Dzisiaj jest czwartek, 13 Maj 2021

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Pamiętamy... PDF Drukuj Email

 

W związku z obchodami Dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego chcielibyśmy wspomnieć postacie zasłużone dla polskiej kultury, nauki i sztuki. Swoją twórczością i działalnością przyczynili się do obrony i rozwoju Naszego kraju jak i młodego pokolenia.

Zawsze pozostaną w Naszej pamięci…

 
Warsztaty: Jesienne kompozycje PDF Drukuj Email

W dniu 22.10.2020r. Wychowanki grupy II wzięły udział w warsztatach – „Jesienne kompozycje”. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz zaangażowanie. Młodzież wykonała wspaniałe prace. Dzięki takim zajęciom wychowanki miały możliwość poznania się i zintegrowania oraz chętnie wymieniały się informacjami o swoich zainteresowaniach i swoim hobby. Taka forma zajęć to doskonała okazja do rozwoju kreatywności, pomysłowości i wyobraźni oraz odskoczni od codzienności.

 
Wesołe kalambury PDF Drukuj Email

 

W dniu 21.10.2020 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbyły się „WESOŁE KALAMBURY”.

Zarówno podczas pokazywania, jak i przekazywania odpowiedzi nie wolno było używać słów ani wydawać innych dźwięków, podpowiadających hasło. Zabawa miała na celu integrację grupy. Młodzież nie tylko wykazała się znajomością pojęć z różnych kategorii, ale również kreatywnością. Zajęcia dla wychowanków grupy II przygotowali wychowawcy p. Monika Gal oraz p. Andrzej Zapert.

 
Nauczanie hybrydowe na terenie szkół PDF Drukuj Email


Drodzy Rodzice i Wychowankowie

W związku z wprowadzeniem od dnia 19 października 2020 r. nauczania hybrydowego na terenie szkół, do których uczęszczają wychowankowie naszej bursy, informujemy, że opłaty za zakwaterowanie oraz wyżywienie będą pomniejszone i  zwrócone na konto.
Dla wychowanków – uczniów uczących się stacjonarnie, bursa funkcjonuje tak jak dotychczas.
Wychowankom uczącym się zdalnie zapewnimy wsparcie za pomocą metod i technik wspierających na odległość. Zachęcamy do kontaktu z wychowawcami grup i dyrektorem bursy.

Z poważaniem
Alina Ambroziak
Dyrektor Bursy Regionalnej w Ostrołęce 
Wystawa: Bitwa Warszawska PDF Drukuj Email

 


 


Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o szczególnym znaczeniu tych wydarzeń, ustanowił rok 2020 Rokiem Bitwy Warszawskiej.
Sto lat temu, w dniach 13-15 sierpnia 1920 roku, na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej. Bohaterskie Wojsko Polskie na czele z Marszałkiem Józefem Piłsudskim, wspieranym między innymi przez szefa sztabu generalnego - generała Tadeusza Jordan-Rozwadowskiego, obroniło niepodległość Polski.
W ramach obchodów sekcja artystyczna pod kierunkiem p. A. Sieczak, przygotowała wystawę upamiętniającą bohaterów, obrońców niepodległości Rzeczypospolitej.


 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email


 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, święta wszystkich pracowników Naszej placówki, wychowankowie Bursy Regionalnej w Ostrołęce za pośrednictwem zdjęć złożyli wyrazy wdzięczności i uznania za trud pracy, za wielką cierpliwość, wyrozumiałość i wszelką pomoc. Niech ten trudny czas pozwoli docenić jak bardzo ważny w życiu każdego z nas jest drugi człowiek.

Inicjatywą w zakresie organizacji całego wydarzenia wykazała się Młodzieżowa Rada Bursy pod kierunkiem p. Katarzyny Żebrowskiej.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji!


"Jakże nie pisać wierszy,
jakże nie płonąć w podzięce.
Za dar najpiękniejszy, za SERCE".

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 71

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2021 Plakat

Dopalacze kradną życie!