Dzisiaj jest środa, 12 Gru 2018

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
„Wielka Dyskoteka Walentynkowa 2018” PDF Drukuj Email

 


 

13 lutego odbyła się w Bursie Regionalnej w Ostrołęce „Wielka Dyskoteka Walentynkowa”, która okazała się doskonałą okazją do celebrowania nie tylko Dnia Zakochanych, ale też do integrowania wychowanków podczas wspólnego tańca. Grupa V wraz z wychowawcą p. Katarzyną Mardas przygotowała dekorację sali oraz oprawę muzyczną całej imprezy.
Była to dyskoteka tematyczna, której motywem przewodnim zostały „Gwiazdy Czerwonego Dywanu”, czyli kreacje rodem z Hollywood. Za najbardziej oryginalny strój tytułem „Miss Bursy 2018” nagrodzono Karinę Prusaczyk, natomiast tytuł „Mistera Bursy 2018” otrzymał Artur Szyszka.

 
„Zainteresowania a planowanie dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej”. PDF Drukuj Email

 

Dnia 14.02.2018 r. w Bursie Regionalnej  odbyła się prelekcja z  doradcą zawodowym panią R. Sawicką. Pani Sawicka wygłosiła wykład dla młodzieży pt:
Zainteresowania a planowanie dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej”.
Uczestnikami spotkania była młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Koordynatorem spotkania była pani M. Gal.


 
Akcja: „Poczytaj mi” PDF Drukuj Email

 

Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Bursy zorganizowali dla dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego „Gwarek” akcję: „Poczytaj mi”. Wychowankowie Bursy zaprezentowali młodzieży wybrane pozycje z książek Grzegorza Kasdepke: „Co to znaczy” (część I i II). Następnie odbyły się gry i zabawy. Inicjatywa ta miała miejsce 12 II 2018 r., a jej koordynatorem była p. Sylwia Skowron. Głównym celem akcji było rozbudzanie motywacji do samodzielnego sięgania po książki, oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

 
Finał IV Międzyinternackiego Konkursu Ortograficznego PDF Drukuj Email


W dniu 21 listopada 2017 r. pod kierunkiem wychowawcy p. Katarzyny Mardas odbyły się eliminacje do międzyinternackiego konkursu, pt. „Mistrz Ortografii”. Wyłoniono trzech laureatów, którzy reprezentowali Bursę Regionalną podczas finału konkursu organizowanego przez internat I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce.  
Trzecie miejsce w konkursie zajęła Patrycja Zajda z grupy V, wyróżnieniem odznaczona została Pamela Koziatek z grupy I, a dyplomem za uczestnictwo nagrodzono Natalię Marchewkę z grupy II.
Gratulujemy uczestnikom!


 
Konkurs „Świąteczny Wystrój Pokoju” PDF Drukuj Email

 


W grudniu, zgodnie z tradycją Młodzieżowa Rada Bursy wraz z opiekunem p. S. Skowron ogłosiła konkurs na „Świąteczny Wystrój Pokoju”.
Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 19 grudnia 2017 r. Wszyscy uczestnicy włożyli bardzo dużo pracy w przygotowania. Komisja po dokładnym obejrzeniu wszystkich zgłoszonych do konkursu pokoi przyznała następujące miejsca:

I miejsce – pokój nr 76
II miejsce – pokój nr 79
III miejsce – pokój nr 12

Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Dziękujemy.

 
Wieczór Wigilijny „Świeć gwiazdo świeć, leć kolędo leć” PDF Drukuj Email

 


 

W dniu 19 XII 2017 r. wychowankowie, wychowawcy oraz pracownicy Bursy Regionalnej uczestniczyli w uroczystości „Wieczoru Wigilijnego” pt. „Świeć gwiazdo świeć, leć kolędo leć”.
Wychowankowie grupy I i IV pod kierunkiem wychowawców p. Agnieszki Sieczak oraz p. Sylwii Skowron przygotowali część artystyczną. Młodzież wspaniale wprowadziła nas w magię tego Wieczoru recytując wiersze oraz wykonując piękne polskie kolędy jednocześnie przybliżając tradycje i zwyczaje obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia.
Po części artystycznej dyrektor p. Alina Ambroziak złożyła życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Po zakończonej uroczystości wszyscy udali się na spotkanie z Mikołajem, który przygotował dla wychowanków Bursy słodkie prezenty.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 44

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2018 Plakat

Dopalacze kradną życie!