Dzisiaj jest czwartek, 23 Sty 2020

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Wesołe kalambury PDF Drukuj Email

 

Dnia 27.03.2019 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbyły się „WESOŁE KALAMBURY” zorganizowane przez samorząd sekcji Kulturalno-Oświatowej pod kierunkiem opiekuna pani M. Gal. W zabawie uczestnicy byli podzieleni na dwa zespoły. Zadaniem każdego z zespołów było wspólne wymyślanie haseł z różnych dziedzin (filmy, bajki, muzyka, życie codzienne itp.) i pokazywanie je drużynie przeciwnej, która musiała odgadnąć o co chodzi. Zespoły nawzajem naprzemiennie pokazywały i rysowały. Wygrał ten zespół, który odgadł najwięcej pokazywanych haseł.
Zabawa uczy wzajemnej współpracy, dostarcza dużo pozytywnych emocji i stwarza możliwość świetnej zabawy.

 
IV Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego Internatów Szkół Miasta Ostrołęki PDF Drukuj Email


 


21 marca 2019 r.  odbył się IV Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego Internatów Szkół Miasta Ostrołęki. Organizatorem była społeczność Internatu Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce.
Celem turnieju była popularyzacja tenisa stołowego, jako dyscypliny sportowej dla każdego, promocja aktywnego stylu życia wśród młodzieży oraz integracja wychowanków internatów i bursy.
W turnieju wzięły udział reprezentacje:

  • I Liceum Ogólnokształcącego,
  • Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1,
  • Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2
  • Bursy Regionalnej.

Uczestnicy zawodów rywalizowali w kategorii dziewcząt i chłopców.

Więcej…
 
Sadzimy drzewa i krzewy ozdobne PDF Drukuj Email

 


 

W ramach projektu ekologicznego: „Dbamy o naturę” realizowanego pod kierunkiem p. S. Skowron młodzież z Bursy Regionalnej w dniu 28.03.2019 r. sadziła drzewa i krzewy ozdobne. Inicjatywa ta miała na celu podnoszenie świadomości ekologicznej wychowanków, poprawę estetyki i uwrażliwienie na piękno przyrody. Jesteśmy przekonani, że nowa aranżacja terenu będzie miłym i bezpiecznym miejscem wypoczynku młodzieży.

 
WARSZTATY WIELKANOCNE (wykonywania wycinanek i palm kurpiowskich) PDF Drukuj Email

 

W dniu 27.03.2019 r. sekcja artystyczna pod kierunkiem opiekuna sekcji p. A. Sieczak zorganizowała dla wychowanków Bursy Regionalnej warsztaty wielkanocne (wykonywania wycinanek i palm kurpiowskich).
Głównym celem spotkania było kultywowanie tradycji ludowych, rozbudzanie potrzeb tworzenia palm, wycinanek, dekoracji świątecznych oraz prezentacja twórczości wychowanków Bursy. Wszystkie prace można podziwiać na głównym holu bursy, gdzie przygotowano wystawę pt. „Kurpiowska sztuka i twórczość ludowa”. Wszystkim uczestnikom warsztatów dziękujemy za tak liczne przybycie i efektywną pracę.


 
WYKONANIE KOSZYCZKÓW WIELKANOCNYCH Z PAPIERU PDF Drukuj Email

 


 


W 26.03.2019 r. wychowanki sekcji Kulturalno – Oświatowej wraz z opiekunem p. M. Gal zorganizowały warsztaty dla mieszkańców Bursy. W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi wychowankowie zrobili koszyczki wielkanocne oraz inne piękne ozdoby z papieru. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze. Prace młodzieży zostały wystawione na holu Bursy.
BARDZO DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W WARSZTATACH

 
ŚWIATOWY DZIEŃ WODY – 22 MARCA 2019 r. PDF Drukuj Email

 

Wody pitnej brakuje milionom ludzi na całym świecie. Światowy Dzień Wody (ang. World Water Day) to dobry moment, by przypomnieć, że wodę trzeba szanować. Święto to zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 1992 roku i jest obchodzone corocznie 22 marca.
W ramach obchodów Światowego Dnia Wody młodzież przygotowała wystawę na holu Bursy. Poprzez ulotki informacyjne zachęcaliśmy do picia wody, oraz informowaliśmy o konieczności oszczędzania wody - po to aby jak najdłużej cieszyć się jej zasobami. Woda to życie, więc warto przyjrzeć się naszym codziennym nawykom i zastanowić się jak możemy wpłynąć na zużycie wody w Bursie, czy w swoich domach.
Inicjatywa zrealizowana została pod kierunkiem p. S. Skowron w ramach projektu ekologicznego: „Dbamy o naturę”.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 58

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2019 Plakat

Dopalacze kradną życie!