Dzisiaj jest poniedziałek, 28 Maj 2018

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
„Droga Polski do wolności” PDF Drukuj Email

 

14 listopada 2017 r. wychowankowie z grupy V oraz IV przygotowali pod okiem wychowawcy p. Katarzyny Mardas apel patriotyczny z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po krótkim występie artystycznym oraz przypomnieniu najważniejszych wydarzeń z dziejów naszej Ojczyzny obejrzeliśmy film autorstwa Tomasza Bagińskiego pt. „Animowana historia Polski” obrazujący w przystępny sposób okres od powstania Rzeczpospolitej ponad tysiąc lat temu, aż do roku 2004 kiedy dołączona została w poczet członków Unii Europejskiej.

Na zakończenie akademii odśpiewaliśmy wspólnie pieśń pt. „Wojenko, wojenko…” przy akompaniamencie akordeonisty – wychowanka naszej bursy.

Wydarzenia tego typu sprzyjają kształtowaniu postawy szacunku wobec Ojczyzny oraz utrwalają znajomość historii naszego państwa. Rozwijają również poczucie patriotyzmu wśród młodych ludzi, ponieważ to właśnie na nich spoczywa obowiązek pamiętania o poświęceniu ludzi, którzy przelali swoją krew, aby Polska była wolna.

 
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj Email

 

Z okazji Święta Niepodległości sekcja artystyczna pod kierunkiem p. Agnieszki Sieczak przygotowała wystawę pt. „Wolność – kocham i rozumiem.” Głównym celem było umacnianie poczucia więzi z krajem ojczystym, jego historią i kulturą.

Obejrzyj wystawę [Kliknij w poniższy obrazek]

images/galeria/2017/11_Listopada_wystawa/800_DSC08049.JPG

 
Wystawa fotografii „Bursa – w kolorach jesieni” PDF Drukuj Email

 

W listopadzie odbyła się wystawa fotografii - wychowanek:
Gabrieli Kuś, Julii Nowak, Natalii Gwara
pt. „Bursa – w kolorach jesieni”
w ramach działalności sekcji artystycznej pod kierunkiem opiekuna
Pani. A. Sieczak

 
Warsztaty integracyjne PDF Drukuj Email

 


 

W dniu 24 października br. młodzież z Bursy Regionalnej w Ostrołęce uczestniczyła w warsztatach integracyjnych zorganizowanych przez pedagogów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrołęce. Celem zajęć było rozwijanie umiejętności współpracy w grupie wśród pierwszorocznych wychowanków placówki oraz wychowanie do wartości. Przyjazna atmosfera oraz klimat sprzyjający spontanicznym reakcjom umożliwił młodzieży przełamać nieśmiałość, angażując w zajęcia całą grupę. Ćwiczenia przygotowane przez kreatywnych pedagogów pozwoliły wychowankom nawiązać nowe znajomości oraz podkreśliły znaczenie wartości jakimi powinien kierować się w swoim życiu każdy młody człowiek.

 
„Otrzęsiny” 2017r. PDF Drukuj Email

 


W dniu 19 października 2017 r. odbyły się w Bursie Regionalnej otrzęsiny dla uczniów klas pierwszych. Wychowankowie mogli się wykazać w konkurencjach takich jak: „Rysowanie wychowawcy”, „Jedzenie ciastek z kremem z zawiązanymi oczami ”czy „Taniec połamaniec”.
Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali sędziowie. Wszyscy obecni pierwszoklasiści zgodnie złożyli przysięgę i stali się pełnoprawnymi mieszkańcami bursy.
Celem imprezy była: integracja wychowanków klas pierwszych, próba przełamania nieśmiałości i aktywnego włączenia w nurt pracy grupy; stworzenie możliwości rozwijania umiejętności współdziałania i współpracy oraz organizacji pracy w zespole, rozwijanie indywidualnych zainteresowań i uzdolnień aktorskich, wyrabianie nawyku właściwych zachowań w atmosferze gry i zabawy.
Uroczystość otrzęsin przygotowała grupa wychowanków z gr. II, IV i V z wychowawcami p. Elżbietą Gniazdowską i p. Krzysztofem Protem.
Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości składamy serdeczne podziękowania.

 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email

 

11 października Młodzieżowa Rady Bursy pod kierunkiem pani S. Skowron zaprezentowała program artystyczny dla wychowawców i pracowników z okazji Święta Edukacji Narodowej.
W montażu słowno-muzycznym młodzież wyraziła wdzięczność wychowawcom i pracownikom Bursy Regionalnej za codzienną pracę i trud włożony w kształtowanie niełatwych charakterów. Całość uświetniły piosenki: „Rzeka Marzeń”, „Jesteś bohaterem” i „Nauczycielom”. Na zakończenie imprezy młodzież złożyła życzenia swoim wychowawcom oraz zaproszonym gościom. Ten uroczysty wieczór wszyscy spędziliśmy w miłej atmosferze.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 38

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2018 Plakat

Dopalacze kradną życie!