Dzisiaj jest piątek, 22 Lut 2019

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Dzień Pluszowego Misia PDF Drukuj Email

 


 

Rankiem 23 listopada 2018 r. do Przedszkola Miejskiego nr 17 przybyły misie, aby przypomnieć dzieciom o „Dniu Pluszowego Misia”. Maskotki zachęcały przedszkolaków i personel do wspólnych zabaw, pląsów i śpiewu. Misie zaprezentowały dzieciom własną choreografię do piosenki „Gumi Miś’. Na koniec wspólnie z misiami przedszkolaki wykonały pamiątkowe zdjęcia. Zabawy i radości było co niemiara.Za inicjatywę odpowiedzialne było Koło Wolontariatu, którego opiekunem jest p. S. Skowron.

 
Pogadanka edukacyjno – profilaktyczna z przedstawicielem policji PDF Drukuj Email


 


W dniu 20 XI 2018 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbyło się spotkanie wychowanków klas pierwszych z pracownikiem Komendy Miejskiej Policji – mł. asp. Krzysztofem Kolator nt. „Odpowiedzialny nieletni (odpowiedzialność nieletnich za czyny karalne oraz zachowania sprzeczne z przyjętymi w społeczeństwie normami)” oraz „Uzależnienia (konsekwencje zdrowotne i prawne środków zmieniających świadomość)”.
Głównym celem spotkania było kształtowanie wyobraźni młodzieży dotyczącej bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach życiowych oraz poznanie procedur postępowania w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu i zdrowiu. Spotkanie zorganizowała wychowawczyni Pani A. Sieczak.

 
„Konkurs wiedzy o Polsce” PDF Drukuj Email

 

14 XI 18 r. w Bursie Regionalnej odbył się „Konkurs Wiedzy o Polsce” przygotowany przez wychowanków z gr. IV pod kierunkiem p. S. Skowron.
Zadaniem młodzieży było zademonstrowanie swojej wiedzy o Polsce, jej tradycjach, wybitnych osobach, dziejach historycznych, symbolach narodowych Polaków.
„Konkurs wiedzy o Polsce” miał charakter edukacyjny:

  • Podczas pisania testu nie wolno było korzystać z żadnych pomocy naukowych, porozumiewać się z innymi uczestnikami, opuszczać sali przed zebraniem prac, korzystać z wszelkich urządzeń elektronicznych.
  • Na rozwiązanie testu przeznaczono 15 minut.
  • Za każde pytanie uczestnik otrzymał 1 pkt.
  • Łącznie do zdobycia było 23 punkty.

Śmiałków było co nie miara. Najlepsi otrzymali nagrody, a dla wszystkich osób biorących udział przygotowano słodkości.
Dziękujemy wszystkim którzy uczestniczyli w tym swoistym sprawdzianie patriotyzmu.

 
Koncert pieśni patriotycznych na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę PDF Drukuj Email

 


 

13 listopada br. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbyła się uroczystość poświęcona 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wychowankowie pod kierunkiem wychowawcy B. Gawrych przygotowali koncert pieśni patriotycznych z rysem historycznym przypominającym wydarzenia, które spowodowały wymazanie Polski z map Europy. Przedstawiając losy naszej ojczyzny i jej obywateli-bohaterów nieustających w staraniach, których celem było uzyskanie pełnej niepodległości przez nasz kraj zaśpiewano hymn narodowy oraz pieśni: Rota, Szara Piechota, Legiony, Wojenko wojenko, Serce w plecaku, Przybyli ułani pod okienko, Biały krzyż. Uroczystość zakończyła recytacja wiersza Wisławy Szymborskiej Gawęda o miłości ziemi ojczystej.
Uroczystość miała na celu kształtowanie postaw patriotycznych u młodzieży, rozwijanie emocjonalnego stosunku do ojczyzny, zapoznanie i przypomnienie wychowankom utworów patriotycznych i historii Polski z jej katorżniczą drogą do Niepodległości.

 
Rekord dla Niepodległej PDF Drukuj Email

 


 

W związku z obchodami Dnia Niepodległości Bursa Regionalna w Ostrołęce w dniu 9 listopada o godzinie 11:11 wzięła udział w wielkiej akcji bicia Rekordu dla Niepodległej zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.
Młodzież wraz z wychowawcami oraz pozostałymi pracownikami placówki wspólnie odśpiewała 4 – zwrotkowy hymn narodowy w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Swoje przywiązanie do Naszego kraju ukazaliśmy również poprzez zapisanie na tablicy zdania: „Kocham Polskę za…”.
To historyczny dzień, w którym zaprezentowaliśmy jak być razem oraz wspólnie świętować 100-lecie odzyskania niepodległości ciesząc się z tego, że jesteśmy Polakami.


 
Młodzież wierna tradycjom PDF Drukuj Email

 


 

W związku ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę w bursie odbyły się zajęcia pod kierunkiem p. Moniki Gal, podczas których wychowanki sekcji Kulturalno-Oświatowej wykonały prace plastyczne, kotyliony oraz przygotowały wiersze polskich poetów ukazujące znaczenie Niepodległości Ojczyzny. Głównym celem zajęć było rozbudzenie szacunku do tradycji, rozwijanie i pogłębianie zainteresowania przeszłością.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 45

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2018 Plakat

Dopalacze kradną życie!