Dzisiaj jest wtorek, 11 Sie 2020

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna > Start
AKTUALNOŚCI
Wyniki Konkursu: Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa 2019


ROZSTRZYGNIĘCIE

VII MIĘDZYINTERNACKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

 
„Idą Święta nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj” - II edycja

 


 

Wychowankowie Bursy Regionalnej wraz z wychowawcami Panią Sylwią Skowron i Panią Mileną Załęską wzięli udział w akcji organizowanej przez Fundację „Dbam o mój zasięg” – „Idą Święta nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj.” Celem akcji jest powrót do tradycji wysyłania kartek świątecznych z życzeniami, przeciwdziałanie fonoholizmowi, oraz e-uzależnieniom. Wychowankowie napisali na kartkach świątecznych piękne życzenia które zaadresowali i wysłali do podopiecznych Placówki Pieczy Zastępczej „Korczakówka”, Domu Pomocy Społecznej, Środowiskowego Domu Samopomocy, Placówki „Dom z sercem”. Młodzież otrzymała również kartki, które mogła wysłać do swoich najbliższych.
Mamy nadzieję, że udział w akcji zachęci młode pokolenie do podtrzymywania tradycji wysyłania pięknych kartek świątecznych.

 
„Mikołaju, przyjdź do nas”


6 grudnia 2019 r. do Szkoły Podstawowej nr 1 przybyły Śnieżynki oraz Święty Mikołaj, aby sprawdzić czy uczniowie klasy I „b” są grzeczni.
Gdy załoga Mikołaja zauważyła, że w sali panuje porządek, a książki i zeszyty są zadbane to postanowiła wszystkich nagrodzić… Jednak najpierw dzieci musiały spełnić kilka zadań.
Najpierw Śnieżynki zadawały pytania z cyklu: „Co wiemy o Świętym Mikołaju?” Kolejne zadanie polegało na znalezieniu różnic pomiędzy obrazkami. Następnie trzeba było przejść przez labirynt i pomóc Elfowi uratować jeden z prezentów.
Uczniowie klasy I poradzili sobie wspaniale, dlatego też ŚWIĘTY MIKOŁAJ obdarował ich prezentami. Zabawy i radości było co niemiara.
Za inicjatywę odpowiedzialne było Koło Wolontariatu, którego opiekunem jest p. S. Skowron.

 
I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem

 

Już po raz kolejny wychowankowie Bursy Regionalnej w Ostrołęce przeprowadzili akcję charytatywną zbiórki artykułów szkolnych, maskotek, słodyczy dla podopiecznych z Placówki Pieczy Zastępczej „Korczakówka” w Ostrołęce z okazji zbliżających się MIKOŁAJEK.
Zbiórkę przeprowadziły wychowanki grupy I pod kierunkiem wychowawczyni Pani A. Sieczak.
W dniu 06 grudnia 2019 r. wychowanki wraz z wychowawcą przekazały dzieciom zebrane dary. Serdecznie dziękujemy wszystkim wychowankom i pracownikom Bursy Regionalnej za zaangażowanie w zbiórkę.

 
Wolontariusze nagrodzeni


 


5 grudnia 2019 r. w Muzeum Kultury Kurpiowskiej odbyło się spotkanie z wolontariuszami zorganizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - w ramach obchodów: „Międzynarodowego Dnia Wolontariusza”. Uroczystość była doskonałą okazją do podziękowania wszystkim wolontariuszom za całoroczne działania na rzecz osób najbardziej potrzebujących. Wychowanki Bursy Regionalnej za swoje zaangażowanie i dobre serce zostały wyróżnione Statuetką Wolontariusza Roku, oraz dyplomami. Brawa dla nich. Opiekunem Koła Wolontariatu jest p. S. Skowron.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 72

Budżet Obywatelski Mazowsza

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2020 Plakat

Dopalacze kradną życie!