Dzisiaj jest poniedziałek, 21 Paź 2019

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
„Idą Święta nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj” PDF Drukuj EmailWychowankowie Bursy wraz z wychowawcami Panią Moniką Gal i Panią Mileną Załęską wzięli udział w akcji organizowanej przez Fundację „Dbam o mój zasięg” – „Idą Święta nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj.”
Ideą akcji jest powrót do tradycji wysyłania kartek świątecznych z życzeniami. Wychowankowie napisali na kartkach świątecznych piękne życzenia które zaadresowali i wysłali do podopiecznych Placówki Pieczy Zastępczej „Korczakówka” w Ostrołęce oraz Internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Czarni. Młodzież otrzymała również kartki, które mogła wysłać do swoich najbliższych.
Mamy nadzieję, że udział w akcji zachęci młodzież do podtrzymywania tradycji wysyłania pięknych kartek świątecznych.


 
Wieczór Wigilijny w Bursie PDF Drukuj Email

 


 

W dniu 18 grudnia 2018 r. wychowankowie, wychowawcy oraz pracownicy Bursy Regionalnej uczestniczyli w „Wieczorze Wigilijnym" przygotowanym przez wychowanków grup I, III, IV i V którzy przygotowali część artystyczną. Młodzież wspaniale wprowadziła wszystkich w magię tego wieczoru przedstawiając inscenizację i przybliżając tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia.
Po części artystycznej dyrektor Bursy p. Alina Ambroziak złożyła życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się nowego, 2019 Roku. Po zakończonej uroczystości wszyscy udali się na spotkanie ze śnieżynkami, które obdarowały wszystkich wychowanków Bursy słodkimi prezentami.

 
Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy PDF Drukuj EmailW dniu 17.12.2018 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy organizowanego przez Młodzieżową Radę Bursy działającej pod kierunkiem p. Katarzyny Mardas. Wychowankowie podczas przygotowywania świątecznych ozdób wykazali się wysokim poziomem kreatywności oraz pomysłowości, co przysporzyło członkom samorządu placówki nie lada trudność podczas rozstrzygania konkursu. W imieniu Młodzieżowej Rady Bursy nagrody wręczyła Paula Zawadzka, jako przewodnicząca samorządu, natomiast wyniki konkursu kształtowały się następująco:

I miejsce – Natalia Gwara, gr. V
II miejsce – Paulina Piórkowska, gr. I
III miejsce – Eliza Olszewska, gr. III
IV miejsce – Ewelina Dudzińska, gr. III

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć przepięknych bożonarodzeniowych stroików.
Młodzieżowa Rada Bursy

 
WYKONANIE OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH, KWIATÓW ORAZ DRZEWKA TECHNIKĄ QUILING PDF Drukuj Email

 


 


W dniu 17.12.2018 r. wychowanki sekcji Kulturalno – Oświatowej wraz z opiekunem sekcji p. M. Gal zorganizowały warsztaty dla wychowanków bursy oraz wychowawców. W trakcie zajęć można było nauczyć się tworzyć rzeczy z papieru. Wychowankowie wykonali piękne ozdoby świąteczne oraz kwiaty, drzewko techniką QUILING. Technika ta polega na tworzeniu ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru.
Wspólna nauka integruje ludzi, uczy cierpliwości.
BARDZO DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W WARSZTATACH

 
KONKURS PLASTYCZNY „MOJE BOŻE NARODZENIE” PDF Drukuj Email

 

Sekcja Kulturalno-Oświatowa pod kierunkiem opiekuna sekcji p. Moniki Gal ogłosiła konkurs plastyczny z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
Celem konkursu było: kultywowanie tradycji świątecznych, rozbudzanie zainteresowań plastycznych, zdolności i wyobraźni wychowanków naszej placówki.
Przy ocenie prac ważne były trzy aspekty: kreatywność, pomysłowość, wkład pracy. Prace należało przygotować na kartce od bloku technicznego (format prac A3). Prace można było wykonać za pomocą kredek, farb, ołówka, wycinanek itp.

Wyniki konkursu:

I miejsce - KAROLINA BAKUŁA
II miejsce - PAWEŁ FLOREK
III miejsce – KINGA KUBEŁ

WYRÓŻNIENIA:

JUSTYNA ŁYSIAK
KATARZYNA KUBEŁ

Prace wychowanków są pomysłowe i piękne.
Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

 
Uroczysta gala wręczenia nagród konkursu plastyczno-literackiego pt. „GWIAZDKOWY ANIOŁ 2018 – JANIOŁ" PDF Drukuj Email

 


 

Filia OCK w Wojciechowicach „Kultownia” już po raz ósmy zorganizowała konkurs plastyczno-literacki pt. „Gwiazdkowy Anioł 2018 – Janioł”. W konkursie udział wzięły przedstawicielki sekcji artystycznej Bursy Regionalnej w Ostrołęce pod kierunkiem opiekuna p. A. Sieczak, przygotowując prace plastyczne oraz literackie.
Dnia 14 grudnia 2018 r. w Multimedialnym Centrum Natura w Ostrołęce odbyło się uroczyste spotkanie, na którym wręczono nagrody i dyplomy laureatom konkursu plastycznego, w którym uczestniczyła wychowanka Bursy – Natalia Gwara, która otrzymała wyróżnienie w kategorii powyżej 16 roku życia za wykonanie anioła pt. „Aniołek Kręciołek”.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 53

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2019 Plakat

Dopalacze kradną życie!


Konkurs MBW 2019