Dzisiaj jest niedziela, 03 Gru 2023

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna > Start
AKTUALNOŚCI
Kampania międzynarodowa: „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”

Przedstawicielki Komendy Miejskiej w Ostrołęce prowadzą spotkanie z młodzieżą dotyczące przemocy rówieśniczej.

W październiku nasza placówka zgłosiła się do udziału w 10 edycji kampanii:

„19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”.

Baner kampani międzynarodowej: „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”.

Jest to inicjatywa szczególna i niesłychanie potrzebna we współczesnym świecie. Ma ona międzynarodowy zasięg. To właśnie wtedy instytucje oraz organizacje, które wspierają dzieci i młodzież mówią głośno: STOP PRZEMOCY!
W ramach kampanii od 1 do 19 listopada przygotowaliśmy wystawę w holu bursy pt. : „#10 sekund”, zorganizowaliśmy konkurs plastyczny: „Widzisz - reaguj. Stop przemocy” oraz odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich nt.: „Przemoc rówieśnicza  i cyberprzemoc - odpowiedzialność prawna”.

Wszystkie działania zostały zainicjowane przez samorząd gr. II i IV pod kierunkiem p. S. Skowron i p. B. Gawrych.

Dziękujemy bardzo wszystkim zainteresowanym wychowankom za udział w kampanii.

 
Udział w akcji specjalnej: „Tydzień Edukacji Globalnej z Polską Akcją Humanitarną”.

5.	Młodzież prezentuje rozwiązanie zagadki. W tle plakaty z informacjami o „Tygodniu Edukacji Globalnej”.

W dniach 13-19 listopad 2023 r. braliśmy udział w akcji: „Tydzień Edukacji Globalnej z Polską Akcją Humanitarną”.
Na korytarzu bursy umieściliśmy wystawę z plakatami i materiałami dodatkowymi, ukrytymi pod kodami QR oraz list i plakat cichej dyskusji: „Czy o pokój można walczyć?”
Zadaniem młodzieży było  rozwiązanie zagadkowego listu, który składał się z dwóch części: czyli kartki z listem od Aliego oraz mapy świata z zaszyfrowanym kodem. W liście znajdowały  się puste pola z brakującymi nazwami państw. Ich uzupełnienie możliwe było dzięki prześledzeniu trasy podróży autora listu. Żeby to osiągnąć, osoby uczestniczące musiały znaleźć odpowiedzi na pytania zawarte w legendzie na kartce z mapą świata. Wszystkie odpowiedzi do tej aktywności znajdowały  się na plakatach oraz pod QR kodami.

W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej przeprowadziliśmy również:

  • Zajęcia pt.: „Wprowadzenie do wystawy plakatowej”,
  • Zajęcia pt.: „Z kodami QR za pan brat”,
  • Akcję informacyjną  pod hasłem:  „Jak dbać o pokój dla planety”. Akcja polegała na rozdawaniu ulotek młodzieży ze wszystkich grup wychowawczych oraz przekazywaniu im istotnych wskazówek dotyczących ochrony naszej ziemi przed szkodliwą ingerencją człowieka.

 

Działania zostały zainicjowane przez młodzież z grupy II i IV pod kierunkiem wychowawców p. S. Skowron i p. B. Gawrych.

 
Dzień Dawcy Szpiku

Wychowankowie Bursy podczas rejestracji potencjalnych Dawców Szpiku.

16 listopada przeprowadziliśmy Dzień Dawcy Szpiku, czyli akcję rejestracyjną podczas której do bazy potencjalnych Dawców dołączyło kolejne 16 osób. Cała akcja odbyła się we współpracy z międzynarodową fundacją DKMS (Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska). Wszystkim wychowankom którzy włączyli się w działania na rzecz fundacji serdecznie dziękujemy!
Organizatorkami były p. Bożena Gawrych i p. Milena Załęska.

 
Międzynarodowy Dzień Tolerancji 2023 – Czwartek, 16 listopada

Plakat Tolerancja

Drodzy uczniowie, nauczyciele i wszyscy sympatycy bursy,
Z ogromną radością informujemy Was, że z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji 2023, grupa IV i V postanowiła uczcić tę wyjątkową datę poprzez zorganizowanie inspirującego konkursu pt. "KOLORY TOLERANCJI". Celem naszej inicjatywy było podkreślenie ważności szacunku, zrozumienia oraz akceptacji różnic kulturowych, społecznych i indywidualnych.

Wszystkim uczestnikom konkursu chcielibyśmy serdecznie podziękować za zaangażowanie i kreatywność, które wnieśliście do naszej bursowskiej przestrzeni. Wasze prace, są nie tylko wyrazem artystycznego talentu, ale także manifestem naszego wspólnego dążenia do zbudowania społeczności opartej na szacunku i otwartości.
Dzień Tolerancji to doskonała okazja do refleksji nad naszymi przekonaniami i postawami, a także do budowania mostów porozumienia między ludźmi o różnych doświadczeniach i perspektywach życiowych. Wasze zaangażowanie w konkurs jest wyjątkowym wkładem w ten proces.

Dziękujemy Wam wszystkim za udział i wsparcie tak ważnego dnia. Jesteśmy dumni z Waszej gotowości do podjęcia wyzwania związanego z promowaniem tolerancji i szacunku w naszej społeczności. Wierzymy, że nasze wspólne wysiłki przyczynią się do tworzenia bardziej otwartego i zrozumiałego środowiska dla wszystkich naszych wychowanków.
Niech kolorowe prace, jakie powstały w ramach konkursu, przypominają nam o pięknie różnorodności i o sile, jaką niesie ze sobą prawdziwa tolerancja.

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Zajęcia zostały przygotowane pod kierunkiem wychowawców: p. Moniki Gal oraz p. Andrzeja Zaperta.

 
Warsztaty proekologiczne – nauka może być przyjemna i pożyteczna

Wychowankowie Bursy podczas udziału w grze ekologicznej "EKO-ŚWIAT" w ramach odbywających się warsztatów proekologicznych

Bursa to wyjątkowe miejsce, w którym odbywają się ciekawe wydarzenia. Tym razem w murach naszej bursy odbyło się coś wyjątkowego – edukacyjna przygoda pod nazwą „EKO-ŚWIAT”.
16 listopada 2023 roku zapisał się złotymi zgłoskami w historii naszej bursy. To właśnie tego dnia w sali wykładowej odbyły się innowacyjne warsztaty z ekologii, które pozostawiły trwałe wrażenia na uczestnikach. Inicjatywę tę podjęli wychowawcy p. Monika Gal i p. Andrzej Zapert, którzy postanowili połączyć naukę z zabawą, a efektem tego było stworzenie gry planszowej „EKO-ŚWIAT”.
W trakcie zajęć uczestnicy nie tylko poszerzali swoją wiedzę na temat ekologii, ale także samodzielnie tworzyli grę planszową, która stała się centralnym punktem wydarzenia. Dzięki zaangażowaniu i pomysłowości młodzieży, powstała kolorowa plansza, pełna pól reprezentujących różne aspekty ochrony środowiska, takie jak lasy, oceany, recykling czy energia odnawialna.
Gra planszowa nie tylko była narzędziem edukacyjnym, ale także świetnym sposobem na rozwijanie umiejętności współpracy i zdrowej rywalizacji. Uczestnicy, poruszając się po planszy, odpowiadali na pytania i wykonywali zadania związane z ekologią, co sprawiło, że nauka stała się fascynującą przygodą.
Dzięki takiemu podejściu do edukacji ekologicznej, nasi wychowankowie nie tylko zdobyli nowe informacje na temat ochrony środowiska, ale także doświadczyli, jak ważne jest zaangażowanie i współpraca w procesie nauki. Proces tworzenia gry planszowej „EKO-ŚWIAT” i towarzysząca mu atmosfera stanowią doskonały przykład tego, że nauka może być fascynującą przygodą, a jednocześnie skutecznym narzędziem kształtującym postawy proekologiczne.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 98

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Rekrutacja 2023 Plakat

Plakat rekrutacyjny Bursy

Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Konkurs „Mazowieckie Barwy Wolontariatu" 2023

 

Logo konkursu "Mazowieckie Barwy Wolontariatu"

 

Materiał edukacyjny o omdleaniach - ulotka

 

Chmury smogowe nad czerwonym łamańcem pod którym widnieje napis: Mazowiecka uchwała antysmogowa


Kampania społeczna