Dzisiaj jest piątek, 24 Maj 2019

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Rekord dla Niepodległej PDF Drukuj Email

 


 

W związku z obchodami Dnia Niepodległości Bursa Regionalna w Ostrołęce w dniu 9 listopada o godzinie 11:11 wzięła udział w wielkiej akcji bicia Rekordu dla Niepodległej zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.
Młodzież wraz z wychowawcami oraz pozostałymi pracownikami placówki wspólnie odśpiewała 4 – zwrotkowy hymn narodowy w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Swoje przywiązanie do Naszego kraju ukazaliśmy również poprzez zapisanie na tablicy zdania: „Kocham Polskę za…”.
To historyczny dzień, w którym zaprezentowaliśmy jak być razem oraz wspólnie świętować 100-lecie odzyskania niepodległości ciesząc się z tego, że jesteśmy Polakami.


 
Młodzież wierna tradycjom PDF Drukuj Email

 


 

W związku ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę w bursie odbyły się zajęcia pod kierunkiem p. Moniki Gal, podczas których wychowanki sekcji Kulturalno-Oświatowej wykonały prace plastyczne, kotyliony oraz przygotowały wiersze polskich poetów ukazujące znaczenie Niepodległości Ojczyzny. Głównym celem zajęć było rozbudzenie szacunku do tradycji, rozwijanie i pogłębianie zainteresowania przeszłością.

 
100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości PDF Drukuj Email

 


 

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, sekcja artystyczna pod kierunkiem p. Agnieszki Sieczak przygotowała wystawę pt. „100 LAT Niepodległej Polski”. Głównym celem jest budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie młodzieży dziejami Polski i Polaków.  Podejmując takie działania umacniamy poczucie więzi z krajem ojczystym, jego historią i kulturą. Kształtujemy postawę szacunku wobec swojego kraju.

 
Warsztaty wykonywania kotylionów narodowych PDF Drukuj Email
W dniu 5 listopada 2018 r. sekcja artystyczna pod kierunkiem opiekuna p. A. Sieczak przeprowadziła w bursie warsztaty wykonywania kotylionów patriotycznych w związku z obchodami 100 -  rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Wychowankowie z wielkim zaangażowaniem uczyli się wykonywać kotyliony. Wspólne ich wykonywanie dało możliwość porozmawiać o tym czym jest niepodległość, możliwość bycia wolnym człowiekiem.
Kotyliony zostały rozdane wychowankom i pracownikom bursy.

 
„Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek” PDF Drukuj Email

 


 

5 listopada obchodzony jest „Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią nas, uczą, pomagają poznawać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Niekiedy swoim postępowaniem dają nam wzór do naśladowania, a czasami pomagają dzieciom rozpoznać zło …
Młodzież z Bursy Regionalnej udała się do Przedszkola Miejskiego nr 17, gdzie zrobiło się naprawdę bajkowo. Wychowanki działające w „Kole Wolontariatu”, którego opiekunem jest p. Sylwia Skowron przebrały się za: Królewnę Śnieżkę, Kota w butach, Brzydkie Kaczątko, oraz Złotą Rybkę. Przedszkolaki wysłuchały kilku bajek zaprezentowanych przez bajkowe postacie, oraz odpowiadały na zadawane pytania. Następnie dzieci otrzymały kolorowanki i ruszyły do wspólnej zabawy. Ten dzień był bez wątpienia bardzo udany.


 
Patriotyczne wypieki PDF Drukuj Email

 


 

W dniach 04 - 05 listopada 2018 r. wychowanki grupy I wraz z wychowawcą p. A. Sieczak w ramach realizowanego programu kulinarnego z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości upiekły „Serduszka Niepodległościowe”. Wspólne ich pieczenie sprzyjało  kształtowaniu postawy patriotycznej, promowaniu zdrowego stylu życia o raz aktywnego spędzania czasu wolnego. Wypieki pięknie się reprezentowały w barwach narodowych. Ciastka zostały rozdane wychowankom i pracownikom Bursy Regionalnej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 51

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2019 Plakat

Dopalacze kradną życie!