Dzisiaj jest czwartek, 21 Paź 2021

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
„Spacery krajobrazowe” – obchody Dnia Krajobrazu PDF Drukuj Email

 

Głównym tematem tegorocznego Dnia Krajobrazu 2020 r. jest „Drzewo w krajobrazie”.
W ramach obchodów Dnia Krajobrazu, Bursa podejmuje działania rozpowszechniania idei organizacji „spacerów krajobrazowych”. Zachęcamy wychowanków do organizowania we własnym zakresie „spacerów krajobrazowych” (na wsiach, parkach, ogrodach itp.)
Tegoroczne działania są prowadzone pod hasłem: „O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa!” (Leopold Staff). W ten sposób, chcielibyśmy popularyzować wiedzę w zakresie znaczenia drzew dla kształtowania lokalnych krajobrazów, a zarazem ukazać jak drzewa przyczyniają się do wzbogacania krajobrazowego i kulturowego Polski.
Wychowanki: Karolina G., Paulina G., Kinga Cz., Natalia B., Roksana D. w ramach działalności w sekcji artystycznej pod kierunkiem opiekuna p. A. Sieczak, chętnie zaangażowały się w obchody Dnia Krajobrazu. Na fotografiach możemy podziwiać efekty lokalnych spacerów naszych wychowanek.

 
„Wybrane Miejsca Pamięci Narodowej na terenie miasta Ostrołęka”. PDF Drukuj Email

Po raz kolejny nasza placówka włączyła się w akcję zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej #SzkołaPamięta. Celem akcji jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postacie oraz wydarzenia, uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności- szczególnie tych, którzy związani są z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.
Drodzy Wychowankowie - w tym roku zapraszamy Was na wirtualną wycieczkę do Miejsc Pamięci Narodowej na terenie naszego miasta.

Wychowawcy:
Milena Załęska
Sylwia Skowron

 
100-lecie Bitwy Warszawskiej PDF Drukuj Email


W tym roku obchodziliśmy 100-lecie Bitwy Warszawskiej, której głównym bohaterem był Marszałek Józef Piłsudski. Jego wybitne cechy przywódcze doprowadziły do zwycięstwa armii polskiej walczącej przeciwko oddziałom sowieckiej Armii Czerwonej. Uchwałą Sejmu RP VIII kadencji jak i uchwałą Senatu RP IX kadencji, rok 2020 został ustanowiony Rokiem Bitwy Warszawskiej.
Wydarzenie to zainspirowało wychowankę III grupy – Ewelinę Dudzińską do przygotowania portretu niezrównanego Marszałka.
Rysunek oglądać można w holu Bursy Regionalnej. Gratulujemy Ewelinie talentu i czekamy na więcej prac!

 
Pamiętamy... PDF Drukuj Email

 

W związku z obchodami Dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego chcielibyśmy wspomnieć postacie zasłużone dla polskiej kultury, nauki i sztuki. Swoją twórczością i działalnością przyczynili się do obrony i rozwoju Naszego kraju jak i młodego pokolenia.

Zawsze pozostaną w Naszej pamięci…

 
Warsztaty: Jesienne kompozycje PDF Drukuj Email

W dniu 22.10.2020r. Wychowanki grupy II wzięły udział w warsztatach – „Jesienne kompozycje”. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz zaangażowanie. Młodzież wykonała wspaniałe prace. Dzięki takim zajęciom wychowanki miały możliwość poznania się i zintegrowania oraz chętnie wymieniały się informacjami o swoich zainteresowaniach i swoim hobby. Taka forma zajęć to doskonała okazja do rozwoju kreatywności, pomysłowości i wyobraźni oraz odskoczni od codzienności.

 
Wesołe kalambury PDF Drukuj Email

 

W dniu 21.10.2020 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbyły się „WESOŁE KALAMBURY”.

Zarówno podczas pokazywania, jak i przekazywania odpowiedzi nie wolno było używać słów ani wydawać innych dźwięków, podpowiadających hasło. Zabawa miała na celu integrację grupy. Młodzież nie tylko wykazała się znajomością pojęć z różnych kategorii, ale również kreatywnością. Zajęcia dla wychowanków grupy II przygotowali wychowawcy p. Monika Gal oraz p. Andrzej Zapert.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 71

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2021 Plakat

Dopalacze kradną życie!