Dzisiaj jest niedziela, 24 Sty 2021

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Wychowankowie Bursy honorowymi dawcami krwi PDF Drukuj Email

W dniu 14 stycznia 2020 r. grupa młodzieży z naszej bursy razem z wychowawcą Krzysztofem Protem po raz kolejny udała się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ostrołęce, aby honorowo oddać krew. Wśród tych osób, siedmioro oddało krew po raz pierwszy, a dla dwóch wychowanków był to kolejny raz. Podczas tej wizyty oddaliśmy w sumie ponad 4 litry krwi.
Wszystkim bardzo dziękujemy za ten cenny dar.

 
Rozstrzygnięcie konkursu na Najpiękniejszy stroik Bożonarodzeniowy PDF Drukuj Email

 

W dniu 17.12.2019 r. podczas corocznej Wieczerzy Wigilijnej w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu na Najpiękniejszy stroik Bożonarodzeniowy, który zorganizowany został przez Młodzieżową Radę Bursy. Wychowankowie podczas przygotowywania świątecznych ozdób wykazali się wysokim poziomem kreatywności oraz pomysłowości, co przysporzyło głosującym nie lada trudność podczas wyłaniania zwycięzców.
Uczestnikom konkursu p. Dyrektor Alina Ambroziak oraz opiekun Młodzieżowej Rady Bursy p. Katarzyna Mardas wręczyły pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody.

Wyniki konkursu kształtowały się następująco:
I miejsce – Paula Zawadzka, gr. V
II miejsce – Angelika Rutkowska, gr. I
III miejsce – Ewelina Dudzińska, gr. III
IV miejsce – Natalia Gwara, gr. V.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Młodzieżowa Rada Bursy 
„Gdyby każda noc w naszym życiu mogła być jak noc Bożego Narodzenia, rozjaśniona światłem wewnętrznym…” PDF Drukuj Email

W dniu 17 XII 2019 r. wychowankowie, wychowawcy oraz pracownicy Bursy Regionalnej brali udział w uroczystości „Wieczoru Wigilijnego”. Młodzież z  grupy IV i V pod kierunkiem wychowawców: p. Sylwii Skowron oraz p. Mileny Załęskiej przygotowała część artystyczną. Wychowankowie wspaniale wprowadzili nas w magię tego Wieczoru recytując wiersze oraz wykonując piękne polskie kolędy.
Po części artystycznej dyrektor p. Alina Ambroziak złożyła życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Po zakończonej uroczystości wszyscy udali się na spotkanie z Mikołajem i Śnieżynką, którzy przygotowali dla wychowanków Bursy słodkie prezenty.

 
VII Międzyinternacki konkurs plastyczny na „Kartkę Bożonarodzeniową” PDF Drukuj Email

 


 

W dniu 12 grudnia 2019 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom biorącym udział w VII Międzyinternackim konkursie plastycznym na „Kartkę Bożonarodzeniową”.
Do konkursu przystąpili wychowankowie Bursy Regionalnej, Internatu I LO, Internatu ZSZ nr 2 oraz Internatu ZSZ nr 1 w Ostrołęce. Do konkursu zgłoszono 36 prac (kartki o tematyce bożonarodzeniowej).
Wyłonieni laureaci otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Konkurs zorganizowała sekcja artystyczna pod kierunkiem opiekuna Pani Agnieszki Sieczak.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. 
Wyniki Konkursu: Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa 2019 PDF Drukuj Email


ROZSTRZYGNIĘCIE

VII MIĘDZYINTERNACKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

 
„Idą Święta nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj” - II edycja PDF Drukuj Email

 


 

Wychowankowie Bursy Regionalnej wraz z wychowawcami Panią Sylwią Skowron i Panią Mileną Załęską wzięli udział w akcji organizowanej przez Fundację „Dbam o mój zasięg” – „Idą Święta nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj.” Celem akcji jest powrót do tradycji wysyłania kartek świątecznych z życzeniami, przeciwdziałanie fonoholizmowi, oraz e-uzależnieniom. Wychowankowie napisali na kartkach świątecznych piękne życzenia które zaadresowali i wysłali do podopiecznych Placówki Pieczy Zastępczej „Korczakówka”, Domu Pomocy Społecznej, Środowiskowego Domu Samopomocy, Placówki „Dom z sercem”. Młodzież otrzymała również kartki, które mogła wysłać do swoich najbliższych.
Mamy nadzieję, że udział w akcji zachęci młode pokolenie do podtrzymywania tradycji wysyłania pięknych kartek świątecznych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 67

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2020 Plakat

Dopalacze kradną życie!