Dzisiaj jest wtorek, 11 Sie 2020

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
„Gdyby każda noc w naszym życiu mogła być jak noc Bożego Narodzenia, rozjaśniona światłem wewnętrznym…” PDF Drukuj Email

W dniu 17 XII 2019 r. wychowankowie, wychowawcy oraz pracownicy Bursy Regionalnej brali udział w uroczystości „Wieczoru Wigilijnego”. Młodzież z  grupy IV i V pod kierunkiem wychowawców: p. Sylwii Skowron oraz p. Mileny Załęskiej przygotowała część artystyczną. Wychowankowie wspaniale wprowadzili nas w magię tego Wieczoru recytując wiersze oraz wykonując piękne polskie kolędy.
Po części artystycznej dyrektor p. Alina Ambroziak złożyła życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Po zakończonej uroczystości wszyscy udali się na spotkanie z Mikołajem i Śnieżynką, którzy przygotowali dla wychowanków Bursy słodkie prezenty.

 
VII Międzyinternacki konkurs plastyczny na „Kartkę Bożonarodzeniową” PDF Drukuj Email

 


 

W dniu 12 grudnia 2019 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom biorącym udział w VII Międzyinternackim konkursie plastycznym na „Kartkę Bożonarodzeniową”.
Do konkursu przystąpili wychowankowie Bursy Regionalnej, Internatu I LO, Internatu ZSZ nr 2 oraz Internatu ZSZ nr 1 w Ostrołęce. Do konkursu zgłoszono 36 prac (kartki o tematyce bożonarodzeniowej).
Wyłonieni laureaci otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Konkurs zorganizowała sekcja artystyczna pod kierunkiem opiekuna Pani Agnieszki Sieczak.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. 
Wyniki Konkursu: Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa 2019 PDF Drukuj Email


ROZSTRZYGNIĘCIE

VII MIĘDZYINTERNACKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

 
„Idą Święta nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj” - II edycja PDF Drukuj Email

 


 

Wychowankowie Bursy Regionalnej wraz z wychowawcami Panią Sylwią Skowron i Panią Mileną Załęską wzięli udział w akcji organizowanej przez Fundację „Dbam o mój zasięg” – „Idą Święta nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj.” Celem akcji jest powrót do tradycji wysyłania kartek świątecznych z życzeniami, przeciwdziałanie fonoholizmowi, oraz e-uzależnieniom. Wychowankowie napisali na kartkach świątecznych piękne życzenia które zaadresowali i wysłali do podopiecznych Placówki Pieczy Zastępczej „Korczakówka”, Domu Pomocy Społecznej, Środowiskowego Domu Samopomocy, Placówki „Dom z sercem”. Młodzież otrzymała również kartki, które mogła wysłać do swoich najbliższych.
Mamy nadzieję, że udział w akcji zachęci młode pokolenie do podtrzymywania tradycji wysyłania pięknych kartek świątecznych.

 
„Mikołaju, przyjdź do nas” PDF Drukuj Email


6 grudnia 2019 r. do Szkoły Podstawowej nr 1 przybyły Śnieżynki oraz Święty Mikołaj, aby sprawdzić czy uczniowie klasy I „b” są grzeczni.
Gdy załoga Mikołaja zauważyła, że w sali panuje porządek, a książki i zeszyty są zadbane to postanowiła wszystkich nagrodzić… Jednak najpierw dzieci musiały spełnić kilka zadań.
Najpierw Śnieżynki zadawały pytania z cyklu: „Co wiemy o Świętym Mikołaju?” Kolejne zadanie polegało na znalezieniu różnic pomiędzy obrazkami. Następnie trzeba było przejść przez labirynt i pomóc Elfowi uratować jeden z prezentów.
Uczniowie klasy I poradzili sobie wspaniale, dlatego też ŚWIĘTY MIKOŁAJ obdarował ich prezentami. Zabawy i radości było co niemiara.
Za inicjatywę odpowiedzialne było Koło Wolontariatu, którego opiekunem jest p. S. Skowron.

 
I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem PDF Drukuj Email

 

Już po raz kolejny wychowankowie Bursy Regionalnej w Ostrołęce przeprowadzili akcję charytatywną zbiórki artykułów szkolnych, maskotek, słodyczy dla podopiecznych z Placówki Pieczy Zastępczej „Korczakówka” w Ostrołęce z okazji zbliżających się MIKOŁAJEK.
Zbiórkę przeprowadziły wychowanki grupy I pod kierunkiem wychowawczyni Pani A. Sieczak.
W dniu 06 grudnia 2019 r. wychowanki wraz z wychowawcą przekazały dzieciom zebrane dary. Serdecznie dziękujemy wszystkim wychowankom i pracownikom Bursy Regionalnej za zaangażowanie w zbiórkę.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 60

Budżet Obywatelski Mazowsza

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2020 Plakat

Dopalacze kradną życie!