Dzisiaj jest niedziela, 22 Wrz 2019

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Straż pożarna w bursie PDF Drukuj Email

 


 

27.11.2018 r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce. Strażacy opowiadali o swojej codziennej pracy. Wyjaśnili, że polega ona nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również pomocy w wypadkach drogowych, usuwaniu skażeń chemicznych, gniazd owadów zagrażających ludziom.
Dużym zainteresowaniem cieszył się wóz strażacki. Młodzież mogła obejrzeć wnętrze kabiny, przymierzyć hełm, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na koniec strażacy przypomnieli wychowankom Bursy podstawowe zasady bezpieczeństwa i udzielania pomocy przedmedycznej.
Spotkanie zorganizowała wychowawczyni S. Skowron.


 
Dzień Pluszowego Misia PDF Drukuj Email

 


 

Rankiem 23 listopada 2018 r. do Przedszkola Miejskiego nr 17 przybyły misie, aby przypomnieć dzieciom o „Dniu Pluszowego Misia”. Maskotki zachęcały przedszkolaków i personel do wspólnych zabaw, pląsów i śpiewu. Misie zaprezentowały dzieciom własną choreografię do piosenki „Gumi Miś’. Na koniec wspólnie z misiami przedszkolaki wykonały pamiątkowe zdjęcia. Zabawy i radości było co niemiara.Za inicjatywę odpowiedzialne było Koło Wolontariatu, którego opiekunem jest p. S. Skowron.

 
Pogadanka edukacyjno – profilaktyczna z przedstawicielem policji PDF Drukuj Email


 


W dniu 20 XI 2018 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbyło się spotkanie wychowanków klas pierwszych z pracownikiem Komendy Miejskiej Policji – mł. asp. Krzysztofem Kolator nt. „Odpowiedzialny nieletni (odpowiedzialność nieletnich za czyny karalne oraz zachowania sprzeczne z przyjętymi w społeczeństwie normami)” oraz „Uzależnienia (konsekwencje zdrowotne i prawne środków zmieniających świadomość)”.
Głównym celem spotkania było kształtowanie wyobraźni młodzieży dotyczącej bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach życiowych oraz poznanie procedur postępowania w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu i zdrowiu. Spotkanie zorganizowała wychowawczyni Pani A. Sieczak.

 
„Konkurs wiedzy o Polsce” PDF Drukuj Email

 

14 XI 18 r. w Bursie Regionalnej odbył się „Konkurs Wiedzy o Polsce” przygotowany przez wychowanków z gr. IV pod kierunkiem p. S. Skowron.
Zadaniem młodzieży było zademonstrowanie swojej wiedzy o Polsce, jej tradycjach, wybitnych osobach, dziejach historycznych, symbolach narodowych Polaków.
„Konkurs wiedzy o Polsce” miał charakter edukacyjny:

  • Podczas pisania testu nie wolno było korzystać z żadnych pomocy naukowych, porozumiewać się z innymi uczestnikami, opuszczać sali przed zebraniem prac, korzystać z wszelkich urządzeń elektronicznych.
  • Na rozwiązanie testu przeznaczono 15 minut.
  • Za każde pytanie uczestnik otrzymał 1 pkt.
  • Łącznie do zdobycia było 23 punkty.

Śmiałków było co nie miara. Najlepsi otrzymali nagrody, a dla wszystkich osób biorących udział przygotowano słodkości.
Dziękujemy wszystkim którzy uczestniczyli w tym swoistym sprawdzianie patriotyzmu.

 
Koncert pieśni patriotycznych na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę PDF Drukuj Email

 


 

13 listopada br. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbyła się uroczystość poświęcona 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wychowankowie pod kierunkiem wychowawcy B. Gawrych przygotowali koncert pieśni patriotycznych z rysem historycznym przypominającym wydarzenia, które spowodowały wymazanie Polski z map Europy. Przedstawiając losy naszej ojczyzny i jej obywateli-bohaterów nieustających w staraniach, których celem było uzyskanie pełnej niepodległości przez nasz kraj zaśpiewano hymn narodowy oraz pieśni: Rota, Szara Piechota, Legiony, Wojenko wojenko, Serce w plecaku, Przybyli ułani pod okienko, Biały krzyż. Uroczystość zakończyła recytacja wiersza Wisławy Szymborskiej Gawęda o miłości ziemi ojczystej.
Uroczystość miała na celu kształtowanie postaw patriotycznych u młodzieży, rozwijanie emocjonalnego stosunku do ojczyzny, zapoznanie i przypomnienie wychowankom utworów patriotycznych i historii Polski z jej katorżniczą drogą do Niepodległości.

 
Rekord dla Niepodległej PDF Drukuj Email

 


 

W związku z obchodami Dnia Niepodległości Bursa Regionalna w Ostrołęce w dniu 9 listopada o godzinie 11:11 wzięła udział w wielkiej akcji bicia Rekordu dla Niepodległej zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.
Młodzież wraz z wychowawcami oraz pozostałymi pracownikami placówki wspólnie odśpiewała 4 – zwrotkowy hymn narodowy w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Swoje przywiązanie do Naszego kraju ukazaliśmy również poprzez zapisanie na tablicy zdania: „Kocham Polskę za…”.
To historyczny dzień, w którym zaprezentowaliśmy jak być razem oraz wspólnie świętować 100-lecie odzyskania niepodległości ciesząc się z tego, że jesteśmy Polakami.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 52

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2019 Plakat

Dopalacze kradną życie!


Konkurs MBW 2019