Dzisiaj jest niedziela, 25 Paź 2020

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem PDF Drukuj Email

 

Już po raz kolejny wychowankowie Bursy Regionalnej w Ostrołęce przeprowadzili akcję charytatywną zbiórki artykułów szkolnych, maskotek, słodyczy dla podopiecznych z Placówki Pieczy Zastępczej „Korczakówka” w Ostrołęce z okazji zbliżających się MIKOŁAJEK.
Zbiórkę przeprowadziły wychowanki grupy I pod kierunkiem wychowawczyni Pani A. Sieczak.
W dniu 06 grudnia 2019 r. wychowanki wraz z wychowawcą przekazały dzieciom zebrane dary. Serdecznie dziękujemy wszystkim wychowankom i pracownikom Bursy Regionalnej za zaangażowanie w zbiórkę.

 
Wolontariusze nagrodzeni PDF Drukuj Email


 


5 grudnia 2019 r. w Muzeum Kultury Kurpiowskiej odbyło się spotkanie z wolontariuszami zorganizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - w ramach obchodów: „Międzynarodowego Dnia Wolontariusza”. Uroczystość była doskonałą okazją do podziękowania wszystkim wolontariuszom za całoroczne działania na rzecz osób najbardziej potrzebujących. Wychowanki Bursy Regionalnej za swoje zaangażowanie i dobre serce zostały wyróżnione Statuetką Wolontariusza Roku, oraz dyplomami. Brawa dla nich. Opiekunem Koła Wolontariatu jest p. S. Skowron.

 
„MIKOŁAJKOWE NIESPODZIANKI” PDF Drukuj Email

W listopadzie  po raz kolejny w Bursie Regionalnej w Ostrołęce, samorząd sekcji Kulturalno-Oświatowej, oraz samorząd grupy II, przy współpracy z wychowawcami: panią M. Gal i panią B. Gawrych  zorganizował akcję: „ZBIÓRKA PRZYBORÓW SZKOLNYCH” dla dzieci z KOLOROWEJ SZKOŁY.
Akcja powiodła się pomyślnie. Wychowankowie okazali się wielkimi darczyńcami. Zebrane rzeczy przekazaliśmy dzieciom z okazji MIKOŁAJEK.
Wszystkim, którzy wspomagali naszą akcję SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Tajemnica szczęścia kryje się raczej w dawaniu go innym, niż w szukaniu dla siebie. (J. Normand)

 
Świąteczna Zbiórka Żywności PDF Drukuj Email

 


 

29 listopada br. młodzież z naszej bursy wraz z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci wzięła udział w akcji: Świąteczna Zbiórka Żywności. Celem akcji jest wspieranie w potrzebie drugiego człowieka poprzez zbiórkę żywności, która następnie zostaje przekazana w okresie przedświątecznym osobom najuboższym przez organizacje współpracujące z polskimi bankami żywności.
Rolą wolontariuszy było zachęcenie klientów sklepu do zakupu dodatkowych artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia i wrzucenia tych produktów, do specjalnie oznakowanych koszy. Klienci okazali się wspaniałymi darczyńcami i hojnie zapełniali przygotowane do zbiórki kosze.

Wszystkim zaangażowanym: wolontariuszom i darczyńcom należą się słowa uznania i gorące podziękowania!

 
Z wizytą w CKZiU - zapoznanie z ofertą kształcenia PDF Drukuj Email

 


 

W dniu 28 listopada 2019 r. wychowankowie Bursy Regionalnej odwiedzili Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce w celu zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły. Wychowankowie mieli możliwość osobistego sprawdzenia bogatego wyposażenia sal zajęciowych. Po prezentacji wybranych kierunków kształcenia wychowankowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych z wykorzystaniem wełny czesankowej.

 
"Ostrołęka w latach wojny i okupacji 1939-1945" PDF Drukuj Email


 


28 listopada 2019 r. nasi wychowankowie wzięli udział w prelekcji pt. „Ostrołęka w latach wojny i okupacji 1939-1945”. Spotkanie poprowadził dr Jerzy Kijowski, który opowiedział o losach ostrołęczan w czasie II wojny światowej. Spotkanie wzbogacone było prezentacją archiwalnych zdjęć. Uczestnicy spotkania odbyli podróż w przeszłość do okupowanej przez Niemców Ostrołęki. Prelegent opowiedział o mieście i losach jego mieszkańców od 1 września 1939 do powrotu ostrołęczan z wysiedlenia, podczas walk o Ostrołękę, na wiosnę 1945 r.
Głównym celem spotkania było kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich oraz rozwijanie emocjonalnych więzi z krajem ojczystym i regionem. Wizyta pana doktora Jerzego Kijowskiego pozostanie nam długo w pamięci i umocni w nas poszanowanie odwagi, mądrości i umiłowanie Ojczyzny.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 61

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Budżet Obywatelski Mazowsza

Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2020 Plakat

Dopalacze kradną życie!