Dzisiaj jest środa, 12 Gru 2018

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Prezentacja kierunków kształcenia w CKZiU PDF Drukuj Email


W dniu 18 października 2018 r. wychowankowie Bursy Regionalnej odwiedzili Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce celem zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły. Ciekawy i urozmaicony program spotkania zainteresował młodzież, która  wkrótce stanie przed wyborem dalszej drogi nauki. Po prezentacji wybranych kierunków kształcenia zaproszono wychowanków Bursy do wzięcia udziału w zajęciach warsztatowych, na których wykonywano okolicznościowe kotyliony w związku z obchodami  100. Rocznicy Odzyskania przed Polskę Niepodległości.

 
Wystawa fotografii nt. „Jesień w obiektywie” PDF Drukuj Email

 


 

Wychowanki Bursy Regionalnej: Gabriela Kuś i Natalia Gwara w ramach działalności w sekcji artystycznej, pod kierunkiem opiekuna sekcji p. A. Sieczak, przygotowały fotografie o tematyce jesiennej. Wychowanki rozwijają swoją pasję do fotografii na co dzień, uwieczniając piękno otaczającej nas przyrody. Swoim wrażliwym okiem spostrzegają to, co warto uchwycić i uwiecznić. Rozbudzają i rozwijają swoje  uzdolnienia w dziedzinie wykonywania zdjęć.
Dziękujemy za piękne fotografie.
Sekcja artystyczna


 
Wypieki na Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email

 


 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wychowanki grupy I pod kierunkiem wychowawcy A. Sieczak, w ramach programu kulinarnego przygotowały wypieki: „Słodkości na Dzień Nauczyciela”. W ten sposób chciały podziękować wszystkim pracownikom bursy za trud wkładany w codzienną pracę z wychowankami, rozwijały również swoje zdolności kulinarne. Wszystkie wypieki smakowały wyśmienicie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy.

 
Otrzęsiny „DISCO STAR” PDF Drukuj Email

 


 


W dniu 17.10.2018r. w godzinach wieczornych w naszej bursie rozbłysły światła reflektorów i dało się słyszeć największe przeboje polskiej muzyki tanecznej.
W tym roku szkolnym na naszych pierwszoklasistów czekały szałowe Otrzęsiny w klimacie „Disco Star”. Wychowankowie mieli możliwość wcielenia się w wybrane gwiazdy muzyki Disco Polo oraz wykazania się znajomością tego nurtu muzycznego. Nad poprawnym przebiegiem uroczystości czuwało jury w składzie: Shazza, Magda - wokalistka zespołu „Piękni i Młodzi” oraz Marcin Miller z zespołu „BOYS”. Taneczne rytmy porwały wszystkich zebranych.
Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialne były grupa IV i grupa V wraz z wychowawcami: Sylwią Skowron i Mileną Załęską.

 
Włączamy się do kampanii „Pola Nadziei” PDF Drukuj Email

 


 

W tym roku po raz kolejny wychowankowie posadzili cebulki żonkili na przygotowanych przy Bursie rabatkach. Kwiaty żonkili symbolizują solidarność z ludźmi chorymi na nowotwór, przypominają nam o ludziach cierpiących.Cyklicznie włączamy się do kampanii „Pola Nadziei”, która ma na celu kształtowanie świadomości społecznej młodzieży wobec ludzi ciężko chorych i umierających, wymagających opieki.
Uwrażliwiamy wychowanków Bursy na potrzeby drugiego człowieka, szczególnie zmagającego się z ciężką, śmiertelną chorobą.

 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj EmailDzień 15 października 2018 r. to dla pracowników i mieszkańców Bursy Regionalnej w Ostrołęce dzień wyjątkowy. Młodzieżowa Rady Bursy pod kierunkiem p. Katarzyny Mardas zorganizowała akademię pt. „Zjazd Absolwentów Bursy Regionalnej, Ostrołęka 2031 r.”, w której dorośli wychowankowie placówki spotykają się na wspólnej imprezie, aby powspominać czasy, w których zamieszkiwali w Bursie. Wymieniali się doświadczeniami, opowiadali o perypetiach oraz miłych dniach spędzonych ze swoimi koleżankami i kolegami. Uroczystość zakończono podarowaniem kwiatów Pani Dyrektor, wychowawcom oraz zaproszonym gościom.
Swoją wdzięczność za zaangażowanie w codzienną pracę wychowankowie z Młodzieżowej Rady Bursy wyrazili również poprzez wspólne zaśpiewanie autorskiej piosenki satyrycznej pt. „Weź posprzątaj”, kończąc ją symbolicznym zdaniem „… mam wspomnienia z lat młodości, gdy bursa domem mym…”.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 44

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2018 Plakat

Dopalacze kradną życie!