Dzisiaj jest niedziela, 17 Lis 2019

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
21 Luty – Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego PDF Drukuj Email

 


 

W związku z obchodami w dniu 21 lutego Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, sekcja artystyczna pod kierunkiem opiekuna p. A. Sieczak przygotowała wystawę poświęconą językowi polskiemu. Głównym celem wykonania wystawy jest uświadomienie wychowankom konieczności dbania o właściwy i poprawny sposób wypowiadania się, uwrażliwienie na problemy kultury języka, zaszczepienie troski o język i kulturę narodową, wpajanie odpowiedzialności za sposób posługiwania się językiem.
Warto jednak pamiętać, że język polski należy pielęgnować nie tylko 21 lutego.

 
Dyskoteka Walentynkowa PDF Drukuj Email13 lutego odbyła się w Bursie Regionalnej w Ostrołęce Dyskoteka Walentynkowa, która okazała się doskonałą okazją do celebrowania nie tylko Dnia Zakochanych, ale też do integrowania wychowanków podczas wspólnego tańca. Młodzież z grupy I i III wraz z wychowawcami: p. Agnieszką Sieczak i p. Katarzyną Mardas przygotowała miłosną dekorację wraz z fotobudką do zrobienia walentynkowego selfie, słodki poczęstunek dla najbardziej roztańczonych par oraz tablicę, na której każdy zakochany mógł w anonimowy sposób wyrazić swoją sympatię wobec kolegi lub koleżanki.

 
PROGRAM PROFILAKTYCZNY: „Jestem wartościowym człowiekiem” PDF Drukuj Email


 


W okresie od 18.10.2018 r. do 9.01.2019 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce przeprowadzony został PROGRAM PROFILAKTYCZNY pt. „Jestem wartościowym człowiekiem”, który opracowała i wdrożyła wychowawczyni p. Sylwia Skowron. W ramach programu odbyło się 9 spotkań nt.: „Poznajmy się lepiej”, „Dobra komunikacja to podstawa”, „Grupa daje mi siłę”, „Razem tworzymy całość”, „Zintegrujmy się współdziałając”, „Co mi się w sobie podoba?”, „Moje osiągnięcia”, „Moje mocne strony”, „Jestem wartościowym człowiekiem”.
Na spotkaniach stworzono możliwości poznania się i integracji. Wychowanki mogły wzajemnie się prezentować na tle grupy, mieć własne zdanie, podzielić się przeżyciami i doświadczeniami. Razem szukały pomysłów i rozwiązań w sytuacjach problemowych.

Cele programu, które zostały zrealizowane w tym okresie to:

 • budowanie zaufania i poczucia bezpieczeństwa w grupie,
 • wzmocnienie poczucia własnej wartości,
 • wzajemne poznanie się, integracja,
 • uczenie się uważnego słuchania i doceniania innych,
 • zapoznanie ze sposobami komunikowania się,
 • rozwijanie umiejętności współpracy i współdziałania w grupie,
 • rozróżnianie i nazywanie uczuć,
 • praca nad rozwojem empatii wśród członków grupy,
 • tworzenie przyjaznej atmosfery w grupie,
 • rozpoznawanie umiejętności i talentów wszystkich członków grupy,
 • stwarzanie sytuacji do wypowiadania własnych opinii.

 

Metody pracy, które wykorzystano przy realizacji programu to:

 • pogadanka,
 • pantomima,
 • krąg,
 • rysunki,
 • niedokończone zdania,
 • burza mózgów,
 • wizualizacja,
 • historyjki obrazkowe,
 • zabawy i gry integracyjne.
 
„Idą Święta nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj” PDF Drukuj EmailWychowankowie Bursy wraz z wychowawcami Panią Moniką Gal i Panią Mileną Załęską wzięli udział w akcji organizowanej przez Fundację „Dbam o mój zasięg” – „Idą Święta nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj.”
Ideą akcji jest powrót do tradycji wysyłania kartek świątecznych z życzeniami. Wychowankowie napisali na kartkach świątecznych piękne życzenia które zaadresowali i wysłali do podopiecznych Placówki Pieczy Zastępczej „Korczakówka” w Ostrołęce oraz Internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Czarni. Młodzież otrzymała również kartki, które mogła wysłać do swoich najbliższych.
Mamy nadzieję, że udział w akcji zachęci młodzież do podtrzymywania tradycji wysyłania pięknych kartek świątecznych.


 
Wieczór Wigilijny w Bursie PDF Drukuj Email

 


 

W dniu 18 grudnia 2018 r. wychowankowie, wychowawcy oraz pracownicy Bursy Regionalnej uczestniczyli w „Wieczorze Wigilijnym" przygotowanym przez wychowanków grup I, III, IV i V którzy przygotowali część artystyczną. Młodzież wspaniale wprowadziła wszystkich w magię tego wieczoru przedstawiając inscenizację i przybliżając tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia.
Po części artystycznej dyrektor Bursy p. Alina Ambroziak złożyła życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się nowego, 2019 Roku. Po zakończonej uroczystości wszyscy udali się na spotkanie ze śnieżynkami, które obdarowały wszystkich wychowanków Bursy słodkimi prezentami.

 
Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy PDF Drukuj EmailW dniu 17.12.2018 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy organizowanego przez Młodzieżową Radę Bursy działającej pod kierunkiem p. Katarzyny Mardas. Wychowankowie podczas przygotowywania świątecznych ozdób wykazali się wysokim poziomem kreatywności oraz pomysłowości, co przysporzyło członkom samorządu placówki nie lada trudność podczas rozstrzygania konkursu. W imieniu Młodzieżowej Rady Bursy nagrody wręczyła Paula Zawadzka, jako przewodnicząca samorządu, natomiast wyniki konkursu kształtowały się następująco:

I miejsce – Natalia Gwara, gr. V
II miejsce – Paulina Piórkowska, gr. I
III miejsce – Eliza Olszewska, gr. III
IV miejsce – Ewelina Dudzińska, gr. III

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć przepięknych bożonarodzeniowych stroików.
Młodzieżowa Rada Bursy

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 54

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2019 Plakat

Dopalacze kradną życie!


Konkurs MBW 2019