekwencji ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa i wzrostu liczby zachorowań. W sytuacjach trudnych, kiedy nie wiemy co zrobić, skontaktować się należy z infolinią Narodowego Funduszu Zdrowia oraz lokalnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Wskazane jest śledzenie na bieżąco komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji zamieszczanych na stronie placówki przez dyrektora bursy.

W związku z zawieszeniem działalności Bursy opłaty za zakwaterowanie oraz wyżywienie będą pomniejszone. W przypadku, gdy dokonana jest płatność nastąpi zwrot nadpłaconej kwoty.

Informujemy, że w okresie od 16 marca 2020 r. do 31 marca 2020 r. nie planuje się żywienia dla wychowanków bursy.

Prosimy o kontakt z sekretariatem placówki w sprawie aktualnej wysokości opłaty w marcu 2020 r.

Bieżące informacje dotyczące otwarcia placówki zamieszczone będą na stronie internetowej bursy.

Z poważaniem,
Alina Ambroziak
Dyrektor Bursy Regionalnej w Ostrołęce