Dzisiaj jest środa, 27 Maj 2020

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK PDF Drukuj Email

 


 

W Bursie Regionalnej po raz kolejny odbyła się zbiórka plastikowych nakrętek. W roku szkolnym 2018/2019 r. zbiórka odbyła się w formie „ZAKRĘCONEGO KONKURSU”, który zorganizowała sekcja Kulturalno-Oświatowa pod kierunkiem pani M. Gal.
W konkursie wzięło udział wiele osób. Samorząd wraz z opiekunem wyłonili zwycięzców. Wszyscy otrzymali nagrody. Wychowankom Bursy bardzo dziękujemy za pomoc i aktywność na rzecz innych osób.
Wydaje się, że nakrętki są bezwartościowe, ale każdy kilogram jest wart złotówkę. Zebrane korki zostały podarowane MARYSI z Kolorowej Szkoły.
Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat.

 
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Bursie PDF Drukuj Email




W dniu 16 maja 2019 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbyła się uroczystość „Zakończenia roku szkolnego 2018/2019”. Podczas spotkania została zaprezentowana prezentacja multimedialna przedstawiająca dokonania i działania, które podejmowane były w roku 2018/2019 r. Pani Dyrektor wraz z wychowawcami, wręczyli nagrody oraz podziękowania młodzieży za ich postawę oraz zaangażowanie w życie placówki. Najbardziej aktywnym wychowankom wręczono medal „Wzór do naśladowania” oraz  statuetkę „As życia kulturalnego Bursy”.
Uroczystość zorganizowali wychowankowie grupy I i III pod kierunkiem wychowawców p. Agnieszki Sieczak i Moniki Gal.

 
Zaproszenie Rodziców na zakończenie roku szkolnego 2018/2019 PDF Drukuj Email

 

Na spotkaniu przedstawione zostaną procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie Bursy Regionalnej w Ostrołęce oraz osoby i instytucje, do których można zgłosić się o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno-pedagogicznej i wychowawczej.

 
Zajęcia warsztatowe: „Tworzę z naturą" PDF Drukuj Email

 


 


15.05.2019 r. p. Magdalena Staśkiewicz przeprowadziła dla wychowanków Bursy Regionalnej warsztaty z wikliny papierowej.
Papierowa wiklina to specjalny sposób na wyplatanie różnego rodzaju przedmiotów z cieniutkich rurek papieru. Można do tego użyć papieru każdego typu: od zwykłego gazetowego, przez biały aż po szary.
Stosując papierową wiklinę można wspierać środowisko, ponieważ wykorzystuje się na drodze recyklingu to, co i tak zostałoby wyrzucone. Po drugie, wcale nie trzeba wysokich nakładów finansowych. Wszystko, co niezbędne znajduje się pod ręką: mocna deska jako podkładka, klej, stare gazety. Dzięki wiklinie można stworzyć przeróżne kompozycje. Wychowankowie podczas zajęć poradzili sobie znakomicie.
Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu ekologicznego realizowanego pod kierunkiem p. S. Skowron.


 
Akcja: „Pomagam innym” PDF Drukuj Email

 


 

Przedstawiciele Koła Wolontariatu zorganizowali dla dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego „Gwarek” akcję: „Pomagam innym”. Wychowankowie Bursy odwiedzili podopiecznych z placówki i przekazali im artykuły papiernicze, oraz kolorowanki. Radości było co niemiara. Inicjatywa ta miała miejsce 13 V 2019 r., a jej koordynatorem była p. Sylwia Skowron. Głównym celem akcji było uwrażliwienie na potrzeby innych.

 
Debata nt. „Wyrzucać czy naprawiać?" PDF Drukuj Email

 


 

13.05.2019 r. w Bursie Regionalnej odbyła się debata nt. „Wyrzucać czy naprawiać?"

Nie zabrakło argumentów twórczych, optymistycznych, pesymistycznych, logicznych, popartych twardymi danymi oraz głosu serca. Zdecydowanie przeważyły argumenty przemawiające za naprawą sprzętu domowego, mebli, ubrań.

Polacy produkują ponad 140 milionów ton śmieci. Zanim coś wyrzucisz, zastanów się. Wiele przedmiotów, które lekkomyślnie wyrzucamy, można zmienić w coś nowego albo zwyczajnie naprawić.
Debata została zorganizowana pod kierunkiem p. S. Skowron w ramach projektu ekologicznego: „Dbamy o naturę” .


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 60

Budżet Obywatelski Mazowsza

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2020 Plakat

Dopalacze kradną życie!