Dzisiaj jest środa, 24 Kwi 2024

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna > Start
AKTUALNOŚCI
Spacer nad rzekę Narew

Młodzież obserwująca zmiany zachodzące w przyrodzie wiosną

W dniu 18.04.2024 wychowankowie z grupy I i II wraz z wychowawcą Justyną Zasztoft wybrali się na wiosenny spacer nad rzekę Narew. Młodzież obserwowała zmieniającą się nie tylko przyrodę ale również pogodę, która momentami była niesprzyjająca. Wychowankowie aktywnie spędzili czas rozmawiając m.in. na temat zmiany nastroju pod wpływem zmian warunków atmosferycznych. Grupa uznała, że czas ten spędziła pożytecznie i miło.

W dniu 18.04.2024 wychowankowie z grupy I i II wraz z wychowawcą Justyną Zasztoft wybrali się na wiosenny spacer nad rzekę Narew. Młodzież obserwowała zmieniającą się nie tylko przyrodę ale również pogodę, która momentami była niesprzyjająca. Wychowankowie aktywnie spędzili czas rozmawiając m.in. na temat zmiany nastroju pod wpływem zmian warunków atmosferycznych. Grupa uznała, że czas ten spędziła pożytecznie i miło.

 
Braliśmy udział w III Turnieju tenisa stołowego internatów i bursy z terenu miasta Ostrołęki

Chłopcy rozgrywają mecz w tenisa stołowego.

W dniu 16 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce odbył się III turniej tenisa stołowego internatów i bursy z terenu miasta Ostrołęki. Reprezentacja Bursy zdobyła w tym turnieju I miejsce w kategorii dziewcząt i II miejsce w kategorii chłopców. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Międzyinternacki Konkurs Stroików Wielkanocnych

Wystawa w holu Bursy prezentująca stroiki wielkanocne biorące udział w Międzyinternackim Konkursie Stroików Wielkanocnych

W dniu 19.03.2024 roku w Internacie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce odbył się Międzyinternacki Konkurs Stroików Świątecznych.
Wychowankowie Bursy Regionalnej, którzy wyrazili zainteresowanie konkursem wzięli udział w kreatywnych warsztatach plastyczno-technicznych, podczas których wykonali stroiki według własnego pomysłu. Podczas zajęć młodzież wykazała się dużą precyzją. Pomimo tego, że były to prace indywidualne warsztaty miały charakter integracyjny.
Stroiki wielkanocne mają głęboko zakorzenioną tradycję i są nieodłącznym elementem świątecznych przygotowań. Stanowią one symbol odrodzenia, wiosny i nowego życia. Przyciągają wzrok i sprawiają, że przestrzeń staje się bardziej uroczysta i ciepła. Takie ciepło oddają z całą pewnością dzieła wychowanków bursy. Efekt ich pracy został doceniony przez jury konkursowe przyznaniem miejsc: 1, 3 i 4. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni i nagrodzeni upominkami.

Gratulujemy!

Warsztaty odbyły się pod opieką Pani Justyny Zasztoft.

 
Bibułkarstwo – by otaczać się pięknem o każdej porze roku. Kwiaty z krepiny i patyczków kreatywnych.

Wystawa kwiatów wykonanych z bibuły oraz patyczków kreatywnych. Kwiaty w kolorach czerwonym, żółtym, niebieskim, różowym

W dniu 07.03.2024r. wychowankowie grupy V wzięli udział w ciekawych i inspirujących warsztatach poświęconych tematyce tworzenia kwiatów z bibuły i patyczków kreatywnych. Tradycje bibułkarskie w Polsce sięgają początków XX wieku, a ich rozkwit przypada na dwudziestolecie międzywojenne oraz lata po II wojnie światowej. Podczas zajęć młodzież miała okazję nauczyć się, jak można wykonać kwiaty i liście. Była to również wspólna integracja i współpraca. Kwiaty z krepiny można włożyć do wazonu, przyozdobić nimi palmę wielkonocną, a nawet stworzyć z nich piękny wianek czy stroik wielkanocny. Na holu Bursy można oglądać wystawę wykonanych prac.

Serdeczne podziękowania dla wychowanków za zaangażowanie i wykonanie pięknych kwiatów.

Warsztaty odbyły się pod kierunkiem Pani Moniki Gal.

 
Dzień Kobiet 2024 w Bursie

Uśmiechnięci wychowankowie Bursy (4 dziewczyny i 3 chłopców) pozują do zdjęcia w pokoju wychowanek. Chłopcy trzymają kosz ze słodkimi upominkami, jakie przynieśli koleżankom z okazji Dnia Kobiet.

Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z Młodzieżowej Rady Bursy pod kierunkiem p. Katarzyny Żebrowskiej przygotowali miły prezent dla reprezentantek płci pięknej. Życzliwych słów nie było końca, a najpiękniejszym podziękowaniem okazały się uśmiechy, które zagościły na twarzach obdarowanych kobiet.

„Być może urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze,
żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.”

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 100

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Rekrutacja 2024 (Plakat)

Plakat rekrutacyjny Bursy Regionalnej w Ostrołęce

Osiągnięcia, podziękowania


Bursy Regionalnej
w Ostrołęce

Telefony zaufania

Telefony zaufania: 800702222 dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym, 800121212 dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka, 116111 Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Okładka poradnik dla nauczycieli: "Uczeń w kryzysie psychicznym"

 

Materiał edukacyjny o omdleaniach - ulotka

 

Chmury smogowe nad czerwonym łamańcem pod którym widnieje napis: Mazowiecka uchwała antysmogowa


Kampania społeczna