Dzisiaj jest środa, 19 Sty 2022

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Eksperymenty fizyczne PDF Drukuj Email

Wychowankowie grupy II: Adam Ramotowski, Daniel Wieczorek, Cezary Daniłowski oraz Kamil Daniłowski przygotowali materiał wideo ukazujący fizykę w życiu codziennym. 08.10.2019 r. Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2020 Rokiem Fizyki. Jego celem było „uhonorowanie polskich fizyków i ich osiągnięć, a także docenienie cywilizacyjnego znaczenia tej dziedziny nauki”. Warsztaty trwały od listopada 2020 r. do lutego 2021 r. W międzyczasie wychowankowie zapoznali się z wieloma eksperymentami fizycznymi. Wybrali najciekawsze, z którymi chcieli się podzielić nagrywając materiał wideo. W ten sposób chcieliśmy podkreślić jak ważną rolę odgrywa znajomość fizyki. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.


 
„Bądź asertywny” PDF Drukuj Email

Drodzy wychowankowie - asertywność to umiejętność wyrażania własnych uczuć i bronienia swoich praw bez poczucia dyskomfortu. Niektórzy sztukę tę opanowują całe życie. Jeśli mówienie NIE wciąż sprawia Wam trudność, to znaczy, że musicie popracować nad swoją asertywnością. Jak to zrobić? Sprawdźcie! Zapraszam Was do obejrzenia prezentacji pt.: „Asertywność”.

Wychowawca:
Sylwia Skowron

 
Lektury szkolne online. Szkoły ponadpodstawowe. PDF Drukuj Email

 

Drodzy wychowankowie,

Biblioteka Narodowa zakończyła prace związane z realizacją Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach prac, realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, w cyfrowej Bibliotece Narodowej polona.pl przygotowane zostały kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się domenie publicznej.

Wszystkie publikacje dostępne są online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Dostęp do publikacji jest darmowy i nie wymaga logowania.

W związku z tym, że uczycie się w domach i macie utrudniony dostęp do bibliotek, zachęcam do korzystania.

Kolekcje dostępne są pod poniższym linkiem (kliknij w obrazek):

Wychowawca
Bożena Gawrych

 
Wskazówki dla maturzystów PDF Drukuj Email


Drodzy maturzyści!

Przed Wam czas intensywnej nauki, powtórek, zaliczeń. Najlepsze wyniki pozwolą Wam dostać się na wymarzony kierunek studiów. Oto kilka wskazówek, które pozwolą Wam dobrze przygotować się do egzaminów.  

Wychowawca
A. Sieczak

 
Wystawa fotografii pt. „Zima w Bursie” PDF Drukuj Email

Zima to czas, kiedy przyroda zapada w sen. Nie słychać śpiewu ptaków, nie widać zielonych traw i pięknych wielobarwnych kwiatów. Pomimo to, ta biała pora roku ma wiele zalet, skrytych czarów, które owiane białym puchem są do odkrycia na wyciągnięcie Naszych rąk.
Zimowy krajobraz to połączenie bieli, iskrzącego się śniegu i przejrzystych sopli lodu. Pokaz swojej świetności ta wyjątkowa pora roku ukazała na terenie Naszej placówki. Zachęcamy do obejrzenia wystawy fotograficznej, pt. „Zima w Bursie”, przygotowanej specjalnie dla Was, która pozwoli przypomnieć, jak bardzo brakuje tu Waszej obecności. Mamy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze szansę ulepić bałwana, który zdobić będzie teren Naszej Bursy. Do szybkiego zobaczenia!

Wychowawcy:

Agnieszka Sieczak
Katarzyna Żebrowska

 
Wystawa fotografii pt. „Zimowe krajobrazy” PDF Drukuj Email


Wychowanki grupy I: Natalia Bachmura, Kinga Czartoryjska, Paulina Gut i Karolina Gut w ramach działalności w sekcji artystycznej, pod kierunkiem opiekuna sekcji p. A. Sieczak, przygotowały fotografie o tematyce zimowej. Zimowe fotografie najbliższej okolicy wychowanek, przyniosły wiele interesujących efektów, pokazują uroki polskiej zimy, ukazują jak zmienia się krajobraz najbliższego otoczenia.
Poprzez swoje fotografie wychowanki podzieliły się z nami swoją kreatywnością i wrażliwością na otaczający nas świat.

Dziękujemy za piękne fotografie.
Sekcja artystyczna 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 72

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2021 Plakat

Dopalacze kradną życie!