Dzisiaj jest piątek, 22 Lut 2019

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna > Start
AKTUALNOŚCI
21 Luty – Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

 


 

W związku z obchodami w dniu 21 lutego Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, sekcja artystyczna pod kierunkiem opiekuna p. A. Sieczak przygotowała wystawę poświęconą językowi polskiemu. Głównym celem wykonania wystawy jest uświadomienie wychowankom konieczności dbania o właściwy i poprawny sposób wypowiadania się, uwrażliwienie na problemy kultury języka, zaszczepienie troski o język i kulturę narodową, wpajanie odpowiedzialności za sposób posługiwania się językiem.
Warto jednak pamiętać, że język polski należy pielęgnować nie tylko 21 lutego.

 
Dyskoteka Walentynkowa13 lutego odbyła się w Bursie Regionalnej w Ostrołęce Dyskoteka Walentynkowa, która okazała się doskonałą okazją do celebrowania nie tylko Dnia Zakochanych, ale też do integrowania wychowanków podczas wspólnego tańca. Młodzież z grupy I i III wraz z wychowawcami: p. Agnieszką Sieczak i p. Katarzyną Mardas przygotowała miłosną dekorację wraz z fotobudką do zrobienia walentynkowego selfie, słodki poczęstunek dla najbardziej roztańczonych par oraz tablicę, na której każdy zakochany mógł w anonimowy sposób wyrazić swoją sympatię wobec kolegi lub koleżanki.

 
PROGRAM PROFILAKTYCZNY: „Jestem wartościowym człowiekiem”


 


W okresie od 18.10.2018 r. do 9.01.2019 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce przeprowadzony został PROGRAM PROFILAKTYCZNY pt. „Jestem wartościowym człowiekiem”, który opracowała i wdrożyła wychowawczyni p. Sylwia Skowron. W ramach programu odbyło się 9 spotkań nt.: „Poznajmy się lepiej”, „Dobra komunikacja to podstawa”, „Grupa daje mi siłę”, „Razem tworzymy całość”, „Zintegrujmy się współdziałając”, „Co mi się w sobie podoba?”, „Moje osiągnięcia”, „Moje mocne strony”, „Jestem wartościowym człowiekiem”.
Na spotkaniach stworzono możliwości poznania się i integracji. Wychowanki mogły wzajemnie się prezentować na tle grupy, mieć własne zdanie, podzielić się przeżyciami i doświadczeniami. Razem szukały pomysłów i rozwiązań w sytuacjach problemowych.

Cele programu, które zostały zrealizowane w tym okresie to:

 • budowanie zaufania i poczucia bezpieczeństwa w grupie,
 • wzmocnienie poczucia własnej wartości,
 • wzajemne poznanie się, integracja,
 • uczenie się uważnego słuchania i doceniania innych,
 • zapoznanie ze sposobami komunikowania się,
 • rozwijanie umiejętności współpracy i współdziałania w grupie,
 • rozróżnianie i nazywanie uczuć,
 • praca nad rozwojem empatii wśród członków grupy,
 • tworzenie przyjaznej atmosfery w grupie,
 • rozpoznawanie umiejętności i talentów wszystkich członków grupy,
 • stwarzanie sytuacji do wypowiadania własnych opinii.

 

Metody pracy, które wykorzystano przy realizacji programu to:

 • pogadanka,
 • pantomima,
 • krąg,
 • rysunki,
 • niedokończone zdania,
 • burza mózgów,
 • wizualizacja,
 • historyjki obrazkowe,
 • zabawy i gry integracyjne.
 
„Idą Święta nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj”Wychowankowie Bursy wraz z wychowawcami Panią Moniką Gal i Panią Mileną Załęską wzięli udział w akcji organizowanej przez Fundację „Dbam o mój zasięg” – „Idą Święta nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj.”
Ideą akcji jest powrót do tradycji wysyłania kartek świątecznych z życzeniami. Wychowankowie napisali na kartkach świątecznych piękne życzenia które zaadresowali i wysłali do podopiecznych Placówki Pieczy Zastępczej „Korczakówka” w Ostrołęce oraz Internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Czarni. Młodzież otrzymała również kartki, które mogła wysłać do swoich najbliższych.
Mamy nadzieję, że udział w akcji zachęci młodzież do podtrzymywania tradycji wysyłania pięknych kartek świątecznych.


 
Wieczór Wigilijny w Bursie

 


 

W dniu 18 grudnia 2018 r. wychowankowie, wychowawcy oraz pracownicy Bursy Regionalnej uczestniczyli w „Wieczorze Wigilijnym" przygotowanym przez wychowanków grup I, III, IV i V którzy przygotowali część artystyczną. Młodzież wspaniale wprowadziła wszystkich w magię tego wieczoru przedstawiając inscenizację i przybliżając tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia.
Po części artystycznej dyrektor Bursy p. Alina Ambroziak złożyła życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się nowego, 2019 Roku. Po zakończonej uroczystości wszyscy udali się na spotkanie ze śnieżynkami, które obdarowały wszystkich wychowanków Bursy słodkimi prezentami.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 54

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2018 Plakat

Dopalacze kradną życie!