Dzisiaj jest środa, 29 Cze 2022
Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna > Wiadomości dla rodziców > Głosuj na nasz projekt w Budżecie Obywatelskim Mazowsza
Głosuj na nasz projekt w Budżecie Obywatelskim Mazowsza


Drodzy Rodzice i Wychowankowie,

W poniedziałek 26 października 2020 r. rusza głosowanie na „Budżet Obywatelski Mazowsza”. Jest to wydzielona część budżetu Województwa Mazowieckiego, o której przeznaczeniu zdecydują w głosowaniu mieszkańcy Województwa Mazowieckiego.

Zgłoszony przeze mnie projekt pod numerem 235. „Remont i wyposażenie kuchni wraz z zapleczem w Bursie Regionalnej w Ostrołęce” skierowany jest do mieszkańców Województwa Mazowieckiego, a w szczególności do obecnych i przyszłych wychowanków Bursy Regionalnej w Ostrołęce oraz ich rodziców.

Zgłosiłam projekt w związku z obserwowanymi potrzebami w tym zakresie. W chwili obecnej blisko 200 wychowanków placówki nie ma możliwości korzystania z wyżywienia na terenie Bursy. Młodzież korzysta ze stołówki przy ZSZ Nr 4 w Ostrołęce. W drodze na posiłki wychowankowie wielokrotnie w ciągu dnia muszą przekraczać ruchliwą ulicę Romualda Traugutta. Realizacja projektu pozwoli na korzystanie z posiłków na terenie Bursy Regionalnej, dzięki czemu w znacznym stopniu zwiększy się bezpieczeństwo wychowanków i jednocześnie podniesie standard zamieszkania w placówce. Bursa posiada pomieszczenie, które nadawałoby się idealnie do aranżacji na potrzeby zaplecza kuchennego i stołówki.

Głosowanie na projekt będzie trwało do 16 listopada 2020 r. Głosować można w formie elektronicznej za pomocą interaktywnego formularza dostępnego na stronie bom.mazovia.pl. Każdy pełnoletni mieszkaniec Mazowsza będzie miał możliwość oddania jednego głosu. W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje rodzic lub opiekun prawny. Zapraszam do głosowania i obejrzenia prezentacji.

Z poważaniem,
Alina Ambroziak
Dyrektor Bursy Regionalnej w Ostrołęce

Więcej informacji znajdziesz na stronie:
www.bom.mazovia.pl/projekt/237


Jak głosować?

  • głosowanie na projekty BOM rozpocznie się 26 października br. i potrwa do 16 listopada br.;
  • oddanie głosu będzie możliwe po rejestracji w systemie informatycznym dostępnym z poziomu strony bom.mazovia.pl;
  • każdy mieszkaniec Mazowsza będzie miał możliwość oddania głosu na dwa projekty – jeden z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z puli podregionalnej;
  • po wybraniu projektów głosujący zostanie poproszony o wpisanie imienia, nazwiska, miejsca zamieszkania (wyłącznie nazwy miejscowości i nazwy powiatu) oraz numeru telefonu komórkowego;
  • numer telefonu posłuży także do weryfikacji poprawności oddania głosu. Na ten numer głosujący utrzyma kod weryfikacyjny, który powinien wprowadzić do systemu;
  • głos w imieniu osoby małoletniej oddaje jej przedstawiciel ustawowy (rodzic lub opiekun prawny);
  • maksymalna liczba rejestracji głosujących z podaniem tego samego numeru telefonu komórkowego wynosi 3;
  • osobom nie posiadającym telefonu komórkowego Urząd zapewnia możliwość oddania głosu w punktach informacyjnych w siedzibie Urzędu i w delegaturach, z  zachowaniem ograniczeń wynikających ze stanu epidemii.
    Osoby, które zechcą skorzystać z tej możliwości, prosimy o wcześniejsze telefoniczne umówienie się pod nr tel. 29 74 44 180 – Delegatura UMWM w Ostrołęce.