Dzisiaj jest wtorek, 25 Cze 2024

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Spotkanie z dietetykiem PDF Drukuj Email

1.	Pani dietetyk prowadzi prelekcję, młodzież siedzi w ławkach

W czwartek 24.11.2022. gościliśmy w bursie panią Monikę Zabielską, dietetyk z poradni SlimCiao. Celem spotkania było zwrócenie uwagi młodzieży na prawidłowe odżywianie się i zdrowy styl życia. Wychowankowie mieli okazję przypomnieć sobie zasady prawidłowego odżywiania. W trakcie pogadanki pani Monika szczególną uwagę zwróciła na znaczenie zjadania śniadania przed wyjściem do szkoły. Podkreślała również, jak istotne dla zdrowia jest spożywanie dobrze zbilansowanych pięciu posiłków dziennie. Pani dietetyk podkreślała, że bardzo ważną rolę w naszej diecie odgrywają warzywa i owoce, które powinny być składnikiem każdego posiłku. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwróciła uwagę na to, co i w jakich ilościach powinniśmy jeść, aby nasz organizm pozostawał w dobrej kondycji. Młodzież dowiedziała się jak duże znaczenie ma picie wody oraz jakie szkody w naszym organizmie wyrządza nadmierne spożycie cukru. Pani dietetyk zachęcała również do aktywności fizycznej, która pozytywnie wpływa na nasze ciało. Sport oraz zdrowe odżywianie ściśle łączą się ze sobą.

Podczas spotkania była również możliwość wykonania analizy składu ciała, z czego wychowanki bardzo chętnie korzystały. Wykonując taki pomiar sprawdza się między innymi: ilość tkanki mięśniowej, ilość tkanki tłuszczowej, masę kości, zawartość wody w organizmie, wiek metaboliczny, wagę ciała.

Dziękujemy pani Monice Zabielskiej za ciekawą prelekcję. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas spotkania pomoże naszym wychowankom wyeliminować błędy w sposobie żywienia, co pozytywnie wpłynie na ich zdrowie.

Sekcja Promocji Zdrowia

 
Wychowankowie Bursy honorowymi dawcami krwi PDF Drukuj Email

Wychowankowie Bursy stojący w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ostrołęce, świeżo po oddaniu krwi

W dniu 28 października 2022 r. grupa młodzieży z naszej Bursy razem z wychowawcą Krzysztofem Protem po raz kolejny udała się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ostrołęce, aby honorowo oddać krew. Wśród tych osób, osiem oddało krew po raz pierwszy.
Podczas tej wizyty oddaliśmy 3,6 litra krwi.

Wszystkim bardzo dziękujemy za ten cenny dar.

 
Zajęcia z mnemotechnik w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce PDF Drukuj Email

Temat zajęć: „Mnemotechniki” wyświetlony na ekranie.

8 listopada br. wychowankowie grupy II i IV wzięli udział w zajęciach pod hasłem: „Mnemotechniki – jak zapamiętywać i uczyć się efektywnie”. Zajęcia odbyły się w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce. Uczestnicząc w zajęciach mieliśmy możliwość wykonywania ćwiczeń z zaangażowaniem obydwu półkul mózgowych oraz poznać nowe techniki zdobywania wiedzy.
Mnemotechniki to sposoby służące lepszemu zapamiętywaniu, przechowywaniu i odtwarzaniu informacji. Metoda ta polega na wykonywaniu działań, które umiejętnie programując umysł ułatwiają szybsze i skuteczniejsze zapamiętywanie. Ich stosowanie umożliwia wzmacnianie pamięci i jej rozwój.
Mnemotechniki koncentrują się na umiejętnościach potrzebnych w zapamiętywaniu, takich jak wyobraźnia, koncentracja uwagi, umiejętność kojarzenia czy wizualizacja.

Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce i Pani prowadzącej serdecznie dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tak ciekawych i pożytecznych zajęciach.

 
Akcja „Szkoła Pamięta" 2022 PDF Drukuj Email

Tablica PAMIĘTAMY przedstawiająca zmarłych artystów, polityków, sportowców i dziennikarzy w roku 2022

W związku z obchodami Dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego włączyliśmy się w akcję organizowaną przez MEiN  pt. Szkoła Pamięta” 2022 r.
Wychowankowie wraz z wychowawcami odwiedzili cmentarz parafialny w Ostrołęce w celu pielęgnowania pamięci o osobach związanych z historią naszego regionu, społeczności.
Odwiedziliśmy również wybrane miejsca Pamięci Narodowej na terenie Ostrołęki: Pomnik Józefa Bema, Pomnik Czwartaków, Pomnik „Ławeczka dr Psarskiego”, Dęby Katyńskie, Pomnik ofiar terroru komunistycznego.

Grupa III pod kierunkiem wychowawcy p. A. Sieczak przygotowała wystawę pt. „Pamiętamy …odeszli do wieczności”. Chcąc w ten sposób upamiętnić postacie zasłużone dla polskiej kultury, nauki, sportu i sztuki. Swoją twórczością i działalnością przyczynili się do obrony i rozwoju Naszego kraju jak i młodego pokolenia.

Zawsze pozostaną w Naszej pamięci…

 
Spotkanie z policjantem PDF Drukuj Email

Wychowankowie siedzą przy stolikach i słuchają wykładu policjanta

W dniu 29 września 2022r. w naszej placówce gościliśmy przedstawiciela Miejskiej Komendy Policji w Ostrołęce, który przeprowadził dla mieszkańców bursy zajęcia profilaktyczno-edukacyjne pt. „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, w ramach międzynarodowej akcji „Europejski tydzień mobilności”. W trakcie spotkania wychowankowie poznali zasady dotyczące bezpieczeństwa uczestnika ruchu drogowego a także konsekwencje wynikające z podejmowania ryzykownych zachowań związanych z przemieszczaniem się ze zbyt dużą prędkością lub pod wpływem np. alkoholu.

 
Wieczór z piosenką żeglarską PDF Drukuj Email

Wychowawca gra na gitarze, a wychowankowie siedzący na kanapach wokół, słuchają muzyki

W dniu 29 września 2022r. w klubie "Zakon" odbył się wieczór z piosenką żeglarską.
Wychowawca gr. II przedstawił historie powstania szant, oraz zaprezentował grając na gitarze najpopularniejsze utwory szantowe. Na koniec odbyło się wspólne śpiewanie piosenek.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 85

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Rekrutacja 2024 (Plakat)

Plakat rekrutacyjny Bursy Regionalnej w Ostrołęce

Osiągnięcia, podziękowania


Bursy Regionalnej
w Ostrołęce

Telefony zaufania

Telefony zaufania: 800702222 dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym, 800121212 dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka, 116111 Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Okładka poradnik dla nauczycieli: "Uczeń w kryzysie psychicznym"

 

Materiał edukacyjny o omdleaniach - ulotka

 

Chmury smogowe nad czerwonym łamańcem pod którym widnieje napis: Mazowiecka uchwała antysmogowa


Kampania społeczna