Dzisiaj jest środa, 19 Sty 2022

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Relaksacyjne Mandale PDF Drukuj Email


Relaksacyjne kolorowanki z mandalami – to świetny pomysł na regenerację psychiczną po ciężkim dniu. Są przeznaczone dla osób dorosłych, młodzieży i dzieci. Warto wiedzieć, że taka aktywność ma na nas bardzo dobry wpływ. Samodzielne rysowanie lub kolorowanie Mandali może: rozwijać naszą wyobraźnię, polepszać koncentrację, wyciszać, działać relaksująco, pomagać w lepszym wyrażaniu myśli.

Wychowankowie grupy I: Karolina Gut, Paulina Gut, Natalia Bachmura, Natalia Grzegorczyk, Kinga Czartoryjska, Alicja Jagiełło, Adam Magdaleński wzięli udział w ćwiczeniach relaksacyjnych on-line pod kierunkiem wychowawcy p. A. Sieczak, polegających na samodzielnym pokolorowaniu mandali, zapoznaniu się z różnymi wzorami, ich symboliką oraz technikami kolorowania.

Zachęcamy wszystkich wychowanków do takiej formy relaksacji i ciekawego spędzania wolnego czasu. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystawy Mandali.


 
Fonoholizm jako forma uzależnienia PDF Drukuj Email

 

Drodzy wychowankowie!

Zachęcam Was do pobrania i obejrzenia prezentacji dotyczącej fonoholizmu - nowej formy uzależnienia behawioralnego dotykającej najczęściej nastolatków.

W dzisiejszym społeczeństwie media odgrywają znaczącą rolę i są istotnym elementem naszego życia. Z jednej strony stanowią źródło informacji, potrzebnych do właściwego funkcjonowania zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym, a z drugiej strony przyczyniają się do tego, że stajemy się ich niewolnikami. Problem ten dotyczy szczególnie młodych ludzi. Z nowości technologicznych korzystacie od najmłodszych lat, a prawdopodobnie nie macie świadomości tego, jakie to może mieć negatywne skutki dla prawidłowego rozwoju. Telefon komórkowy obok Internetu to niewątpliwie jedno z najczęstszych mediów, od których można się uzależnić.

Celem przygotowania i przedstawienia poniżej zamieszczonej prezentacji jest uświadomienie Wam drodzy wychowankowie zjawiska fonoholizmu oraz określenie wynikających z niego zagrożeń.

Opiekun Sekcji Promocji Zdrowia
Bożena Gawrych

 

 
20 listopada – Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka PDF Drukuj Email

 

Nasza Ojczyzna może pochwalić się bardzo bogatą tradycją związaną z rozpowszechnianiem i promowaniem praw dziecka. Zaczynając od słynnego wychowawcy - Janusza Korczaka, docenianego na całym świecie, aż po Ludwika Rajchmana, inicjatora utworzenia międzynarodowej organizacji działającej na rzecz dzieci i ich praw - UNICEF. Dzięki działalności tych słynnych Polaków doszło do usystematyzowania kanonu praw dzieci. Polska była również pomysłodawcą utworzenia Konwencji o prawach dziecka.
Upowszechnianie wiedzy na temat praw dzieci i młodzieży służy większej świadomości swoich możliwości wśród młodych ludzi. Głównym celem inicjatorów powstania powyższego dokumentu był dostęp do równych warunków w zakresie życia i nauki.
Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją. Pamiętajmy, świadomość swoich praw pozwala na uczciwe i godne traktowanie nie tylko w środowisku rodzinnym, ale i w życiu codziennym.


 
Wystawa fotograficzna - „Barwy jesieni” PDF Drukuj Email

Wychowanka Dominika Kuś w ramach działalności w sekcji artystycznej pod kierunkiem opiekuna p. A. Sieczak zrealizowała cykl fotograficzny pt. „Barwy jesieni” w którym pokazuje piękno otaczającej Nas przyrody.

Fotografie powstały podczas zajęć zdalnych. Wychowanka swoje fotograficzne inspiracje odnalazła w lesie. Natura zainspirowała wychowankę do uwiecznienia niezwykłej przyrody. Okazała się dla wychowanki odskocznią od trudnych momentów. Zdjęcia urzekają tajemniczością, lekkością, uspokajają. Ukazują jesień pełną barw i zjawiskowych form. Gratulujemy Dominice uchwycenia w kadrze tych niezwykłych momentów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i zachęcamy do rozwijania swoich pasji.

 
Pasja niejedno ma imię – rysunek PDF Drukuj Email

 

Każdy z Nas potrzebuje odskoczni od codziennej rutyny. Jedni wybierają sport, inni uciekają w świat filmu, seriali czy książek. Niektórzy zaś tworzą sobie własną rzeczywistość, choćby nawet na zwykłym papierze. Do grupy tych ostatnich zalicza się Daria Samsel, wychowanka grupy III, której hobby jest rysunek i malarstwo.

Daria swoją pasję do rysowania opisuje słowami: „Stylu jako takiego nie mam, próbuję wszystkiego. Rysuje i maluję. Zachęciły mnie do tego kreskówki i filmy. Najbardziej lubię rysować w sposób dosyć niedbały, ale mający dużo szczegółów”.

Rysowanie powoduje przede wszystkim wyciszenie umysłu. Niektórym pozwala odkryć się na nowo, wydobyć ukrytą wrażliwość. Poprzez rysunek i malarstwo możemy wyrazić to, co czujemy. Nie zawsze celem rysowania jest stworzenie dzieła sztuki, liczy się jednak uwolnienie od tego, co zajmuje naszą głowę. Nie ma znaczenia jakiej techniki użyjemy. Ważne jednak, by oddać się rysunkowi, tak by przelać swoje myśli na kartkę papieru uwalniając własną kreatywność.

Rysowanie pozwala również usystematyzować własny myśli, poprawiając koncentrację. Sztuka udoskonala również umiejętność uczenia się i zapamiętywania.
Warto rozwijać w sobie pasję do kreatywnego spędzania wolnego czasu. Rysować można w zasadzie wszystko, czerpiąc inspirację z otaczającego świata.

Czekamy na kolejne prace zdolnej wychowanki!


 
Quiz o Bursie Regionalnej w Ostrołęce PDF Drukuj Email

 

Drodzy wychowankowie!

Zapraszam Was do rozwiązania Quizu o Bursie Regionalnej w Ostrołęce.

Powodzenia
Krzysztof Prot


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 72

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2021 Plakat

Dopalacze kradną życie!