Dzisiaj jest niedziela, 25 Paź 2020

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, święta wszystkich pracowników oświaty, wychowankowie Bursy Regionalnej złożyli wyrazy wdzięczności i uznania za trud pracy, za wielką cierpliwość, wyrozumiałość i wszelką pomoc. Podczas spotkania  przekazano kwiaty i najserdeczniejsze życzenia Pani Dyrektor, wychowawcom, pracownikom administracji i obsługi.
Uroczystość w dniu 15.10.2019 r. poprowadziły wychowanki z gr. II pod kierunkiem pani B. Gawrych.


 
„KOSMICZNE OTRZĘSINY” PDF Drukuj EmailW dniu 09 października 2019 r. odbyły się w Bursie Regionalnej otrzęsiny dla wychowanków klas pierwszych. Wychowankowie mogli się wykazać w konkurencjach takich jak: „Taniec z miotłą”, „Ubijanie piany”, czy „Tworzenie kostiumu „Galaktyczny Kosmita”.
Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali sędziowie. Wszyscy obecni pierwszoklasiści zgodnie złożyli przysięgę i stali się pełnoprawnymi mieszkańcami bursy.
Celem imprezy była: integracja wychowanków klas pierwszych, próba przełamania nieśmiałości i aktywnego włączenia w nurt pracy grupy; stworzenie możliwości rozwijania umiejętności współdziałania i współpracy oraz organizacji pracy w zespole, rozwijanie indywidualnych zainteresowań i uzdolnień aktorskich, wyrabianie nawyku właściwych zachowań w atmosferze gry i zabawy.
Uroczystość otrzęsin przygotowała grupa wychowanków z gr. II i III z wychowawcami p. Moniką Gal i p. Andrzejem Zapert.
Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości składamy serdeczne podziękowania.

 
Sprzątamy zaniedbane groby PDF Drukuj Email


03.10.2019 r. młodzież z Bursy Regionalnej uczestniczyła w akcji „Sprzątamy zaniedbane groby”. Wychowankowie zaopatrzeni w odpowiednie narzędzia wyruszyli na cmentarz w celu uprzątnięcia opuszczonych mogił. Akcja miała na celu skłonić wychowanków do przemyśleń na temat sensu życia i przemijania oraz znaczenia dnia Wszystkich Świętych
w życiu każdego człowieka. Za inicjatywę odpowiedzialne było Koło Wolontariatu którego opiekunem jest Pani Sylwia Skowron.


 
Dzień Chłopaka w Bursie Regionalnej PDF Drukuj Email

 


 

Zgodnie z wieloletnią tradycją w dniu 30 września Młodzieżowa Rada Bursy pod kierunkiem p. Katarzyny Mardas zorganizowała spotkanie z okazji Dnia Chłopaka. Przedstawicielki samorządu poszczególnych grup przygotowały słodki poczęstunek oraz miłe słowo dla męskiej części społeczności naszej placówki. Spotkanie to stworzyło okazję do lepszego poznania się oraz do wspólnej integracji.

 
Uroczyste otwarcie boiska i ognisko integracyjne PDF Drukuj Email

 26 września 2019 r. zapisze się na długo w pamięci nie tylko młodzieży z Bursy Regionalnej, ale i wszystkich pracowników. Tego dnia odbyło się w naszej placówce uroczyste otwarcie nowoczesnego boiska sportowego. Pani Dyrektor Alina Ambroziak wraz z opiekunem sekcji sportowej – p. Krzysztofem Protem oraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście przecięli wstęgę symbolizującą pierwszy dzień dostępności kompleksu sportowego dla wychowanków Bursy Regionalnej w Ostrołęce.
Uroczystość zakończyła się wspólnym pieczeniem kiełbasek podczas ogniska integracyjnego zorganizowanego przez Młodzieżową Radę Bursy pod kierunkiem p. Katarzynę Mardas.

 
Rok 2019 - rokiem Stanisława Moniuszki PDF Drukuj Email

 Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, rok 2019 został ogłoszony Rokiem Stanisława Moniuszki. Stało się tak dla uczczenia 200 rocznicy urodzin tego wybitnego kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, a nade wszystko twórcy polskiej opery narodowej.
W ramach obchodów sekcja artystyczna pod kierunkiem p. A. Sieczak, przygotowała wystawę upamiętniającą dorobek Stanisława Moniuszki.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 61

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Budżet Obywatelski Mazowsza

Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2020 Plakat

Dopalacze kradną życie!