Dzisiaj jest czwartek, 25 Lip 2024
Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna > KORONAWIRUS > Nauka w czasie epidemii > POGOTOWIE NAUKOWE. Nauka języka angielskiego. Sprawdzone miejsca w sieci.
POGOTOWIE NAUKOWE. Nauka języka angielskiego. Sprawdzone miejsca w sieci.


Siedzisz w domu a szkoła odbywa się tylko on-line? Korepetycje są teraz niedostępne? Wykorzystaj koniecznie ten czas i ćwicz angielski we własnym tempie!

Jak to zrobić? Które strony są godne polecenia?

Przeszukałam dla Was Internet i sprawdziłam gdzie warto zajrzeć!

https://www.ang.pl/

Tutaj znajdziesz  bardzo szeroką bazę wiedzy teoretycznej z zakresu gramatyki angielskiej oraz słówek. Wszystko podzielone nie tylko na działy ale również na stopnie zaawansowania. Każdy dział zawiera również sporą bazę testów sprawdzających, które możesz wykonać on-line lub wydrukować w formie pliku PDF. Po ukończeniu testu uzyskasz informację o swoim wyniku i popełnionych błędach.

https://www.helloangielski.pl/rozmowki/

Na tej platformie znajdziecie mnóstwo podstawowych informacji. Jest to strona dla osób początkujących lub chcących sobie powtórzyć materiał. Duży nacisk jest kładziony na wymowę oraz przykłady rozmówek. Można również dowiedzieć się jak napisać poprawne CV w języku angielskim oraz sprawdzić swoje wiedzę.

https://learnenglish.britishcouncil.org/

Także tutaj mamy do czynienia z profesjonalną brytyjską stroną. Bardzo dużo teorii  (w j. angielskim) i ciekawie przygotowane ćwiczenia. Jestem pewna, że nawet osoba średnio zaawansowana poradzi sobie z odnalezieniem interesującego ją tematu czy testu.
Dla osób które bardziej są słuchowcami niż wzrokowcami bardzo dobrą metodą nauki będą kanały z nauką angielskiego dla uczniów. Serdecznie Wam polecam poniższe kanały:


Życzę Wam efektywnej nauki.

Sylwia Skowron