Dzisiaj jest wtorek, 11 Sie 2020

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna > Start
AKTUALNOŚCI
Pomysł na długie włosy - techniki zaplatania


22 stycznia 2020 r. dla wychowanek bursy zorganizowaliśmy warsztaty z technik zaplatania włosów. Celem zajęć było kształcenie umiejętności dokonywania czynności higienicznych i pielęgnacyjnych z zakresu fryzjerstwa. Wychowanki miały możliwość pokazania swoich zdolności fryzjerskich, zwiększenia umiejętności układania oraz zaplatania włosów we fryzury codzienne i okolicznościowe. Oprócz możliwości obserwowania uczestniczki miały możliwość wymiany doświadczeń i spróbowania swoich możliwości w tej dziedzinie.
Wychowanki wyszły z zajęć w nowych fryzurach a na ich twarzach zagościło zadowolenie i radość.
Zajęcia odbyły się pod kierunkiem wychowawców p. B. Gawrych i M. Gal. 
Wychowankowie Bursy honorowymi dawcami krwi

W dniu 14 stycznia 2020 r. grupa młodzieży z naszej bursy razem z wychowawcą Krzysztofem Protem po raz kolejny udała się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ostrołęce, aby honorowo oddać krew. Wśród tych osób, siedmioro oddało krew po raz pierwszy, a dla dwóch wychowanków był to kolejny raz. Podczas tej wizyty oddaliśmy w sumie ponad 4 litry krwi.
Wszystkim bardzo dziękujemy za ten cenny dar.

 
Rozstrzygnięcie konkursu na Najpiękniejszy stroik Bożonarodzeniowy

 

W dniu 17.12.2019 r. podczas corocznej Wieczerzy Wigilijnej w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu na Najpiękniejszy stroik Bożonarodzeniowy, który zorganizowany został przez Młodzieżową Radę Bursy. Wychowankowie podczas przygotowywania świątecznych ozdób wykazali się wysokim poziomem kreatywności oraz pomysłowości, co przysporzyło głosującym nie lada trudność podczas wyłaniania zwycięzców.
Uczestnikom konkursu p. Dyrektor Alina Ambroziak oraz opiekun Młodzieżowej Rady Bursy p. Katarzyna Mardas wręczyły pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody.

Wyniki konkursu kształtowały się następująco:
I miejsce – Paula Zawadzka, gr. V
II miejsce – Angelika Rutkowska, gr. I
III miejsce – Ewelina Dudzińska, gr. III
IV miejsce – Natalia Gwara, gr. V.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Młodzieżowa Rada Bursy 
„Gdyby każda noc w naszym życiu mogła być jak noc Bożego Narodzenia, rozjaśniona światłem wewnętrznym…”

W dniu 17 XII 2019 r. wychowankowie, wychowawcy oraz pracownicy Bursy Regionalnej brali udział w uroczystości „Wieczoru Wigilijnego”. Młodzież z  grupy IV i V pod kierunkiem wychowawców: p. Sylwii Skowron oraz p. Mileny Załęskiej przygotowała część artystyczną. Wychowankowie wspaniale wprowadzili nas w magię tego Wieczoru recytując wiersze oraz wykonując piękne polskie kolędy.
Po części artystycznej dyrektor p. Alina Ambroziak złożyła życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Po zakończonej uroczystości wszyscy udali się na spotkanie z Mikołajem i Śnieżynką, którzy przygotowali dla wychowanków Bursy słodkie prezenty.

 
VII Międzyinternacki konkurs plastyczny na „Kartkę Bożonarodzeniową”

 


 

W dniu 12 grudnia 2019 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom biorącym udział w VII Międzyinternackim konkursie plastycznym na „Kartkę Bożonarodzeniową”.
Do konkursu przystąpili wychowankowie Bursy Regionalnej, Internatu I LO, Internatu ZSZ nr 2 oraz Internatu ZSZ nr 1 w Ostrołęce. Do konkursu zgłoszono 36 prac (kartki o tematyce bożonarodzeniowej).
Wyłonieni laureaci otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Konkurs zorganizowała sekcja artystyczna pod kierunkiem opiekuna Pani Agnieszki Sieczak.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 72

Budżet Obywatelski Mazowsza

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2020 Plakat

Dopalacze kradną życie!