Dzisiaj jest niedziela, 20 Sty 2019

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Wystawa „Bursa dawniej i dziś” PDF Drukuj Email

 


 

W związku z obchodami 50 – lecia istnienia budynku Bursy Regionalnej w Ostrołęce, przygotowano wystawę zdjęć pt. „Bursa dawniej i dziś”, ukazującą jak na przełomie pięćdziesięciu lat zmieniał się wygląd naszej placówki, wydarzenia, uroczystości itp. Wystawę przygotowała sekcja artystyczna pod kierunkiem opiekuna p. Agnieszki Sieczak.

 
„Gry i zabawy matematyczne” PDF Drukuj Email

 


 

27 lutego 2018 r. wychowankowie Bursy Regionalnej: Julia Horosz, Dominika Drężek, Kamila Sadłowska, Wojciech Zapadka, udali się do Przedszkola Miejskiego nr 17. Celem wizyty była pomoc w przeprowadzeniu konkursu pt. „Gry i zabawy matematyczne”. Młodzież angażowała dzieci do brania udziału w zabawach ruchowych, oraz zadaniach sprawdzających znajomość cyfr i figur geometrycznych.
Za inicjatywę odpowiedzialne było Koło Wolontariatu, którego opiekunem jest p. S. Skowron.

 
„Wielka Dyskoteka Walentynkowa 2018” PDF Drukuj Email

 


 

13 lutego odbyła się w Bursie Regionalnej w Ostrołęce „Wielka Dyskoteka Walentynkowa”, która okazała się doskonałą okazją do celebrowania nie tylko Dnia Zakochanych, ale też do integrowania wychowanków podczas wspólnego tańca. Grupa V wraz z wychowawcą p. Katarzyną Mardas przygotowała dekorację sali oraz oprawę muzyczną całej imprezy.
Była to dyskoteka tematyczna, której motywem przewodnim zostały „Gwiazdy Czerwonego Dywanu”, czyli kreacje rodem z Hollywood. Za najbardziej oryginalny strój tytułem „Miss Bursy 2018” nagrodzono Karinę Prusaczyk, natomiast tytuł „Mistera Bursy 2018” otrzymał Artur Szyszka.

 
„Zainteresowania a planowanie dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej”. PDF Drukuj Email

 

Dnia 14.02.2018 r. w Bursie Regionalnej  odbyła się prelekcja z  doradcą zawodowym panią R. Sawicką. Pani Sawicka wygłosiła wykład dla młodzieży pt:
Zainteresowania a planowanie dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej”.
Uczestnikami spotkania była młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Koordynatorem spotkania była pani M. Gal.


 
Akcja: „Poczytaj mi” PDF Drukuj Email

 

Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Bursy zorganizowali dla dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego „Gwarek” akcję: „Poczytaj mi”. Wychowankowie Bursy zaprezentowali młodzieży wybrane pozycje z książek Grzegorza Kasdepke: „Co to znaczy” (część I i II). Następnie odbyły się gry i zabawy. Inicjatywa ta miała miejsce 12 II 2018 r., a jej koordynatorem była p. Sylwia Skowron. Głównym celem akcji było rozbudzanie motywacji do samodzielnego sięgania po książki, oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

 
Finał IV Międzyinternackiego Konkursu Ortograficznego PDF Drukuj Email


W dniu 21 listopada 2017 r. pod kierunkiem wychowawcy p. Katarzyny Mardas odbyły się eliminacje do międzyinternackiego konkursu, pt. „Mistrz Ortografii”. Wyłoniono trzech laureatów, którzy reprezentowali Bursę Regionalną podczas finału konkursu organizowanego przez internat I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce.  
Trzecie miejsce w konkursie zajęła Patrycja Zajda z grupy V, wyróżnieniem odznaczona została Pamela Koziatek z grupy I, a dyplomem za uczestnictwo nagrodzono Natalię Marchewkę z grupy II.
Gratulujemy uczestnikom!


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 45

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2018 Plakat

Dopalacze kradną życie!