Dzisiaj jest niedziela, 29 Sty 2023

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Informacja o rekrutacji na rok szkolny 2022/2023 PDF Drukuj Email

Plakat rekrutacyjny Bursy na rok szkolny 2022/2023

Drodzy Rodzice i Kandydaci do zamieszkania w bursie

Informujemy, że rekrutacja do Bursy Regionalnej w Ostrołęce na rok szkolny 2022/2023 odbywać się będzie w terminie od 4 do 25 czerwca 2022 r.

Prosimy o pobieranie druku wniosku o przyjęcie do bursy ze strony internetowej bursy, który jest dostępny w zakładce NABÓR. Druk wniosku o przyjęcie do bursy będzie również dostępny w sekretariacie bursy.

Wypełniony i podpisany przez rodzica dziecka wniosek należy złożyć w dniach od 4 do 25 czerwca 2022 r. w bursie lub przesłanie pocztą tradycyjną (decyduje data wpływu do placówki) na adres:

Bursa Regionalna w Ostrołęce
ul. R. Traugutta 9a
07-410 Ostrołęka

Zwracamy uwagę, iż zgodnie z § 14 pkt 8 Statutu Bursy Regionalnej w Ostrołęce - w tygodniu nauki wychowankowie mają prawo przebywać w Bursie od godz. 14.00 w niedzielę do godz. 22.00 w piątek, co oznacza konieczność opuszczania Bursy na weekend.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z sekretariatem bursy - numer telefonu 29 760 28 01 w godz. 8:00-15:00 lub adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Z poważaniem
Alina Ambroziak
Dyrektor Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 
Kwiaty na Dzień Matki PDF Drukuj Email

Prowadząca pokazuje młodzieży jak wykonać płatki róży do kwiatów z bibyły

24 maja br., podczas zajęć „Z twórczością przez pokolenia – warsztaty sztuki ludowej”, młodzież z Bursy miała możliwość poznać technikę wykonywania tradycyjnych kwiatów z bibuły. Nasi kreatywni wychowankowie wykonali kwiaty na Dzień Mamy.
Bardzo dziękujemy Pani Marcie Krukowskiej za poprowadzenie zajęć.

 
Kiedy marzenia stają się rzeczywistością – spotkanie z p. Aleksandrą Rupińską, autorką powieści „Jedna dobra rzecz” PDF Drukuj Email

Zdjęcie grupowe ze spotkania autorskiego

W ostatnich dniach kwietnia mieliśmy ogromny zaszczyt gościć w naszej placówce p. Aleksandrę Rupińską, autorkę powieści dla młodzieży pt. „Jedna dobra rzecz”.
Historia przedstawiona w powieści jest realistyczna, wielowątkowa i niebanalna. Opowiada o głębokim uczuciu, szeroko rozumianych relacjach, próbach budowania zaufania, koszmarach przeszłości i wątłych nadziejach na lepsze jutro. Pokazuje także, że los bywa przewrotny, a zaprezentowana historia może przydarzyć się każdemu z nas.
Pani Aleksandra, absolwentka ostrołęckiego liceum i szkoły muzycznej, na co dzień mieszkająca w Młynarzach, wprawdzie dopiero debiutuje w świecie literatury, ale jej powieść zyskała już pokaźne grono odbiorców. Nie inaczej przyjęła autorkę bursowska młodzież. Były pytania o proces tworzenia, inspiracje, trudności z jakimi musi mierzyć się początkujący twórca literatury, wsparcie ze strony najbliższych i determinację w realizacji marzeń.
Autorka chętnie opowiadała o początkach przygody z pisaniem. Podkreślała również, że podstawą sukcesu jest wiara we własne możliwości i nieustanne przełamywanie barier.
Dzięki otwartości i niezwykłej życzliwości p. Aleksandry wychowankowie Bursy mieli okazję porozmawiać o literaturze i uwierzyć, że marzenia mogą stać się rzeczywistością. By osiągnąć sukces trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość i pokorę, puścić wodze wyobraźni i głęboko wierzyć, że w życiu wszystko jest możliwe.
Dziękujemy serdecznie autorce powieści za miły i emocjonujący wieczór oraz życzymy dalszych sukcesów!
Spotkanie przygotowała i poprowadziła p. Małgorzata Kisiel.

 
Pożegnanie maturzystów 2022 PDF Drukuj Email

 

Wychowawcy, Pani Dyrektor i młodzież stoją wokół ogniska i pieką kiełbaski.

12 kwietnia 2022r. był w naszej bursie dniem szczególnym, gdyż tego dnia odbyła się uroczystość Pożegnania maturzystów. Młodsi wychowankowie wraz z opiekunami p. M. Kisiel i p. M. Załęską przygotowali dla naszych maturzystów na tę okazję część artystyczną. Następnie wychowawcy oraz Pani Dyrektor wręczyli dyplomy oraz nagrody tym absolwentom, którzy szczególnie angażowali się w życie bursy.

 
Wielkanocne tradycje świąteczne PDF Drukuj Email

Z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych wychowankowie grupy II i III Bursy Regionalnej w Osrtrołęce wykonali twórcze dekoracje świąteczne. Warsztaty były świetną okazją do kultywowania polskiej tradycji, a także wspólnej nauki i integracji. Zajęcia zostały przeprowadzone pod kierunkiem wychowawców: Pani Moniki Gal oraz Pana Andrzeja Zaperta.

images/galeria/2022/Dekoracje_Wielkanocne/800_Warsztaty_Wielkanoc_01.jpgimages/galeria/2022/Dekoracje_Wielkanocne/800_Warsztaty_Wielkanoc_02.jpg

 
Zdrowe piersi są OK! PDF Drukuj Email

Zdjęcie grupowe uczestniczek spotkania

W ramach edukacji zdrowotnej pani Bożena Gawrych zorganizowała wychowankom naszej placówki warsztaty poświęcone profilaktyce raka piersi. Zajęcia, które odbyły się 06 kwietnia 2022 r. poprowadziła pani Anna Samsel, przedstawicielka firmy Avon, która od 1998 roku prowadzi kampanię „AVON Kontra Rak Piersi”.

Podczas spotkania nasze Wychowanki dowiedziały się kiedy i jak się badać oraz gdzie się zgłosić, gdy coś je zaniepokoi. Warsztatowa forma spotkania dała uczestniczkom spotkania możliwość badania piersi na specjalnych fantomach. Mamy nadzieję, że nabyta wiedza i umiejętności dotyczące samobadania piersi, objawów raka piersi oraz sposobów ochrony przed zachorowaniami na nowotwory pozwolą na skuteczną profilaktykę.

Drogie dziewczyny, kobiety! Pamiętajcie, że jedynym i najskuteczniejszym sposobem na wczesne wykrycie raka piersi i skuteczną walkę z chorobą jest regularne wykonywanie badań profilaktycznych.

Serdecznie dziękujemy Pani Annie Samsel i paniom, które pomagały w przeprowadzeniu zajęć.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 77

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2022 Plakat

Plakat rekrutacyjny Bursy

Uchwała antysmogowa dla Mazowsza - nowelizacja!

 

Chmury smogowe nad czerwonym łamańcem pod którym widnieje napis: Mazowiecka uchwała antysmogowa

Dopalacze kradną życie!