Dzisiaj jest środa, 24 Kwi 2024

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Mecz siatkówki PDF Drukuj Email

Drużyny wychowanków i wychowawców podczas rozgrywania meczu w piłkę siatkową

W dniu 06 czerwca 2023 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbył się nietypowy mecz piłki siatkowej. Wzięły w nim udział dwie drużyny, których składy wyglądały następująco:

Drużyna nr 1

  • Wychowawcy z internatu przy I Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce
  • Wychowawcy z internatu przy Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce
  • Wychowawcy z Bursy Regionalnej w Ostrołęce

Drużyna nr 2

  • Wychowankowie z internatu przy I Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce
  • Wychowankowie z internatu przy Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce
  • Wychowankowie z Bursy Regionalnej w Ostrołęce

Po zaciętej rywalizacji wszyscy uczestnicy meczu otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, gdzie wspólnie ze swoimi kibicami udali się na ognisko integracyjne, które odbyło się na terenie bursy.

 
Piknik ekologiczny PDF Drukuj Email

Publiczność oglądająca "Opowieści z zielonego parku"

W dniu 1 czerwca 2023 r. odbył się piknik ekologiczny. Spotkanie odbyło się w ramach działalności sekcji turystyczno-ekologicznej. Celem spotkania było wzbudzenie refleksji nad postępującą degradacją i stanem środowiska naturalnego, podkreślenie znaczenia przyrody dla nas wszystkich.
W czasie pikniku wychowankowie zaprezentowali "Opowieści z zielonego parku", poruszyli kwestie zmian klimatu, przedstawili gatunki zwierząt zagrożonych wyginięciem. Następnie wszyscy udali się do altany, gdzie odbył się konkurs przyrodniczy. Mogli również dowiedzieć się między innymi co to są hotele dla owadów, co to są kwietne łąki, jak ważną rolę pełnią pszczoły, jak powstaje smog. Piknik był okazją do podsumowania spotkań sekcji turystyczno-ekologicznej.

 
Uroczyste „Zakończenie roku szkolnego 2022/2023” PDF Drukuj Email

Wychowankowie prowadzący część artystyczną wraz z wychowawcami pozują do zdjęcia na tle dekoracji

W dniu 17 maja 2023 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbyło się uroczyste „Zakończenie roku szkolnego 2022/2023”. Pani Dyrektor wraz z wychowawcami podziękowała zgromadzonej licznie młodzieży za wzajemną współpracę, zaangażowanie w życie placówki oraz pracę na rzecz grup, sekcji, kół oraz Młodzieżowej Rady Bursy.
Wychowankowie, którzy w sposób szczególny wyróżnili się swoją postawą oraz aktywnością otrzymali dyplomy oraz nagrody.
Uroczystość zorganizowali wychowankowie grupy II i V pod kierunkiem wychowawców: p. Sylwii Skowron i p. Katarzyny Żebrowskiej.

 
Pożegnanie tegorocznych maturzystów PDF Drukuj Email

Pani Dyrektor przemawia do zgromadzonych maturzystów oraz wychowawców

29 marca br. wychowankowie młodszych klas pod opieką wychowawców p. M. Załęskiej i p. K. Prota pożegnali tegorocznych maturzystów. Podczas uroczystości zgromadzeni absolwenci wraz z wychowawcami i Panią Dyrektor obejrzeli oraz wysłuchali części artystycznej. Następie Pani Dyrektor nagrodziła maturzystów, którzy w sposób szczególny angażowali się w życie placówki. Wieczór zakończył się słodkim poczęstunkiem oraz rozmowami o minionych latach.

 
Wychowankowie bursy na prelekcjach w Bibliotece Pedagogicznej z okazji Światowego Dnia Książki PDF Drukuj Email

Wychowankowie Bursy w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce na prelekcjach z okazji Światowego Dnia Książki

19 kwietnia br. w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce odbyły się prelekcje z okazji Światowego Dnia Książki, skierowane do młodzieży z Bursy Regionalnej.

Spotkanie to miało na celu zachęcenie uczniów do czytelnictwa oraz promocję wartości, jakie niesie za sobą czytanie. Prelegentka opowiedziała o znaczeniu książek w życiu człowieka, przybliżyła bogactwo literatury i rozwiała wątpliwości związane z lekturami szkolnymi. Podczas spotkania wychowankowie mieli okazję poznać nowości wydawnicze oraz porozmawiać o swoich ulubionych autorach i książkach.
Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze, a młodzież aktywnie włączała się w dyskusje. Pani bibliotekarka starała się przekazać, że książki to nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu, ale również cenne narzędzie do nauki i rozwoju osobistego.

Wydarzenie to stanowiło ważną inicjatywę dla zachęcenia młodych ludzi do czytelnictwa oraz rozwijania ich zainteresowań i pasji, czytanie bowiem pozwala na poszerzanie wiedzy, rozwijanie wyobraźni, kształtowanie empatii i rozwijanie kreatywności.

Warto przypomnieć, że Światowy Dzień Książki obchodzony jest od 1995 roku z inicjatywy UNESCO, a jego celem jest promowanie czytelnictwa oraz popularyzacja wiedzy o książce jako źródle wiedzy i kultury.

Wydaje się, że takie inicjatywy, jak prelekcje dla młodzieży, są kluczowe dla rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Dzięki takim spotkaniom, uczniowie mają okazję zetknąć się z ludźmi, którzy przekazują wiedzę i inspirują ich do rozwijania swoich pasji. Oby takich inicjatyw było jak najwięcej, a młodzi ludzie mieli dostęp do wartościowej literatury i wiedzy, która pozwoli im na pełny rozwój i osiągnięcie swoich celów życiowych.

Wychowawcy Monika Gal, Andrzej Zapert

 
Konkurs "Stawiam na śniadanie" PDF Drukuj Email

images/galeria/2023/Stawiam_na_sniadanie/800_Stawiam_na_sniadanie_01.jpgimages/galeria/2023/Stawiam_na_sniadanie/800_Stawiam_na_sniadanie_02.jpg

W Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbył się konkurs związany z promocją zdrowego stylu życia. Tym razem wychowankowie mieli za zadanie przygotowanie wierszy, plakatów, piosenek i innych form przekazu, które miały zachęcić rówieśników do systematycznego spożywania posiłków, zwłaszcza śniadań.
Temat konkursu, czyli "Stawiam na śniadanie", skłania do refleksji nad tym, jak ważne jest regularne jedzenie, a w szczególności poranne posiłki. Śniadanie to bowiem kluczowy moment w ciągu dnia, który decyduje o naszej wydajności i koncentracji w trakcie zajęć szkolnych czy pracy.
Wierzymy, że takie inicjatywy przyczyniają się do budowania świadomości na temat korzyści płynących z dbałości o swoje ciało i zdrowie.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i mamy nadzieję, że przekaz, który przekazali swoimi pracami, trafi do jak największej liczby osób i zainspiruje ich do zmiany nawyków żywieniowych na lepsze.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 84

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Rekrutacja 2024 (Plakat)

Plakat rekrutacyjny Bursy Regionalnej w Ostrołęce

Osiągnięcia, podziękowania


Bursy Regionalnej
w Ostrołęce

Telefony zaufania

Telefony zaufania: 800702222 dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym, 800121212 dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka, 116111 Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Okładka poradnik dla nauczycieli: "Uczeń w kryzysie psychicznym"

 

Materiał edukacyjny o omdleaniach - ulotka

 

Chmury smogowe nad czerwonym łamańcem pod którym widnieje napis: Mazowiecka uchwała antysmogowa


Kampania społeczna