Dzisiaj jest środa, 17 Lip 2019

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
ŚWIĘTO BURSY 2013 PDF Drukuj Email


W dniu 24 kwietnia 2012 r. odbyło się w Bursie Regionalnej „Święto Bursy 2013 – Bitwa na talenty”, które zorganizowała Młodzieżowa Rada Bursy wraz z opiekunem p. Agnieszką Popielarz. Głównymi celami uroczystości było: kształtowanie umiejętności „zdrowej” rywalizacji i współdziałania, rozwijanie kreatywności, prezentacja pracy własnej i grupy, rozwijanie zdolności plastycznych i tanecznych.

Grupy rywalizowały ze sobą o Puchar Dyrektora Bursy oraz tytuł najlepszej i najbardziej utalentowanej grupy. Rywalizacja toczyła się w różnych konkurencjach : „Turniej wypieków”, „Bitwa na głosy”, „Bursa Top Model”, „Po prostu tańcz”, „Jeden z czterech”, „Kabaretowy zawrót głowy”, „Wiosenny bieg wokół bursy”. Zwycięstwo oraz tytuł najlepszej i najbardziej utalentowanej wywalczyła grupa III. Wszyscy biorący udział w konkursach zasługują na wielkie brawa. Na zakończenie „Święta Bursy” odbyło się ognisko.

 
TURNIEJ WIEDZY O REGIONIE ORAZ MIEŚCIE OSTROŁĘKA, PT: „AWANTURA O WIEDZĘ”. PDF Drukuj Email

 


 

Dnia 17.04.2013 r., w Bursie Regionalnej w Ostrołęce po raz drugi, odbył się Turniej Wiedzy o Regionie i Mieście Ostrołęka – pt: „Awantura o wiedzę”.


Organizacją Turnieju zajęła się sekcja KO, pod kierunkiem opiekuna sekcji pani M. Gal. W Turnieju brały udział wychowanki grupy I, II, III i IV, każdą grupę reprezentowały drużyny, w skład której wchodziły 4 osoby na czele której stał Kapitan. Zadaniem każdej z drużyn było pogłębienie swojej wiedzy na temat czterech miejscowości – Czarni, Kadzidła, Myszyńca oraz miasta Ostrołęka. Nad całością czuwała Komisja, która zliczała punkty.
Po raz drugi wychowanki wykazały się wielką wiedzą i wspaniale walczyły o punkty.

 
„RYMUJEMY JAK UMIEMY” PDF Drukuj Email

 


3.IV.2013 r. sekcja naukowa pod kierunkiem p. S. Skowron ogłosiła konkurs pt.: „Rymujemy jak umiemy”.
Prace wychowankowie składali do 16.IV.2013 r. W tym dniu odbyło się też rozstrzygnięcie konkursu.

I miejsce zajęła - Milena Deptuła
II miejsce zajął -  Łukasz Śniadach
III miejsce zajęła – Emilia Gręda

Zwycięzcom zostały wręczone nagrody. Bardzo dziękujemy młodzieży za udział w konkursie.


 

ZOBACZ WIĘCEJ...
 
XI Prezentacje Edukacyjne – Ostrołęka 2013 PDF Drukuj Email

 


 

22 marca 2013 r., w hali sportowo – widowiskowej im. A Gołasia przy ul. Traugutta 1 odbyły się „XI Prezentacje Edukacyjne – Ostrołęka 2013”, podczas których gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. W prezentacjach po raz pierwszy brała udział Bursa Regionalna, która oferowała zakwaterowanie dla uczących się w Ostrołęce. Wychowanki starały się zachęcić do zamieszkania w naszej placówce poprzez rozdawanie ulotek, pokazywanie prezentacji multimedialnej, rozmowę. Jedna z naszych wychowanek Milena Deptuła promowała naszą bursę występem wokalnym. Udział w Prezentacjach Edukacyjnych zorganizowała Młodzieżowa Rada Bursy wraz z opiekunem p. Agnieszką Popielarz.


 
Świąteczny kiermasz wypieków i kart wielkanocnych 2013 PDF Drukuj Email

 


 

W dniu 20 marca 2013 r. sekcja artystyczna pod kierunkiem opiekuna p. Agnieszki Sieczak, zorganizowała i przeprowadziła zajęcia kulinarne pt. „Wielkanocne wypieki”.


W dniu 25 marca 2013 r. odbył się: świąteczny kiermasz wypieków i kart wielkanocnych własnoręcznie wykonanych, podczas którego zbierano pieniądze na zakup słodyczy dla dzieci z okazji nadchodzących świąt wielkanocnych.

Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

 
Warsztaty wielkanocne 2013 - tworzenie pisanek metodą decoupage PDF Drukuj Email

 


 

W dniu 14.03.2013 r. sekcja artystyczna pod kierunkiem opiekuna sekcji p. A. Sieczak zorganizowała dla wychowanek Bursy Regionalnej w Ostrołęce warsztaty wielkanocne (tworzenie pisanek metodą decoupage).
Warsztaty poprowadziła wychowanka Bursy - Sylwia Tabaka. Wychowanki również własnoręcznie wykonały ozdoby wielkanocne (palmy, stroiki, pisanki).
Głównym celem przedsięwzięcia było kultywowanie tradycji ludowych, prezentacja twórczości wychowanek Bursy.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 43 z 52

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2019 Plakat

Dopalacze kradną życie!