Dzisiaj jest niedziela, 25 Paź 2020

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Pola Nadziei PDF Drukuj Email

 


 

23 października br. w ramach akcji „Pola Nadziei” wychowankowie naszej Bursy wraz z wychowawcą posadzili cebulki żonkili. Sadzenie tych kwiatów ma wymiar symboliczny i oznacza chęć niesienia nadziei oraz pomocy innym. Poprzez ten niewielki gest każdy wychowanek mógł włączyć się w tę szlachetną akcję.

 
Pogadanka edukacyjno -profilaktyczna z przedstawicielem policji PDF Drukuj Email

 


 


W dniu 23 X 2019 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbyło się spotkanie wychowanków klas pierwszych z pracownikiem Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce asp. Krzysztofem Kolatorem nt. „Odpowiedzialny nieletni (odpowiedzialność nieletnich za czyny karalne oraz zachowania sprzeczne z przyjętymi w społeczeństwie normami)” oraz „Uzależnienia (konsekwencje zdrowotne i prawne środków zmieniających świadomość)”.
Głównym celem spotkania było kształtowanie wyobraźni młodzieży dotyczącej bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach życiowych oraz poznanie procedur postępowania w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu i zdrowiu. Spotkanie zorganizowała wychowawczyni bursy - Pani A. Sieczak.

 
Akcja: „Dbamy o przyrodę. Sadzimy tuje” PDF Drukuj Email

 


 

21 października 2019 r. młodzież z Bursy Regionalnej pod kierunkiem p. S. Skowron przeprowadziła akcję: „Dbamy o przyrodę. Sadzimy tuje”. Inicjatywa ta miała na celu podnoszenie świadomości ekologicznej wychowanków, poprawę estetyki terenu wokół Bursy i uwrażliwienie na piękno przyrody. Jesteśmy przekonani, że nowa aranżacja terenu sprawi, że stanie się on miłym miejscem wypoczynku młodzieży.

 
Zajęcia adaptacyjne PDF Drukuj Email

 


 

W dniu 17 października br. wychowankowie Bursy Regionalnej w Ostrołęce uczestniczyli w zajęciach adaptacyjnych zorganizowanych przez pedagogów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrołęce. Celem zajęć było rozwijanie umiejętności współpracy w grupie wśród pierwszorocznych wychowanków placówki. Przyjazna atmosfera oraz klimat sprzyjający spontanicznym reakcjom umożliwił młodzieży przełamać nieśmiałość, angażując w zajęcia całą grupę. Ćwiczenia przygotowane przez kreatywnych pedagogów pozwoliły wychowankom nawiązać nowe znajomości oraz podkreśliły znaczenie wartości jakimi powinien kierować się w swoim życiu każdy młody człowiek.

 
Wystawa prac PDF Drukuj Email

 

W październiku br. wychowanka Bursy Regionalnej w Ostrołęce Natalia Bakuła przygotowała wystawę swoich prac. Pasją, którą wychowanka realizuje w wolnej chwili jest rysunek. Prace wykonane są za pomocą ołówka i długopisu.
GRATULUJEMY Natalii talentu i czekamy na jej kolejne prace.

 
Na kręgielni PDF Drukuj Email


16 października br. grupa młodzieży z Bursy Regionalnej w Ostrołęce, wyruszyła do ostrołęckiego Aquaparku na kręgielnię.
Wszyscy bawili się świetnie, by z energią i dobrymi humorami wrócić do Bursy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 61

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Budżet Obywatelski Mazowsza

Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2020 Plakat

Dopalacze kradną życie!