Dzisiaj jest wtorek, 11 Sie 2020

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna > Start
AKTUALNOŚCI
Koncert pieśni patriotycznych

 


 

12 listopada br. obchodziliśmy w bursie 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wychowankowie pod kierunkiem Pani B. Gawrych przygotowali podniosłą i wzruszającą uroczystość, podczas której wybrzmiały piękne polskie pieśni mówiące o tym, czym dla każdego z nas jest ojczyzna, pieśni mówiące o pięknie naszego kraju, a także przypominające jego burzliwą historię i walkę Polaków o odzyskanie upragnionej wolności.
W wykonaniu młodzieży usłyszeliśmy hymn oraz dziesięć pieśni opatrzonych komentarzem.
Uroczystość miała na celu kształtowanie postaw patriotycznych u młodzieży, rozwijanie emocjonalnego stosunku do ojczyzny, zapoznanie i przypomnienie wychowankom utworów patriotycznych i historii Polski.

 
Mistrz Ortografii 2019


 

10 października br. w naszej placówce odbyły się eliminacje do konkursu ortograficznego „Mistrz Ortografii” , organizowanego przez Internat I Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce. Było to nie lada wyzwanie dające możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie reguł pisowni przez młodzież z Bursy Regionalnej w Ostrołęce, która gromadnie przystąpiła do zmagań.
Troje wychowanków, dla których eliminacyjne dyktando okazało się błahostką, udało się wspólnie z wychowawcą p. Andrzejem Zapertem na finał VI Międzyinternackiego konkursu „Mistrz Ortografii” do sąsiedniej placówki, aby zmierzyć się z pisownią podchwytliwych wyrazów. Konkurs zaowocował uzyskaniem czwartego miejsca przez wychowanka naszej placówki – Piotra Ceberka. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
Szkoła do hymnu

 


 

W związku z obchodami Dnia Niepodległości Bursa Regionalna w Ostrołęce w dniu 8 listopada o godzinie 11:11 wzięła udział w wielkiej akcji „Szkoła do hymnu” zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.
Młodzież wraz z wychowawcami oraz pracownikami placówki wspólnie odśpiewała 4 – zwrotkowy hymn narodowy w ramach świętowania 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, pod kierunkiem wychowawczyni  p. Katarzyny Mardas i p. Agnieszki Sieczak.
To historyczny dzień, w którym zaprezentowaliśmy jak być razem oraz wspólnie świętować 101-lecie odzyskania niepodległości ciesząc się z tego, że jesteśmy Polakami.


 
101-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

 


 


Z okazji 101-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, sekcja artystyczna pod kierunkiem p. Agnieszki Sieczak przygotowała wystawę pt. „101 LAT Niepodległej Polski.” Głównym celem jest budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie młodzieży dziejami Polski i Polaków. Podejmując takie działania umacniamy poczucie więzi z krajem ojczystym, jego historią i kulturą. Kształtujemy postawę szacunku wobec swojego kraju.

 
Odwiedzamy groby


28.10.2019 r. młodzież z Bursy Regionalnej wraz z wychowawcami panią B. Gawrych i panią M. Gal zapalili znicze na grobach osób zasłużonych dla lokalnej społeczności. Wyjście miało na celu skłonić wychowanków do przemyśleń na temat sensu życia, przemijania oraz znaczenia Dnia Zmarłych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 72

Budżet Obywatelski Mazowsza

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2020 Plakat

Dopalacze kradną życie!