Dzisiaj jest sobota, 17 Lis 2018

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Wystawa fotografii „Bursa – w kolorach jesieni” PDF Drukuj Email

 

W listopadzie odbyła się wystawa fotografii - wychowanek:
Gabrieli Kuś, Julii Nowak, Natalii Gwara
pt. „Bursa – w kolorach jesieni”
w ramach działalności sekcji artystycznej pod kierunkiem opiekuna
Pani. A. Sieczak

 
Warsztaty integracyjne PDF Drukuj Email

 


 

W dniu 24 października br. młodzież z Bursy Regionalnej w Ostrołęce uczestniczyła w warsztatach integracyjnych zorganizowanych przez pedagogów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrołęce. Celem zajęć było rozwijanie umiejętności współpracy w grupie wśród pierwszorocznych wychowanków placówki oraz wychowanie do wartości. Przyjazna atmosfera oraz klimat sprzyjający spontanicznym reakcjom umożliwił młodzieży przełamać nieśmiałość, angażując w zajęcia całą grupę. Ćwiczenia przygotowane przez kreatywnych pedagogów pozwoliły wychowankom nawiązać nowe znajomości oraz podkreśliły znaczenie wartości jakimi powinien kierować się w swoim życiu każdy młody człowiek.

 
„Otrzęsiny” 2017r. PDF Drukuj Email

 


W dniu 19 października 2017 r. odbyły się w Bursie Regionalnej otrzęsiny dla uczniów klas pierwszych. Wychowankowie mogli się wykazać w konkurencjach takich jak: „Rysowanie wychowawcy”, „Jedzenie ciastek z kremem z zawiązanymi oczami ”czy „Taniec połamaniec”.
Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali sędziowie. Wszyscy obecni pierwszoklasiści zgodnie złożyli przysięgę i stali się pełnoprawnymi mieszkańcami bursy.
Celem imprezy była: integracja wychowanków klas pierwszych, próba przełamania nieśmiałości i aktywnego włączenia w nurt pracy grupy; stworzenie możliwości rozwijania umiejętności współdziałania i współpracy oraz organizacji pracy w zespole, rozwijanie indywidualnych zainteresowań i uzdolnień aktorskich, wyrabianie nawyku właściwych zachowań w atmosferze gry i zabawy.
Uroczystość otrzęsin przygotowała grupa wychowanków z gr. II, IV i V z wychowawcami p. Elżbietą Gniazdowską i p. Krzysztofem Protem.
Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości składamy serdeczne podziękowania.

 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email

 

11 października Młodzieżowa Rady Bursy pod kierunkiem pani S. Skowron zaprezentowała program artystyczny dla wychowawców i pracowników z okazji Święta Edukacji Narodowej.
W montażu słowno-muzycznym młodzież wyraziła wdzięczność wychowawcom i pracownikom Bursy Regionalnej za codzienną pracę i trud włożony w kształtowanie niełatwych charakterów. Całość uświetniły piosenki: „Rzeka Marzeń”, „Jesteś bohaterem” i „Nauczycielom”. Na zakończenie imprezy młodzież złożyła życzenia swoim wychowawcom oraz zaproszonym gościom. Ten uroczysty wieczór wszyscy spędziliśmy w miłej atmosferze.

 
Akcja „Sprzątamy zaniedbane groby” PDF Drukuj Email

 

12.10.2017 r. młodzież z Bursy Regionalnej uczestniczyła w akcji „Sprzątamy zaniedbane groby”. Wychowankowie zaopatrzeni w odpowiednie narzędzia wyruszyli na cmentarz w celu uprzątnięcia opuszczonych mogił. Akcja miała na celu skłonić wychowanków do przemyśleń na temat sensu życia i przemijania oraz znaczenia dnia Wszystkich Świętych w życiu każdego człowieka. Za inicjatywę odpowiedzialne było Koło Wolontariatu którego opiekunem jest Pani Sylwia Skowron.

 
Dzień Chłopaka 2017 PDF Drukuj Email

 


 

W dniu 26 września 2017 r. Młodzieżowa Rada Bursy pod kierunkiem p. S. Skowron zorganizowała z okazji Dnia Chłopaka dyskotekę i część artystyczną. Przedstawicielki MRB przed rozpoczęciem wspólnej zabawy złożyły kolegom życzenia oraz wręczyły słodkie upominki.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 42

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2018 Plakat

Dopalacze kradną życie!