Dzisiaj jest niedziela, 17 Gru 2017

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
„Otrzęsiny” 2017r. PDF Drukuj Email

 


W dniu 19 października 2017 r. odbyły się w Bursie Regionalnej otrzęsiny dla uczniów klas pierwszych. Wychowankowie mogli się wykazać w konkurencjach takich jak: „Rysowanie wychowawcy”, „Jedzenie ciastek z kremem z zawiązanymi oczami ”czy „Taniec połamaniec”.
Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali sędziowie. Wszyscy obecni pierwszoklasiści zgodnie złożyli przysięgę i stali się pełnoprawnymi mieszkańcami bursy.
Celem imprezy była: integracja wychowanków klas pierwszych, próba przełamania nieśmiałości i aktywnego włączenia w nurt pracy grupy; stworzenie możliwości rozwijania umiejętności współdziałania i współpracy oraz organizacji pracy w zespole, rozwijanie indywidualnych zainteresowań i uzdolnień aktorskich, wyrabianie nawyku właściwych zachowań w atmosferze gry i zabawy.
Uroczystość otrzęsin przygotowała grupa wychowanków z gr. II, IV i V z wychowawcami p. Elżbietą Gniazdowską i p. Krzysztofem Protem.
Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości składamy serdeczne podziękowania.

 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email

 

11 października Młodzieżowa Rady Bursy pod kierunkiem pani S. Skowron zaprezentowała program artystyczny dla wychowawców i pracowników z okazji Święta Edukacji Narodowej.
W montażu słowno-muzycznym młodzież wyraziła wdzięczność wychowawcom i pracownikom Bursy Regionalnej za codzienną pracę i trud włożony w kształtowanie niełatwych charakterów. Całość uświetniły piosenki: „Rzeka Marzeń”, „Jesteś bohaterem” i „Nauczycielom”. Na zakończenie imprezy młodzież złożyła życzenia swoim wychowawcom oraz zaproszonym gościom. Ten uroczysty wieczór wszyscy spędziliśmy w miłej atmosferze.

 
Akcja „Sprzątamy zaniedbane groby” PDF Drukuj Email

 

12.10.2017 r. młodzież z Bursy Regionalnej uczestniczyła w akcji „Sprzątamy zaniedbane groby”. Wychowankowie zaopatrzeni w odpowiednie narzędzia wyruszyli na cmentarz w celu uprzątnięcia opuszczonych mogił. Akcja miała na celu skłonić wychowanków do przemyśleń na temat sensu życia i przemijania oraz znaczenia dnia Wszystkich Świętych w życiu każdego człowieka. Za inicjatywę odpowiedzialne było Koło Wolontariatu którego opiekunem jest Pani Sylwia Skowron.

 
Dzień Chłopaka 2017 PDF Drukuj Email

 


 

W dniu 26 września 2017 r. Młodzieżowa Rada Bursy pod kierunkiem p. S. Skowron zorganizowała z okazji Dnia Chłopaka dyskotekę i część artystyczną. Przedstawicielki MRB przed rozpoczęciem wspólnej zabawy złożyły kolegom życzenia oraz wręczyły słodkie upominki.

 
Ognisko integracyjne PDF Drukuj Email

 


 

14 września zgodnie z tradycją odbyło się w naszej placówce Ognisko Integracyjne w którym udział wzięli wychowankowie oraz kadra pedagogiczna. Ognisko miało na celu stworzenie okazji do wzajemnego poznania się i integracji, a także rozwoju umiejętności komunikacji. Odpowiedzialnymi za organizację imprezy była Młodzieżowa Rada Bursy pod kierunkiem opiekuna p. S. Skowron.

 
IV Turniej Piłki Nożnej Internatów Szkół Miasta Ostrołęki PDF Drukuj Email

 


 


W dniu 25 maja 2017 r. odbył się IV Turniej Piłki Nożnej Internatów Szkół Miasta Ostrołęki.
W Turnieju udział wzięły reprezentacje z:

Internatu ZSZ Nr 2,
Internatu ZSZ Nr 1,
Internatu I LO,
Bursy Regionalnej.

Gospodarzem Turnieju po raz piąty był Internat ZSZ Nr 2. Celem Turnieju była popularyzacja piłki nożnej w środowisku,
integracja młodzieży oraz promocja aktywnego stylu życia. Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”.

Wynik rozgrywek:

I miejsce – Internat ZSZ Nr 2
II miejsce – Internat ZSZ Nr 1
III miejsce – Bursa Regionalna w Ostrołęce
IV miejsce – Internat I LO

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 35

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2017 Plakat

Dopalacze kradną życie!