Dzisiaj jest niedziela, 25 Sie 2019

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Roztrzygnięcie VI Międzyinternackiego Konkursu Plastycznego na Kartkę Bożonarodzeniową PDF Drukuj Email

 W dniu 13 grudnia 2018 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom biorącym udział w "VI Międzyinternackim konkursie plastycznym na Kartkę Bożonarodzeniową”.
Do konkursu przystąpili wychowankowie Bursy Regionalnej, Internatu I LO, Internatu ZSZ nr 2 oraz Internatu ZSZ nr 1 w Ostrołęce. Do konkursu zgłoszono 43 prace (kartki o tematyce bożonarodzeniowej).
Wyłonieni laureaci otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Konkurs zorganizowała sekcja artystyczna pod kierunkiem opiekuna Pani Agnieszki Sieczak.


Wyniki:

I miejsce

Tkaczenko Julia – Internat przy ZSZ nr 1 w Ostrołęce
Gwara Natalia –  Bursa Regionalna w Ostrołęce

II miejsce

Gawrych Natalia – Internat I L.O. w Ostrołęce
Buńkiewicz Mark – Internat przy ZSZ nr 1 w Ostrołęce

III miejsce

Krajewska Natalia – Internat I L.O. w Ostrołęce
Grabowska Julia – Internat przy ZSZ nr 2 w Ostrołęce
Bakuła Natalia –  Bursa Regionalna w Ostrołęce

Wyróżnienie

Popielarczyk Martyna – Bursa Regionalna w Ostrołęce
Żabińska Klaudia – Internat przy ZSZ nr 2 w Ostrołęce
Szyszka Paulina – Internat I L.O. w Ostrołęce
Sobiech Natalia – Bursa Regionalna w Ostrołęce
Kubeł Katarzyna – Bursa Regionalna w Ostrołęce

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

 
Mistrz Ortografii 2018 PDF Drukuj Email
28 listopada 2018 r. w naszej placówce odbyły się eliminacje do konkursu organizowanego przez Internat I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce, które okazały się nie lada atrakcją i możliwością sprawdzenia swoich umiejętności w przedmiocie języka polskiego przez młodzież z Bursy Regionalnej w Ostrołęce.
Troje wychowanków, dla których krótkie dyktando okazało się błahostką, udało się wspólnie z wychowawcą p. Katarzyną Mardas na finał konkursu „Mistrz Ortografii” do bliźniaczej placówki, aby sprawdzić swoje umiejętności w zakresie pisowni podchwytliwych wyrazów najeżonych trudnościami. V Międzyinternacki konkurs obfitował w wysokie pozycje dla wychowanek z Bursy Regionalnej. Pierwsze miejsce zajęła Pamela Koziatek, wyróżnienie uzyskała Aleksandra Gęsiak, natomiast słodką nagrodę za uczestnictwo otrzymała Natalia Marchewka.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzy dalszych sukcesów!

 
Świąteczne wypieki PDF Drukuj Email

 


 


W dniu 6 grudnia 2018 r. wychowanki grupy I z wychowawcą p. Agnieszką Sieczak  w ramach programu kulinarnego przeprowadziły zajęcia kulinarne pt. „Pieczenie i dekorowanie świątecznych pierniczków”. Wychowanki prezentowały swoje zdolności kulinarne, czego efektem było upieczenie i pięknie pokolorowanie świątecznych pierniczków. Z okazji Mikołajek piernikami obdarowano pracowników i wychowanków bursy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy.

 
Wolontariusz ma moc PDF Drukuj Email5 grudnia 2018 r. w Muzeum Kultury Kurpiowskiej odbyło się spotkanie z wolontariuszami zorganizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie- w ramach obchodów: „Międzynarodowego Dnia Wolontariusza”. Uroczystość była doskonałą okazją do podziękowania wszystkim wolontariuszom za całoroczne działania na rzecz osób najbardziej potrzebujących.
Opiekunem Koła Wolontariatu jest p. S. Skowron.

 
I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem PDF Drukuj EmailJuż po raz kolejny wychowankowie Bursy Regionalnej w Ostrołęce przeprowadzili akcję charytatywną zbiórki artykułów szkolnych, maskotek, słodyczy dla podopiecznych z Placówki Pieczy Zastępczej „Korczakówka” w Ostrołęce z okazji zbliżających się MIKOŁAJEK.
Zbiórkę przeprowadziły wychowanki grupy I pod kierunkiem wychowawczyni Pani A. Sieczak.
W dniu 05 grudnia 2018 r. wychowanki wraz z wychowawcą odwiedzili dzieci przekazując im zebrane dary, w tym własnoręcznie upieczone świąteczne pierniczki. Serdecznie dziękujemy wszystkim wychowankom i pracownikom Bursy Regionalnej za zaangażowanie w zbiórkę.

 
MIKOŁAJKOWE NIESPODZIANKI PDF Drukuj Email

W listopadzie  po raz kolejny w Bursie Regionalnej w Ostrołęce, samorząd Sekcji Kulturalno-Oświatowej, przy współpracy z opiekunem sekcji panią M. Gal  zorganizował akcję: „ZBIÓRKA PRZYBORÓW SZKOLNYCH” dla dzieci z ubogich rodzin objętych opieką przez siostry zakonne współpracujące z Caritas.
Wychowankowie naszej placówki nie zawiedli. Akcja przebiegła pomyślnie. Niespodzianką były upieczone ciasteczka dla dzieci. Nasze wychowanki pięknie je udekorowały i zapakowały.
Wszystkim, którzy wspomagali naszą akcję SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 52

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2019 Plakat

Dopalacze kradną życie!


Konkurs MBW 2019