Dzisiaj jest poniedziałek, 06 Kwi 2020

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Wystawa fotografii – „Nasza Bursa” PDF Drukuj Email

 


W dniu 28 maja 2019 r. sekcja artystyczna pod kierunkiem opiekuna p. A. Sieczak przygotowała wystawę fotografii pt. „Nasza Bursa”.
Bursa Regionalna w Ostrołęce została zaprezentowana na fotografiach na tle pór roku.
Fotografia najbliższej okolicy przyniosła wiele interesujących kadrów i pokazała jak zmienia się nasza placówka. Wychowanki spostrzegły to, co warto uchwycić i uwiecznić. Tworząc fotografie rozbudzają i rozwijają swoje uzdolnienia w dziedzinie wykonywania zdjęć.

 
ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK PDF Drukuj Email

 


 

W Bursie Regionalnej po raz kolejny odbyła się zbiórka plastikowych nakrętek. W roku szkolnym 2018/2019 r. zbiórka odbyła się w formie „ZAKRĘCONEGO KONKURSU”, który zorganizowała sekcja Kulturalno-Oświatowa pod kierunkiem pani M. Gal.
W konkursie wzięło udział wiele osób. Samorząd wraz z opiekunem wyłonili zwycięzców. Wszyscy otrzymali nagrody. Wychowankom Bursy bardzo dziękujemy za pomoc i aktywność na rzecz innych osób.
Wydaje się, że nakrętki są bezwartościowe, ale każdy kilogram jest wart złotówkę. Zebrane korki zostały podarowane MARYSI z Kolorowej Szkoły.
Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat.

 
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Bursie PDF Drukuj Email
W dniu 16 maja 2019 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbyła się uroczystość „Zakończenia roku szkolnego 2018/2019”. Podczas spotkania została zaprezentowana prezentacja multimedialna przedstawiająca dokonania i działania, które podejmowane były w roku 2018/2019 r. Pani Dyrektor wraz z wychowawcami, wręczyli nagrody oraz podziękowania młodzieży za ich postawę oraz zaangażowanie w życie placówki. Najbardziej aktywnym wychowankom wręczono medal „Wzór do naśladowania” oraz  statuetkę „As życia kulturalnego Bursy”.
Uroczystość zorganizowali wychowankowie grupy I i III pod kierunkiem wychowawców p. Agnieszki Sieczak i Moniki Gal.

 
Zaproszenie Rodziców na zakończenie roku szkolnego 2018/2019 PDF Drukuj Email

 

Na spotkaniu przedstawione zostaną procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie Bursy Regionalnej w Ostrołęce oraz osoby i instytucje, do których można zgłosić się o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno-pedagogicznej i wychowawczej.

 
Zajęcia warsztatowe: „Tworzę z naturą" PDF Drukuj Email

 


 


15.05.2019 r. p. Magdalena Staśkiewicz przeprowadziła dla wychowanków Bursy Regionalnej warsztaty z wikliny papierowej.
Papierowa wiklina to specjalny sposób na wyplatanie różnego rodzaju przedmiotów z cieniutkich rurek papieru. Można do tego użyć papieru każdego typu: od zwykłego gazetowego, przez biały aż po szary.
Stosując papierową wiklinę można wspierać środowisko, ponieważ wykorzystuje się na drodze recyklingu to, co i tak zostałoby wyrzucone. Po drugie, wcale nie trzeba wysokich nakładów finansowych. Wszystko, co niezbędne znajduje się pod ręką: mocna deska jako podkładka, klej, stare gazety. Dzięki wiklinie można stworzyć przeróżne kompozycje. Wychowankowie podczas zajęć poradzili sobie znakomicie.
Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu ekologicznego realizowanego pod kierunkiem p. S. Skowron.


 
Akcja: „Pomagam innym” PDF Drukuj Email

 


 

Przedstawiciele Koła Wolontariatu zorganizowali dla dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego „Gwarek” akcję: „Pomagam innym”. Wychowankowie Bursy odwiedzili podopiecznych z placówki i przekazali im artykuły papiernicze, oraz kolorowanki. Radości było co niemiara. Inicjatywa ta miała miejsce 13 V 2019 r., a jej koordynatorem była p. Sylwia Skowron. Głównym celem akcji było uwrażliwienie na potrzeby innych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 59

Budżet Obywatelski Mazowsza

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2019 Plakat

Dopalacze kradną życie!