Dzisiaj jest niedziela, 17 Gru 2017

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Gala Wolontariatu PDF Drukuj Email

 


 

6 grudnia 2016 r. w malej sali kinowej Ostrołęckiego Centrum Kultury odbyła się Gala Wolontariatu. Wychowanki Bursy Regionalnej: Natalia Gwara, Aleksandra Bakuła, Klaudia Parzych, Sylwia Florek, Izabela Florek, Natalia Tabaka, Marta Sendal, Jolanta Deptuła otrzymały podziękowania za pracę indywidualną z osobami potrzebującymi pomocy w nauce. Uroczystość była doskonałą okazją do podziękowania wszystkim wolontariuszom za całoroczne działania na rzecz osób najbardziej potrzebujących. Opiekunem Koła Wolontariatu jest p. S. Skowron.

 
Wystawa prac „Moja pasja – RYSUNEK” PDF Drukuj Email

 


 

 

Sekcja artystyczna zorganizowała wystawę prac wychowanki Bursy Regionalnej w Ostrołęce Pauliny Kisiel pod kierunkiem opiekuna p. A. Sieczak.
Pasją wychowanki jest rysunek pastelami, ołówkiem. Jest to już druga wystawa wychowanki w Bursie. Paulinie gratulujemy talentu i czekamy na dalsze prace.

 
Młodzież z Bursy Regionalnej odwiedziła dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 17 PDF Drukuj Email

 


 

22 listopada młodzież z Bursy Regionalnej odwiedziła dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 17 „Kraina Misiów”. Wychowanka Aleksandra Kołodziejczyk czytała maluchom baśnie: „Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków”, oraz „O rybaku i złotej rybce”, zaś Klaudia Dąbkowska i Magdalena Płuciennik przeprowadziły zabawy ruchowe: „Wiatraczki”, „Rób to co ja”, „Słońce i deszcz”.
Na koniec każdy przedszkolak otrzymał słodki upominek. Dzieci bardzo uważnie słuchały bajek i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Za inicjatywę odpowiedzialne było Koło wolontariatu, którego opiekunem jest p. Sylwia Skowron.


 
Rok 2016 - rokiem Henryka Sienkiewicza PDF Drukuj Email

 

W ramach obchodów roku Henryka Sienkiewicza w Bursie Regionalnej zrealizowane zostaną działania edukacyjne mające na celu upamiętnienie dorobku Henryka Sienkiewicza: wystawy, zajęcia z wychowankami, prezentacje dorobku, itp.
Wystawa - Rok 2016 - rokiem Henryka Sienkiewicza - przygotowana przez sekcję artystyczną pod kierunkiem p. A. Sieczak.

 
TURNIEJ WIEDZY O REGIONIE ORAZ MIEŚCIE OSTROŁĘKA, PT: ”AWANTURA O WIEDZĘ” PDF Drukuj Email

 


 

Dnia 16.11.2016r., w Bursie odbył się Turniej Wiedzy o Regionie i Mieście Ostrołęka – pt: "Awantura o wiedzę". Organizacją Turnieju zajęła się sekcja KO, pod kierunkiem opiekuna sekcji p. M. Gal. Wychowankowie wraz z opiekunem opracowali 60 pytań dotyczących naszego regionu i miasta, w którym młodzież uczy się i mieszka. W Turnieju brali udział wychowankowie grupy I, II,III, IV i V. Każdą grupę reprezentowały drużyny, w skład której wchodziły 4 osoby na czele której stał Kapitan drużyny. Zadaniem każdej z drużyn było pogłębienie swojej wiedzy na temat czterech miejscowości – Czarni, Kadzidła, Myszyńca oraz miasta Ostrołęka. Zespoły odpowiadały na wylosowane pytania, za każdą poprawną odpowiedź drużyny otrzymywały 2 punkty, była również możliwość uzyskania podpowiedzi, wówczas zespoły zdobywały po 1 punkcie. Młodzież miała możliwość konsultowania swojej odpowiedzi ze swoją drużyną – kapitan drużyny udzielał odpowiedzi. Duch walki był wielki, drużyny wspaniale walczyły o punkty, wykazały się dużą wiedzą. Nad całością czuwała Komisja, która zliczała punkty.
ZWYCIĘZCAMI ZOSTAŁA DRUŻYNA BIAŁYCH REPREZENTUJĄCA GRUPĘ I.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ W TURNIEJU.

 
„STAWIAM NA ŚNIADANIE” PDF Drukuj Email

 


 

W Bursie Regionalnej w Ostrołęce, w miesiącu październiku odbył się konkurs, który polegał, na przygotowaniu przez wychowanków wierszy zachęcających, motywujących do spożywania posiłków na stołówce a w szczególności śniadań.

Głównym celem działalności sekcji kulturalno-oświatowej jest promowanie zdrowia, dlatego też, samorząd sekcji zorganizował konkurs, w którym ważne było uświadomienie i przekazanie, jak ważne, jest spożywanie posiłków, które są warunkiem dobrej koncentracji na zajęciach szkolnych.
Po wyłonieniu zwycięzców, wręczono nagrody uczestnikom konkursu.
Przy ocenie prac ważne były aspekty: kreatywność, siła przekazu dla odbiorcy.
W  holu Bursy można było oglądać wystawę pomysłowych wierszy naszych wychowanków.
Konkurs zorganizowała i przeprowadziła sekcja Kulturalno-Oświatowa, pod kierunkiem p. Moniki Gal.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 35

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2017 Plakat

Dopalacze kradną życie!