Dzisiaj jest czwartek, 03 Gru 2020

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO PDF Drukuj Email

 

28 lutego 2012 r. w naszej placówce odbył się Turniej Tenisa Stołowego, zorganizowany przez opiekuna sekcji sportowej p. Milenę Zakrzewską. W szranki o tytuł najlepszej zawodniczki stanęło 12 wychowanek Bursy.

Wszystkie uczestniczki dokładały pełni starań by znaleźć się w finale. Po niezwykle emocjonującej rozgrywce finałowej została wyłoniona zwyciężczyni turnieju, którą została Diana O. Miejsce II zajęła Ela K, natomiast miejsce III Magdalena L.

Zwyciężczynie Turnieju zostały nagrodzone medalami oraz pamiątkowymi dyplomami.


 
SZALEŃSTWA NA LODOWISKU PDF Drukuj Email

 

W lutym grupa wychowanek wraz z wychowawcą,  korzystając ze sprzyjającej pogody postanowiła spróbować swoich sił na lodowisku miejskim. Celem zajęć było propagowanie aktywnej formy wypoczynku oraz rozwijanie zainteresowań młodzieży. Mimo, iż nauka jazdy na łyżwach nie należy do najłatwiejszych to wszyscy uczestnicy zajęć zgodnie stwierdzili, że jest to wspaniała forma zimowej aktywności.

 
KONKURS "GWIAZDKOWY ANIOŁ" PDF Drukuj Email


 

Filia OCK w Wojciechowicach zorganizowała w grudniu 2011 r. konkurs plastyczny pt. „Gwiazdkowy Anioł”.

W konkursie udział wzięły przedstawicielki sekcji artystycznej Bursy Regionalnej w Ostrołęce, wykazując się niemałą inwencją twórczą.

Dnia 15 grudnia 2011 r. w filii OCK w Wojciechowicach odbyło się spotkanie, na którym wręczono nagrody i dyplomy laureatom konkursu plastycznego, w którym uczestniczyła wychowanka Bursy Sylwia Tabaka, która otrzymała  wyróżnienie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych za wykonanie pracy „PROMIENNY ANIOŁ”.

Informacja o konkursie i nagrodzonych osobach ukazała się w styczniowym bywalcu – Informatorze Kulturalnym Ostrołęckiego Centrum Kultury, oraz na stronie OCK i radia OKO.


 
WIECZÓR WIGILIJNY „GDY SIĘ CHRYSTUS RODZI…” PDF Drukuj Email

 


 

Dnia 15.12.2011 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbył się Wieczór wigilijny.

Historię Bożego Narodzenia przybliżyły zebranym wychowanki Bursy w scenerii z rozgwieżdżonym niebem, gwiazdą betlejemską, choinkami pośród stajenki, w której znajdowała się rodzina święta, a wokół chór aniołów trzymających w dłoniach rozświetlone lampiony.

Następnie pracownicy i podopieczni Bursy udali się na przygotowany poczęstunek wigilijny.

Dyrektor Bursy Regionalnej p. Alina Ambroziak, złożyła wszystkim życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego 2012 Roku.


 
WARSZTATY DECOUPAGE PDF Drukuj Email

Wychowawcy Bursy Regionalnej w Ostrołęce wraz z wychowankami działającymi w sekcji artystycznej uczestniczyły w warsztatach decoupage.

Zajęcia odbyły się dnia 07.12.2011 r.

Motywem przewodnim było wykonanie świątecznych bombek.
Technika decoupage jest to technika polegająca na zdobieniu przedmiotów serwetkami papierowymi, specjalnymi papierami, Tą techniką zostały wykonane przepiękne bombki, które zdobiły choinkę stojącą na głównym holu Bursy.

Warsztaty poprowadziła p. Irena Łoniewska - pracownik ostrołęckiej Galerii.

 
PRELEKCJA – "Język tekstów maryjnych..." PDF Drukuj Email

 


 

W dniu 24.11.2011 r. odbył się w Bursie Regionalnej w Ostrołęce wykład dr Anety Majkowskiej i dr hab. Grzegorza Majkowskiego pt.

„Język tekstów maryjnych w późnośredniowiecznym piśmiennictwie jasnogórskim poznanie historii powstania pisma polskiego”

Wykład przeznaczony był  dla młodzieży szkół ponagimnazjalnych przebywających w Bursie. Miał charakter promujący Instytut Filologii Polskiej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie oraz osiągnięcia naukowe pracowników.


 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 następna > ostatnia >>

Strona 64 z 66

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Konkurs plastyczny: KARTKA BOŻONARODZENIOWA

 

Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2020 Plakat

Dopalacze kradną życie!