Dzisiaj jest czwartek, 21 Paź 2021

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna > Start
AKTUALNOŚCI
E-papieros to zły wybór

Drodzy Wychowankowie!

Zachęcam Was do pobrania i obejrzenia zamieszonej poniższej prezentacji poruszającej temat szkodliwości palenia e-papierosów.

Rozważcie, czy warto sięgać po nikotynę, aby zaspokoić swoją ciekawość. Nie naśladujcie palących rodziców, czy starszych kolegów, nie ulegajcie też namowom rówieśników.
E-papieros to nie metoda odreagowania frustracji i stresów. Poświęćcie chwilę na zastanowienie się, dlaczego młodzi ludzie sięgają po papierosy (e-papierosy) i zdecydujcie, czy nie ważniejsze jest Wasze zdrowie i prawidłowy rozwój, nie przyćmiony dymem!

Opiekun Sekcji Promocji Zdrowia
Bożena Gawrych


 
STOP HEJTOWI WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY


Komenda Główna Policji nagrała spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży.
"Internet jest częścią życia, coraz częściej możemy się tam spotkać z negatywnymi, krzywdzącymi, pełnymi nienawiści komentarzami, często kłamliwymi. Zdarzają się również wrzucane do sieci nagrania, obrazki, memy itp., które mają na celu ośmieszenie, gnębienie, obrażanie.

KLIKNIJ i przeczytaj cały artykuł "STOP HEJTOWI WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY"
 
Relaksacyjne Mandale


Relaksacyjne kolorowanki z mandalami – to świetny pomysł na regenerację psychiczną po ciężkim dniu. Są przeznaczone dla osób dorosłych, młodzieży i dzieci. Warto wiedzieć, że taka aktywność ma na nas bardzo dobry wpływ. Samodzielne rysowanie lub kolorowanie Mandali może: rozwijać naszą wyobraźnię, polepszać koncentrację, wyciszać, działać relaksująco, pomagać w lepszym wyrażaniu myśli.

Wychowankowie grupy I: Karolina Gut, Paulina Gut, Natalia Bachmura, Natalia Grzegorczyk, Kinga Czartoryjska, Alicja Jagiełło, Adam Magdaleński wzięli udział w ćwiczeniach relaksacyjnych on-line pod kierunkiem wychowawcy p. A. Sieczak, polegających na samodzielnym pokolorowaniu mandali, zapoznaniu się z różnymi wzorami, ich symboliką oraz technikami kolorowania.

Zachęcamy wszystkich wychowanków do takiej formy relaksacji i ciekawego spędzania wolnego czasu. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystawy Mandali.


 
Fonoholizm jako forma uzależnienia

 

Drodzy wychowankowie!

Zachęcam Was do pobrania i obejrzenia prezentacji dotyczącej fonoholizmu - nowej formy uzależnienia behawioralnego dotykającej najczęściej nastolatków.

W dzisiejszym społeczeństwie media odgrywają znaczącą rolę i są istotnym elementem naszego życia. Z jednej strony stanowią źródło informacji, potrzebnych do właściwego funkcjonowania zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym, a z drugiej strony przyczyniają się do tego, że stajemy się ich niewolnikami. Problem ten dotyczy szczególnie młodych ludzi. Z nowości technologicznych korzystacie od najmłodszych lat, a prawdopodobnie nie macie świadomości tego, jakie to może mieć negatywne skutki dla prawidłowego rozwoju. Telefon komórkowy obok Internetu to niewątpliwie jedno z najczęstszych mediów, od których można się uzależnić.

Celem przygotowania i przedstawienia poniżej zamieszczonej prezentacji jest uświadomienie Wam drodzy wychowankowie zjawiska fonoholizmu oraz określenie wynikających z niego zagrożeń.

Opiekun Sekcji Promocji Zdrowia
Bożena Gawrych

 

 
20 listopada – Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka

 

Nasza Ojczyzna może pochwalić się bardzo bogatą tradycją związaną z rozpowszechnianiem i promowaniem praw dziecka. Zaczynając od słynnego wychowawcy - Janusza Korczaka, docenianego na całym świecie, aż po Ludwika Rajchmana, inicjatora utworzenia międzynarodowej organizacji działającej na rzecz dzieci i ich praw - UNICEF. Dzięki działalności tych słynnych Polaków doszło do usystematyzowania kanonu praw dzieci. Polska była również pomysłodawcą utworzenia Konwencji o prawach dziecka.
Upowszechnianie wiedzy na temat praw dzieci i młodzieży służy większej świadomości swoich możliwości wśród młodych ludzi. Głównym celem inicjatorów powstania powyższego dokumentu był dostęp do równych warunków w zakresie życia i nauki.
Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją. Pamiętajmy, świadomość swoich praw pozwala na uczciwe i godne traktowanie nie tylko w środowisku rodzinnym, ale i w życiu codziennym.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 85

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2021 Plakat

Dopalacze kradną życie!