Dzisiaj jest niedziela, 03 Gru 2023

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Pożegnanie maturzystów 2022 PDF Drukuj Email

 

Wychowawcy, Pani Dyrektor i młodzież stoją wokół ogniska i pieką kiełbaski.

12 kwietnia 2022r. był w naszej bursie dniem szczególnym, gdyż tego dnia odbyła się uroczystość Pożegnania maturzystów. Młodsi wychowankowie wraz z opiekunami p. M. Kisiel i p. M. Załęską przygotowali dla naszych maturzystów na tę okazję część artystyczną. Następnie wychowawcy oraz Pani Dyrektor wręczyli dyplomy oraz nagrody tym absolwentom, którzy szczególnie angażowali się w życie bursy.

 
Wielkanocne tradycje świąteczne PDF Drukuj Email

Z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych wychowankowie grupy II i III Bursy Regionalnej w Osrtrołęce wykonali twórcze dekoracje świąteczne. Warsztaty były świetną okazją do kultywowania polskiej tradycji, a także wspólnej nauki i integracji. Zajęcia zostały przeprowadzone pod kierunkiem wychowawców: Pani Moniki Gal oraz Pana Andrzeja Zaperta.

images/galeria/2022/Dekoracje_Wielkanocne/800_Warsztaty_Wielkanoc_01.jpgimages/galeria/2022/Dekoracje_Wielkanocne/800_Warsztaty_Wielkanoc_02.jpg

 
Zdrowe piersi są OK! PDF Drukuj Email

Zdjęcie grupowe uczestniczek spotkania

W ramach edukacji zdrowotnej pani Bożena Gawrych zorganizowała wychowankom naszej placówki warsztaty poświęcone profilaktyce raka piersi. Zajęcia, które odbyły się 06 kwietnia 2022 r. poprowadziła pani Anna Samsel, przedstawicielka firmy Avon, która od 1998 roku prowadzi kampanię „AVON Kontra Rak Piersi”.

Podczas spotkania nasze Wychowanki dowiedziały się kiedy i jak się badać oraz gdzie się zgłosić, gdy coś je zaniepokoi. Warsztatowa forma spotkania dała uczestniczkom spotkania możliwość badania piersi na specjalnych fantomach. Mamy nadzieję, że nabyta wiedza i umiejętności dotyczące samobadania piersi, objawów raka piersi oraz sposobów ochrony przed zachorowaniami na nowotwory pozwolą na skuteczną profilaktykę.

Drogie dziewczyny, kobiety! Pamiętajcie, że jedynym i najskuteczniejszym sposobem na wczesne wykrycie raka piersi i skuteczną walkę z chorobą jest regularne wykonywanie badań profilaktycznych.

Serdecznie dziękujemy Pani Annie Samsel i paniom, które pomagały w przeprowadzeniu zajęć.

 
Turniej Tenisa Stołowego PDF Drukuj Email

Turniej tenisa stołowego - jeden z uczestników przy stole tenisowym podczas gry

W miesiącu marcu 2022 roku w Bursie Regionalnej w Ostrołęce rozegrano turniej tenisa stołowego w kategorii dziewcząt i chłopców.

Wyniki Turnieju Tenisa Stołowego przedstawiają się następująco.

Kategoria dziewcząt

I miejsce – Prusik Joanna gr. II
II miejsce – Kacprzak Alicja gr. I
III miejsce – Bakuła Karolina gr. III
IV miejsce – Wielk Roksana gr. II

Kategoria chłopców

I miejsce – Kowalczuk Jakub gr. IV
II miejsce – Marcinowski Eryk gr. I
III miejsce – Drząszcz Bartosz gr. III
IV miejsce – Gołaś Kamil gr. V

 
Pierwsza pomoc przedmedyczna z Druhami OSP PDF Drukuj Email

Hiperłącze do galeri zjęć. Zjęcie przedstawia Przygotowanie wychowanków do ćwiczeń resuscytacji na fantomach

Życie i zdrowie człowieka są wartościami nadrzędnymi, dlatego niezwykle ważne jest, by każdy z nas umiał udzielić pierwszej pomocy osobie potrzebującej. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom w naszej Bursie w dniu 23 marca br. Sekcja Promocji Zdrowia z opiekunem, Panią Bożeną Gawrych zorganizowała warsztaty, podczas których wychowankowie mogli  utrwalić wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy.
Uczestnicy poznali też zasady postępowania w razie wypadku m.in.: dowiedzieli się jak zadbać o bezpieczeństwo własne, jak ocenić stan poszkodowanego – zbadać podstawowe parametry życiowe, prawidłowo wezwać pomoc, wykonać poprawnie pozycję boczną ustaloną, resuscytację krążeniowo-oddechową, użyć defibrylatora AED, jak postępować w wybranych stanach nagłych. Każdy miał możliwość ćwiczeń na fantomach pod czujnym okiem druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce, którym serdecznie dziękujemy za ich zaangażowanie społeczne i przeprowadzenie konstruktywnych warsztatów.

 
21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa czyli Dzień Kolorowej Skarpetki PDF Drukuj Email

Zdjęcie przedstawia osoby stojące w kręgu, każda osoba ma kolorowe skarpety nie do pary

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale także Światowy Dzień Zespołu Downa. Święto zostało ustanowione w 2005 roku przez Europejskie Stowarzyszenie Zespołu Downa, a od 2012 roku patronat objęła Organizacja Narodów Zjednoczonych.
Ideą obchodów Dnia jest akcja zakładania kolorowych skarpetek „nie do pary” jako wyraz naszej solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem oraz tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych Każde dziecko ma bowiem prawo do radości, do smutków, do szczęścia, do zabawy, do łez, do miłości itd. – bez względu na rodzaj czy stopień niepełnosprawności, bez względu na pochodzenie czy kolor skóry.
Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada on na 21. dzień 3. miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21. parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Stąd też inna nazwa tego zaburzenia - trisomia 21.
W tym dniu wychowawcy grupy II zorganizowali warsztaty podczas których poruszone zostały zagadnienia dotyczące tolerancji, szacunku, akceptacji oraz jak wspierać i być pomocnym. Uczestnicy spotkania założyli kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Dziękujemy serdecznie młodzieży za włączenie się w akcję.

Wychowawcy: Bożena Gawrych, Andrzej Zapert

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 82

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Rekrutacja 2023 Plakat

Plakat rekrutacyjny Bursy

Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Konkurs „Mazowieckie Barwy Wolontariatu" 2023

 

Logo konkursu "Mazowieckie Barwy Wolontariatu"

 

Materiał edukacyjny o omdleaniach - ulotka

 

Chmury smogowe nad czerwonym łamańcem pod którym widnieje napis: Mazowiecka uchwała antysmogowa


Kampania społeczna