Dzisiaj jest niedziela, 25 Paź 2020

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Możliwość zakwaterowania w Bursie PDF Drukuj Email

 

Drodzy Rodzice i Wychowankowie!

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 maja 2020 roku zmieniającego Rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U.2020 r. poz. 871):

 • od dnia 25 maja 2020 r. dopuszcza się możliwość ponownego zamieszkania w Bursie Regionalnej w Ostrołęce, uczniów klas III technikum, odbywających praktyki zawodowe u pracodawców oraz uczniów szkół branżowych I stopnia odbywających staże uczniowskie,
 • od dnia 1 czerwca 2020 r. możliwość taką uzyskują wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz tegoroczni maturzyści wyrażający chęć korzystania z konsultacji z nauczycielami na terenie szkoły,
 • od dnia 7 czerwca 2020 r. tegoroczni maturzyści mają możliwość zakwaterowania w okresie egzaminów dojrzałości.


Osoby zainteresowane zakwaterowaniem w Bursie od wyżej oznaczonych dni proszone są o zgłoszenie się do wychowawcy grupy bądź sekretariatu placówki w celu uzgodnienia warunków zakwaterowania.
Maturzyści, którzy zostali wykwaterowani proszeni są o ponowne złożenie wniosku o przyjęcie do Bursy Regionalnej, który jest dostępny na stronie internetowej Bursy w zakładce NABÓR.

Rodzicu, pamiętaj:

 • do Bursy Regionalnej przyjmowani są jedynie zdrowi wychowankowie, bez objawów infekcji, nie przebywający obecnie na kwarantannie bądź w izolacji domowej,
 • przekaż niezbędne informacje o stanie zdrowia dziecka, aby bursa mogła zapewnić wychowankowi odpowiednią opiekę podczas pobytu. Poinformuj w szczególności, czy dziecko choruje na chorobę przewlekłą lub znajduje się w tzw. grupie ryzyka,
 • zaopatrz dziecko w indywidualne osłony nosa i ust do użycia podczas pobytu w placówce,
 • przypomnij dziecku o konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa, w tym o zachowaniu dystansu społecznego (2 metry), unikaniu dotykania oczu, nosa i ust, regularnym myciu rąk wodą z mydłem, niepodawaniu ręki na przywitanie oraz sposobie prawidłowego zasłanianiu ust i nosa podczas kichania czy kasłania.

 

Wypełnione druki deklaracji odpowiednio przez rodziców/opiekunów dzieci lub wychowanków pełnoletnich należy złożyć w Bursie Regionalnej w Ostrołęce przed zakwaterowaniem. Druki dostępne do pobrania poniżej

Druk deklaracji dla rodziców/opiekunów

Druk deklaracji dla wychowanków pełnoletnich

Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało szereg wytycznych przeciwepidemicznych, które zapewnią dzieciom, uczniom, wychowawcom i pracownikom bezpieczne warunki nauki i pracy w czasie epidemii związanej z COVID-19.

Z poważaniem
Alina Ambroziak
Dyrektor Bursy Regionalnej w Ostrołęce


 
Deklaracje o kontynuowaniu zamieszkania w Bursie PDF Drukuj Email

 

Drodzy Rodzice i Wychowankowie,

informujemy, że deklaracje o kontynuowaniu zamieszkania w Bursie Regionalnej w Ostrołęce w roku szkolnym 2020/2021 należy składać w terminie od 28 maja do 3 czerwca 2020 r. na druku, który jest dostępny na stronie internetowej bursy w zakładce NABÓR / REKRUTACJA.

Deklaracje mogą być składane osobiście w bursie (umożliwimy złożenie deklaracji bez kontaktu z pracownikami bursy) lub przesłane pocztą tradycyjną (decyduje data wpływu do placówki) na adres:

Bursa Regionalna w Ostrołęce
ul. R. Traugutta 9a
07 – 410 Ostrołęka


Z poważaniem
Alina Ambroziak
Dyrektor Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 
Zawieszenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych PDF Drukuj Email

 

Drodzy Rodzice i Wychowankowie!

Informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem z dnia 24 kwietnia 2020 r. Ministra Edukacji Narodowej zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 przedłużony został terminu ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty do dnia 24 maja 2020 r.

Tym samym zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w bursie pozostają zawieszone do dnia 24 maja 2020 r.

W okresie zawieszenia działalności opiekuńczo-wychowawczej sekretariat bursy będzie czynny w godz. 8.00 - 15.00.

Z poważaniem
Alina Ambroziak
Dyrektor Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 
PDF Drukuj Email


 

Drodzy Wychowankowie!

Informujemy o możliwości odebrania pozostawionych w bursie rzeczy osobistych.

Zainteresowanych zapraszamy w dniach:

 • 5 maja 2020 r. (wtorek) w godz. 9:00 – 15:00
  — wychowankowie mieszkający na kondygnacjach A i B (pokoje 4 — 32)
 • 6 maja 2020 r. (środa) w godz. 9:00 – 15:00
  — wychowankowie mieszkający na kondygnacjach C, D i E (pokoje 50 — 92)

Ze względu na istniejące zagrożenie prosimy abyście pamiętali o zachowaniu szczególnych środków ostrożności (posiadanie maseczki i rękawiczek jednorazowych).

W tych dniach będzie również możliwość odebrania pieniędzy za zakwaterowanie i wyżywienie w miesiącu marcu 2020 r.

Czekamy na Was!

Alina Ambroziak
Dyrektor Bursy i wychowawcy 
Koronawirus PDF Drukuj Email


 

Drodzy Wychowankowie!

Zachęcamy Was do efektywnego wykorzystania czasu przymusowego pobytu w domu. Niech będzie okazją do podejmowania działań, które zazwyczaj odkładaliście na później, rozwijania Waszych pasji i zainteresowań.
W zakładce KORONAWIRUS przekazujemy Wam propozycje zadań i aktywności do wykorzystania w domu.

Pozdrawiamy

Alina Ambroziak
Dyrektor Bursy Regionalnej w Ostrołęce
i Grono Pedagogiczne

 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email


 

Drodzy Rodzice i Wychowankowie!

Informujemy, iż decyzją Rządu Rzeczypospolitej Polskiej od 16 do 25 marca 2020 r. zostaną zamknięte wszystkie żłobki, przedszkola, szkoły i placówki oświatowe z uwagi na zagrożenie zainfekowaniem koronawirusem.

Wystosowano apel Ministerstwa Zdrowia dotyczący zachowania się dzieci i młodzieży w tych dniach. Nie jest to czas ferii, który pozornie uważa się za wolny.

Jest to czas kwarantanny dla każdego z nas!

Bądźmy zatem odpowiedzialni i postarajmy się rozsądnie spędzić ten czas w domu, ograniczając liczbę wyjść do minimum. Zaleca się omijanie pomieszczeń zamkniętych, które gromadzą dużą ilość osób.

Działania te mają na celu zachowanie bezpieczeństwa zgodnie z zasadami profilaktyki, a w konsekwencji ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa i wzrostu liczby zachorowań. W sytuacjach trudnych, kiedy nie wiemy co zrobić, skontaktować się należy z infolinią Narodowego Funduszu Zdrowia oraz lokalnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Wskazane jest śledzenie na bieżąco komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji zamieszczanych na stronie placówki przez dyrektora bursy.

W związku z zawieszeniem działalności Bursy opłaty za zakwaterowanie oraz wyżywienie będą pomniejszone. W przypadku, gdy dokonana jest płatność nastąpi zwrot nadpłaconej kwoty.

Informujemy, że w okresie od 16 marca 2020 r. do 31 marca 2020 r. nie planuje się żywienia dla wychowanków bursy.

Prosimy o kontakt z sekretariatem placówki w sprawie aktualnej wysokości opłaty w marcu 2020 r.

Bieżące informacje dotyczące otwarcia placówki zamieszczone będą na stronie internetowej bursy.

Z poważaniem,
Alina Ambroziak
Dyrektor Bursy Regionalnej w Ostrołęce 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 61

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Budżet Obywatelski Mazowsza

Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2020 Plakat

Dopalacze kradną życie!