Dzisiaj jest czwartek, 21 Paź 2021

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Międzynarodowy Dzień Tolerancji PDF Drukuj Email

16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. W naszej Bursie, chcąc dzielić się pozytywną energią i pokazać, że bycie miłym nie jest nam obce, obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Wychowankowie grupy I wysyłali sobie on-line nawzajem życzliwe słowa, kolorowe hasła, które przypominały, jak ważny jest szacunek w stosunku do drugiego człowieka, pisali co dla nich oznacza tolerancja.

Efekty życzliwości można podziwiać na holu Bursy, gdzie wyrosło drzewo życzliwości i pozdrowień. W ten sposób okazaliśmy sobie, jak każdy jest ważny, przekazując sobie ciepłe słowa i pozdrowienia, które zostały zapisane na liściach.

Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie.

Wychowankowie Grupy I
Wychowawca A. Sieczak

 
Hejt STOP! PDF Drukuj Email

HEJT - JAK MOŻESZ Z NIM WALCZYĆ? OTO CO MUSISZ WIEDZIEĆ!

Droga Wychowanko i Wychowanku!

Czy zdarzyło ci się, że ktoś z twoich kolegów, koleżanek napisał w Internecie coś na na Twój temat, np. o twoim zachowaniu czy wyglądzie w bardzo niemiły sposób, używając obraźliwych, raniących słów. A może zdarzyło się tak, że w efekcie wpisów i działań innych w sieci poczułeś się bardzo źle, byłeś smutny zły, a może nawet wściekły, czy załamany?

Jeżeli tak to:

Powiedz STOP hejtowi!!!

 

KLIKNIJ TUTAJ i przeczytaj cały artykuł "Hejt STOP!
 
KONKURS NA NAJCIEKAWSZY WIERSZ O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ pt. „JESTEM EKO”. PDF Drukuj Email

Drodzy wychowankowie!!!

Zasoby naszej planety kurczą się w błyskawicznym tempie. Sami dusimy się w miejskim smogu, jemy zatrutą żywność, zapadamy na liczne choroby cywilizacyjne. Własnoręcznie podcinamy gałąź, która nas żywi, przekonani, że na Ziemi wszystko nam, ludziom, się należy. Zapomnieliśmy, że jesteśmy, „jej cząstką i ona jest cząstką nas” - jeżeli zatrujemy naszą piękną planetę- zatrujemy się sami. Oby wyjałowiona Ziemia i śmietniska nie stały się najtrwalszym śladem po naszej cywilizacji...
Aby temu zapobiec musimy zmienić nasze życie. Żyć tak, by pomóc naszej planecie regenerować się. Zdobywać świadomość procesów, w których bierzemy udział.

Temu właśnie ma służyć niniejszy konkurs:

KONKURS NA NAJCIEKAWSZY WIERSZ O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ pt. „JESTEM EKO”.

Cele konkursu:

 • upowszechnienie wiedzy o tematyce ekologii i środowiska,
 • dostrzeganie piękna otaczającej przyrody,
 • rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej młodzieży,
 • kształtowanie postawy odpowiedzialności za wygląd środowiska.

Zasady ogólne:

 • Konkurs skierowany jest do wychowanków Bursy Regionalnej w Ostrołęce;
 • Uczestnicy piszą wiersz w formie elektronicznej w programie Word, czcionką Times New Roman- rozmiar 12, odstęp między wierszami-1,5 cm;
 • Prace należy przesłać na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ;
 • Termin dostarczenia prac upływa: 26 listopada 2020 r.;
 • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi: 30 listopada 2020 r.;
 • Wszystkie prace zostaną umieszczone na wystawie w holu Bursy Regionalnej oraz na stronie internetowej bursy;
 • Wychowankowie za zajęcie miejsca od 1 do 3 otrzymają NAGRODY!!!

Kryteria oceny prac:

 • Zgodność treści z tematyką konkursu.
 • Oryginalność i pomysłowość.

Zachęcam do udziału w konkursie i życzę wszystkim dużego natchnienia.

Wychowawca:
Sylwia Skowron

Regulamin konkursu


 
„11 LISTOPADA - PAMIĘTAMY” PDF Drukuj Email

 

Wychowankowie Bursy Regionalnej w Ostrołęce wzięli udział w warsztatach online pt: „11 LISTOPADA - PAMIĘTAMY”, które polegały na samodzielnym wykonaniu plakatu lub kotylionu z okazji nadchodzącego Święta Narodowego i przesłaniu zdjęcia na naszą grupę w formie online.
Przygotowanie prezentacji i warsztaty odbyły się pod kierunkiem wychowawców p. M. Gal i p. A. Zapert.
Serdecznie dziękujemy wychowankom za ich zaangażowanie i współpracę.
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia prac naszych wychowanków i wspólnego odśpiewania hymnu Polski w dniu 11.11.2020 r. o godzinie 12:00.

 
„11 listopada – Święto Niepodległości” PDF Drukuj Email

 

Z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości, sekcja artystyczna pod kierunkiem p. Agnieszki Sieczak przygotowała wystawę pt. „11 listopada – Święto Niepodległości”.
Wychowankowie zapoznani zostali z ulotką pt. „Szanuj, kochaj, chroń” przygotowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej, która w syntetyczny sposób opisuje prawidłowe sposoby prezentowania flagi i innych symboli narodowych.
Podejmując takie działania umacniamy poczucie więzi z krajem ojczystym, jego historią i kulturą. Kształtujemy postawę szacunku wobec swojego kraju.


 
„Spacery krajobrazowe” – obchody Dnia Krajobrazu PDF Drukuj Email

 

Głównym tematem tegorocznego Dnia Krajobrazu 2020 r. jest „Drzewo w krajobrazie”.
W ramach obchodów Dnia Krajobrazu, Bursa podejmuje działania rozpowszechniania idei organizacji „spacerów krajobrazowych”. Zachęcamy wychowanków do organizowania we własnym zakresie „spacerów krajobrazowych” (na wsiach, parkach, ogrodach itp.)
Tegoroczne działania są prowadzone pod hasłem: „O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa!” (Leopold Staff). W ten sposób, chcielibyśmy popularyzować wiedzę w zakresie znaczenia drzew dla kształtowania lokalnych krajobrazów, a zarazem ukazać jak drzewa przyczyniają się do wzbogacania krajobrazowego i kulturowego Polski.
Wychowanki: Karolina G., Paulina G., Kinga Cz., Natalia B., Roksana D. w ramach działalności w sekcji artystycznej pod kierunkiem opiekuna p. A. Sieczak, chętnie zaangażowały się w obchody Dnia Krajobrazu. Na fotografiach możemy podziwiać efekty lokalnych spacerów naszych wychowanek.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 71

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2021 Plakat

Dopalacze kradną życie!