Dzisiaj jest środa, 29 Wrz 2021
Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Pasja niejedno ma imię – rysunek

 

Każdy z Nas potrzebuje odskoczni od codziennej rutyny. Jedni wybierają sport, inni uciekają w świat filmu, seriali czy książek. Niektórzy zaś tworzą sobie własną rzeczywistość, choćby nawet na zwykłym papierze. Do grupy tych ostatnich zalicza się Daria Samsel, wychowanka grupy III, której hobby jest rysunek i malarstwo.

Daria swoją pasję do rysowania opisuje słowami: „Stylu jako takiego nie mam, próbuję wszystkiego. Rysuje i maluję. Zachęciły mnie do tego kreskówki i filmy. Najbardziej lubię rysować w sposób dosyć niedbały, ale mający dużo szczegółów”.

Rysowanie powoduje przede wszystkim wyciszenie umysłu. Niektórym pozwala odkryć się na nowo, wydobyć ukrytą wrażliwość. Poprzez rysunek i malarstwo możemy wyrazić to, co czujemy. Nie zawsze celem rysowania jest stworzenie dzieła sztuki, liczy się jednak uwolnienie od tego, co zajmuje naszą głowę. Nie ma znaczenia jakiej techniki użyjemy. Ważne jednak, by oddać się rysunkowi, tak by przelać swoje myśli na kartkę papieru uwalniając własną kreatywność.

Rysowanie pozwala również usystematyzować własny myśli, poprawiając koncentrację. Sztuka udoskonala również umiejętność uczenia się i zapamiętywania.
Warto rozwijać w sobie pasję do kreatywnego spędzania wolnego czasu. Rysować można w zasadzie wszystko, czerpiąc inspirację z otaczającego świata.

Czekamy na kolejne prace zdolnej wychowanki!