Dzisiaj jest niedziela, 19 Maj 2024

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Dzień Kobiet 2024 w Bursie PDF Drukuj Email

Uśmiechnięci wychowankowie Bursy (4 dziewczyny i 3 chłopców) pozują do zdjęcia w pokoju wychowanek. Chłopcy trzymają kosz ze słodkimi upominkami, jakie przynieśli koleżankom z okazji Dnia Kobiet.

Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z Młodzieżowej Rady Bursy pod kierunkiem p. Katarzyny Żebrowskiej przygotowali miły prezent dla reprezentantek płci pięknej. Życzliwych słów nie było końca, a najpiękniejszym podziękowaniem okazały się uśmiechy, które zagościły na twarzach obdarowanych kobiet.

„Być może urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze,
żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.”

 
Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją PDF Drukuj Email

Wychowawca przedstawia prezentacje dotyczącą profilaktyki depresji

W ramach działań profilaktycznych wychowawcy IV i V grupy przeprowadzili zajęcia, których tematem przewodnim była depresja. Zwiększająca się powszechność tego zjawiska wśród młodzieży oraz przypadający 23 lutego Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją były przyczynkiem do organizacji pogadanki mającej na celu zwiększenie świadomości i działań profilaktycznych wobec tej poważnej choroby. Depresja, według Światowej Organizacji Zdrowia, zajmuje czwarte miejsce wśród najpoważniejszych chorób na świecie i jest jedną z głównych przyczyn samobójstw.

Wychowawcy w formie prezentacji przedstawili zagadnienia dotyczącą objawów i przyczyn depresji, a także miejsc, gdzie można szukać profesjonalnej pomocy. W trakcie spotkania wychowankowie dzielili się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami.
Mamy nadzieję, że efekt spotkania w postaci zdolności rozpoznawania objawów depresji i świadomość wagi działań w przypadku ich zaobserwowania przyczyni się w jak największym zakresie do walki z tą podstępną chorobą.

Aby uwrażliwić innych, wychowankowie uczestniczący w zajęciach przygotowali materiały na gazetkę ścienno-ekspozycyjną, przypominającą o znaczeniu dbania o własne zdrowie psychiczne oraz swoich bliskich.

Dziękujemy młodzieży za ich aktywność i zaangażowanie. Pamiętajmy, że wszyscy razem możemy tworzyć społeczność, w której każdy może liczyć na wsparcie i zrozumienie.

Wychowawcy: Monika Gal (gr. V ), Andrzej Zapert (gr. IV)

 
Bezpieczne ferie PDF Drukuj Email

Plakat - BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE z treścią: Pamiętaj: Sprawdź warunki pogodowe przed wyjazdem; Zawsze noś odpowiednią odzież i sprzęt ochronny; Zadbaj o regularne posiłki i picie, aby utrzymać energię; Sanek używaj tylko w miejscach bezpiecznych i oddalonych od ruchu drogowego.  Unikaj: Unikaj zamarzniętych akwenów i niebezpiecznych obszarów; Omijaj zbyt trudne trasy narciarskie, dostosuj poziom do swoich umiejętności; Unikaj ekstremalnych aktywności w przypadku złych warunków atmosferycznych; Unikaj zbliżania się do dzikich zwierząt.  Pamiętaj o Bezpieczeństwie drogowym: Stosuj się do przepisów dotyczących bezpieczeństwa na drogach; Jeśli korzystasz z samochodu, sprawdź jego stan techniczny przed podróżą; Bądź widoczny po zmroku. Noszenie jasnych ubrań i odblasków zwiększa widoczność.  Jeśli podróżujesz z Grupą: Informuj innych o planach wyjścia; Nie oddalaj się zbyt daleko, aby uniknąć zagubienia.  Udanego wypoczynku!

 
Wieczór wigilijny 2023 PDF Drukuj Email

Na pierwszym planie widać śledzącą występ publiczność, dalej piękną świąteczną dekorację oraz występujących wychowanków.

W dniu 13 grudnia 2024 roku, bursa zamieniła się w oazę świątecznej radości podczas obchodów Wieczoru Wigilijnego. Organizację tego wyjątkowego wydarzenia podjęli się wychowawcy gr. I, którzy starali się uczynić tę noc niezapomnianą dla wszystkich mieszkańców i pracowników bursy.
Atmosferę wypełniły dźwięki śpiewanych kolęd, które przywołały na twarzach wszystkich obecnych uśmiech i radość. Wychowankowie wraz z personelem bursy wspólnie celebrowali tę wyjątkową okazję, tworząc niezapomniane chwile pełne harmonii i wspólnoty.
Podczas tego magicznego wieczoru, wychowankowie nie tylko wyśpiewywali kolędy, ale również wprowadzili uczestników w bogactwo tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Poprzez prezentację pochodzenia oraz znaczenia tych tradycji, uczestnicy mogli lepiej zrozumieć głębszy sens i wartość obchodzonych świąt.
Dzięki zaangażowaniu wychowawców oraz entuzjazmowi uczestników, ten wieczór pozostanie w pamięci wszystkich jako czas magicznej wspólnoty i radości.

 
Rozstrzygnięcie XI Międzyinternackiego konkursu plastycznego na kartkę Bożonarodzeniową PDF Drukuj Email

Zdjęcie przedstawia wystawę prac konkursowych (kartek bożonarodzeniowych) na tablicy - międzyinternackiego konkursu plastycznego na „Kartkę Bożonarodzeniową”. W tle znajduje się choinka.Zdjęcie przedstawia wystawę prac konkursowych (kartek bożonarodzeniowych) na tablicy - międzyinternackiego konkursu plastycznego na „Kartkę Bożonarodzeniową”. W tle znajduje się choinka.

W dniu 11 grudnia 2023 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XI Międzyinternackiego konkursu plastycznego na „Kartkę Bożonarodzeniową”.
W konkursie udział wzięli wychowankowie Bursy Regionalnej, Internatu I LO im. Generała Józefa Bema, Internatu ZSZ nr 1, Internatu ZSZ nr 2 w Ostrołęce. Do konkursu wpłynęło 35 prac (kart).
Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody I wyróżnienia. Konkurs zorganizowała sekcja artystyczna pod kierunkiem opiekuna Pani Agnieszki Sieczak.

Wyniki:

I miejsce – Potaś Natalia — Bursa Regionalna w Ostrołęce
II miejsce – Plotzke Julia — Internat I L.O. im. Gen. Józefa Bema w Ostrołęce
II miejsce – Zalewska Natalia — Bursa Regionalna w Ostrołęce    
III miejsce – Gutkowska Amelia — Internat I L.O. im. Gen. Józefa Bema
III miejsce – Roszkowski Dominik — Internat ZSZ nr 1 w Ostrołęce
III miejsce – Olbryś Otylia — Bursa Regionalna w Ostrołęce
Wyróżnienie – Kacprzak Julia — Bursa Regionalna w Ostrołęce
Wyróżnienie – Niestępski Fabian — Internat przy ZSZ nr 1 w Ostrołęce
Wyróżnienie – Gumkowska Wiktoria — Internat I L.O. im. Gen. Józefa Bema w Ostrołęce
Wyróżnienie – Koziatek Amelia — Internat przy ZSZ nr 2 w Ostrołęce
Wyróżnienie – Szyszka Amelia — Bursa Regionalna w Ostrołęce
Wyróżnienie – Dziewa Piotr — Internat przy ZSZ nr 1 w Ostrołęce

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

 
Warsztaty plastyczno-techniczne „Tworzenie choinek bożonarodzeniowych" PDF Drukuj Email

Wychowanki podczas tworzenia stroika bożonarodzeniowego

27.11.2023 r. wychowanki Bursy Regionalnej w Ostrołęce miały przyjemność uczestniczenia w warsztatach plastyczno-technicznych zatytułowanych „Tworzenie choinek bożonarodzeniowych”. Zajęcia prowadziła Pani Marta Krukowska – twórczyni ludowa w dziedzinie plastyki obrzędowej i zdobniczej regionu kurpiowskiego.

Wychowanki grupy V wraz z wychowawcą Panią Katarzyną Żebrowską miały okazje wyzwolić swoją wyobraźnię, rozwinąć kreatywność, cierpliwość czy samodzielność. Tego typu zajęcia pomagają również zrozumieć skąd się wywodzimy, ponieważ podtrzymywanie regionalnych tradycji chroni dziedzictwo kulturowe i zapobiega jego zapomnieniu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 85

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Rekrutacja 2024 (Plakat)

Plakat rekrutacyjny Bursy Regionalnej w Ostrołęce

Osiągnięcia, podziękowania


Bursy Regionalnej
w Ostrołęce

Telefony zaufania

Telefony zaufania: 800702222 dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym, 800121212 dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka, 116111 Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Okładka poradnik dla nauczycieli: "Uczeń w kryzysie psychicznym"

 

Materiał edukacyjny o omdleaniach - ulotka

 

Chmury smogowe nad czerwonym łamańcem pod którym widnieje napis: Mazowiecka uchwała antysmogowa


Kampania społeczna