Dzisiaj jest czwartek, 08 Cze 2023

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna > Start
AKTUALNOŚCI
Informacje o naborze na rok szkolny 2023/2024

 

Drodzy Rodzice i Kandydaci do zamieszkania w bursie

Informujemy, że rekrutacja do Bursy Regionalnej w Ostrołęce na rok szkolny 2023/2024 odbywać się będzie w terminie od 5 do 25 czerwca 2023 r.

Prosimy o pobieranie druku wniosku o przyjęcie do bursy ze strony internetowej bursy, który jest dostępny w zakładce NABÓR lub w sekretariacie bursy.

Wypełniony i podpisany przez rodzica dziecka wniosek należy złożyć w dniach od 5 do 25 czerwca 2023 r. w bursie lub przesłać pocztą tradycyjną (decyduje data wpływu do placówki) na adres:

Bursa Regionalna w Ostrołęce
ul. R. Traugutta 9a
07-410 Ostrołęka

W przypadku pytań prosimy o kontakt z sekretariatem bursy - numer telefonu 29 760 28 01 w godz. 8:00-15:00 lub adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Z poważaniem
Alina Ambroziak
Dyrektor Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 
Pożegnanie tegorocznych maturzystów

Pani Dyrektor przemawia do zgromadzonych maturzystów oraz wychowawców

29 marca br. wychowankowie młodszych klas pod opieką wychowawców p. M. Załęskiej i p. K. Prota pożegnali tegorocznych maturzystów. Podczas uroczystości zgromadzeni absolwenci wraz z wychowawcami i Panią Dyrektor obejrzeli oraz wysłuchali części artystycznej. Następie Pani Dyrektor nagrodziła maturzystów, którzy w sposób szczególny angażowali się w życie placówki. Wieczór zakończył się słodkim poczęstunkiem oraz rozmowami o minionych latach.

 
Wychowankowie bursy na prelekcjach w Bibliotece Pedagogicznej z okazji Światowego Dnia Książki

Wychowankowie Bursy w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce na prelekcjach z okazji Światowego Dnia Książki

19 kwietnia br. w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce odbyły się prelekcje z okazji Światowego Dnia Książki, skierowane do młodzieży z Bursy Regionalnej.

Spotkanie to miało na celu zachęcenie uczniów do czytelnictwa oraz promocję wartości, jakie niesie za sobą czytanie. Prelegentka opowiedziała o znaczeniu książek w życiu człowieka, przybliżyła bogactwo literatury i rozwiała wątpliwości związane z lekturami szkolnymi. Podczas spotkania wychowankowie mieli okazję poznać nowości wydawnicze oraz porozmawiać o swoich ulubionych autorach i książkach.
Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze, a młodzież aktywnie włączała się w dyskusje. Pani bibliotekarka starała się przekazać, że książki to nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu, ale również cenne narzędzie do nauki i rozwoju osobistego.

Wydarzenie to stanowiło ważną inicjatywę dla zachęcenia młodych ludzi do czytelnictwa oraz rozwijania ich zainteresowań i pasji, czytanie bowiem pozwala na poszerzanie wiedzy, rozwijanie wyobraźni, kształtowanie empatii i rozwijanie kreatywności.

Warto przypomnieć, że Światowy Dzień Książki obchodzony jest od 1995 roku z inicjatywy UNESCO, a jego celem jest promowanie czytelnictwa oraz popularyzacja wiedzy o książce jako źródle wiedzy i kultury.

Wydaje się, że takie inicjatywy, jak prelekcje dla młodzieży, są kluczowe dla rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Dzięki takim spotkaniom, uczniowie mają okazję zetknąć się z ludźmi, którzy przekazują wiedzę i inspirują ich do rozwijania swoich pasji. Oby takich inicjatyw było jak najwięcej, a młodzi ludzie mieli dostęp do wartościowej literatury i wiedzy, która pozwoli im na pełny rozwój i osiągnięcie swoich celów życiowych.

Wychowawcy Monika Gal, Andrzej Zapert

 
Konkurs "Stawiam na śniadanie"

images/galeria/2023/Stawiam_na_sniadanie/800_Stawiam_na_sniadanie_01.jpgimages/galeria/2023/Stawiam_na_sniadanie/800_Stawiam_na_sniadanie_02.jpg

W Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbył się konkurs związany z promocją zdrowego stylu życia. Tym razem wychowankowie mieli za zadanie przygotowanie wierszy, plakatów, piosenek i innych form przekazu, które miały zachęcić rówieśników do systematycznego spożywania posiłków, zwłaszcza śniadań.
Temat konkursu, czyli "Stawiam na śniadanie", skłania do refleksji nad tym, jak ważne jest regularne jedzenie, a w szczególności poranne posiłki. Śniadanie to bowiem kluczowy moment w ciągu dnia, który decyduje o naszej wydajności i koncentracji w trakcie zajęć szkolnych czy pracy.
Wierzymy, że takie inicjatywy przyczyniają się do budowania świadomości na temat korzyści płynących z dbałości o swoje ciało i zdrowie.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i mamy nadzieję, że przekaz, który przekazali swoimi pracami, trafi do jak największej liczby osób i zainspiruje ich do zmiany nawyków żywieniowych na lepsze.


 
Pierwsza pomoc przedmedyczna z Druhami OSP

Druhowie z OSP prezentują jak prawidłowo i bezpiecznie przełożyć poszkodowanego na nosze

Życie i zdrowie człowieka są wartościami nadrzędnymi, dlatego niezwykle ważne jest, by każdy z nas umiał udzielić pierwszej pomocy osobie potrzebującej. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom w naszej Bursie w dniu 27 marca br. Sekcja Promocji Zdrowia z opiekunem, Panią Bożeną Gawrych zorganizowała warsztaty, podczas których wychowankowie mogli  utrwalić wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy.
Uczestnicy poznali też zasady postępowania w razie wypadku m.in.: dowiedzieli się jak zadbać o bezpieczeństwo własne, jak ocenić stan poszkodowanego – zbadać podstawowe parametry życiowe, prawidłowo wezwać pomoc, wykonać poprawnie pozycję boczną ustaloną, resuscytację krążeniowo-oddechową, użyć defibrylatora AED, jak postępować w wybranych stanach nagłych. Każdy miał możliwość ćwiczeń na fantomach pod czujnym okiem druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce, którym serdecznie dziękujemy za ich zaangażowanie społeczne i przeprowadzenie konstruktywnych warsztatów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 94

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Rekrutacja 2023 Plakat

Plakat rekrutacyjny Bursy

Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

 

Chmury smogowe nad czerwonym łamańcem pod którym widnieje napis: Mazowiecka uchwała antysmogowa


Kampania społeczna