Dzisiaj jest niedziela, 25 Paź 2020

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
„Dzień Pluszowego Misia” PDF Drukuj Email

 


 

25 listopada 2019 r. do Przedszkola Miejskiego nr 17 przybyły misie, aby przypomnieć dzieciom o „Dniu Pluszowego Misia”. Maskotki zachęcały przedszkolaków i personel do wspólnych zabaw, pląsów i śpiewu. Misie zaprezentowały dzieciom własną choreografię do piosenki „Gumi Miś”.
Na koniec wspólnie z misiami przedszkolaki wykonały pamiątkowe zdjęcia. Zabawy i radości było co niemiara. Za inicjatywę odpowiedzialne było Koło Wolontariatu, którego opiekunem jest p. S. Skowron.


 
Wystawa prac Eweliny PDF Drukuj Email


W listopadzie br. wychowanka Bursy Regionalnej w Ostrołęce Ewelina Dudzińska przygotowała po raz pierwszy wystawę swoich prac. Pasją, którą wychowanka realizuje w wolnej chwili jest rysunek. Prace wykonane są za pomocą ołówka i kredek.
GRATULUJEMY EWELINIE talentu i czekamy na jej kolejne prace.


 
„Światowy Dzień Rzucania Palenia – trzeci czwartek listopada” PDF Drukuj Email

 


 

Co roku w trzeci czwartek listopada (21.11.2019 r.) obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Chodzi o to, by zachęcać w nim palaczy do odstawienia papierosów przynajmniej na jeden dzień.
Każdy wypalony papieros kosztuje nas 11 minut z naszego życia, palacze żyją od 10 do 15 lat krócej. Trucizny papierosowe osłabiają również system odpornościowy organizmu. System immunologiczny potrzebuje pół roku, by dojść do siebie. A dopiero po roku od odstawienia palenia ryzyko zawału serca u palaczy spada o połowę. Trzeba aż 10 lat bez papierosów, by zmniejszyło się ryzyko zachorowania na raka płuc.
W ciągu kilku ostatnich lat obok mody na niepalenie dało się zauważyć trend na e-palenie, które stało się niezwykle popularne wśród młodych ludzi i nastolatków.
E-papieros w swoim składzie zawiera nikotynę o różnym stężeniu (zaw. 0% - 3,6%), wodę, glikol propylenowy (zaw. 50% - 99,6%) lub glicerynę albo mieszaninę tych związków, a także od kilku do kilkunastu substancji zapachowo-smakowych z atestami dopuszczalności do stosowania w kosmetykach i artykułach spożywczych.
Elektroniczne papierosy miały wspomagać walkę z uzależnieniem od palenia tytoniu, tymczasem liczba nastolatków przyznających się do palenia
e-papierosów w ciągu ostatniego okresu wzrosła aż o 36 proc. (z 3,6 mln do 4,9 mln).

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO):

  • Wskazuje Polskę jako państwo z największym na świecie odsetkiem osób nieletnich, które kiedykolwiek paliły elektroniczne papierosy wynoszącym: 62,1% (4,2mln!)
  • Informuje, że co roku z powodu chorób odtytoniowych umiera na świecie ok. 7 mln ludzi. W Polsce liczba ta wynosi ok. 70 tys.

W ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia młodzież przygotowała wystawę na holu Bursy. Poprzez ulotki informacyjne zachęcaliśmy do rzucania palenia, oraz informowaliśmy o skutkach palenia tytoniu.
Inicjatywa zrealizowana została pod kierunkiem p. S. Skowron.

 
„Lekcja archeologiczna w Muzeum Kultury Kurpiowskiej” PDF Drukuj Email

 


 

20 listopada 2019 r. młodzież z Bursy Regionalnej wzięła udział w lekcji towarzyszącej wystawie „Skarby wieków średnich”, na której wychowankowie poznali różnorodność stylów zdobniczych i typów biżuterii używanej we wczesnym średniowieczu. Uzupełnieniem lekcji były warsztaty plastyczne, podczas których młodzież zaprojektowała ozdoby inspirowane zabytkami z wystawy , a następnie własnoręcznie wykonała je z modeliny - stylizując na wzór autentycznych zabytków.
Lekcja archeologiczna odbyła się w Muzeum Kultury Kurpiowskiej z inicjatywy p. S. Skowron i p. M. Załęskiej.

 
Wieczór Andrzejkowy 2019 PDF Drukuj Email

 


 


19 listopada 2019 r. w Bursie Regionalnej odbył się „Wieczór Wróżb Andrzejkowych”.

Młodzież wraz z wychowawcami: panią Bożeną Gawrych oraz panią Moniką Gal odprawiła ciekawe i zabawne wróżby andrzejkowe. Wychowankowie stworzyli wspaniałą atmosferę tego wieczoru, którego dopełnieniem była dyskoteka andrzejkowa.

Celem zajęć było:
– nawiązanie nowych przyjaźni wśród wychowanków,
– kultywowanie tradycji ludowych,
– stworzenie atmosfery wspólnej, kulturalnej i miłej zabawy.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę :-)

 
Pierwsza pomoc przedmedyczna PDF Drukuj Email

 


 

18 listopada br. w naszej bursie gościliśmy ratowników medycznych, pracujących na co dzień w SPZOZ MEDITRANS OSTROŁĘKA, którzy przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz przybliżyli młodzieży  zawód ratownika medycznego. Przedstawili oni wychowankom podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz zademonstrowali prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej w przypadku osób dorosłych i dzieci. Po zakończeniu pokazu wszyscy chętni mogli przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomach. Jesteśmy przekonani, że dzięki warsztatom wychowankowie będą potrafili prawidłowo zareagować ratując życie i zdrowie poszkodowanych.
Osobami odpowiedzialnymi za zorganizowanie warsztatów były pani Milena Załęska prowadząca doradztwo zawodowe i pani Bożena Gawrych – opiekun Sekcji Promocja Zdrowia.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 61

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Budżet Obywatelski Mazowsza

Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2020 Plakat

Dopalacze kradną życie!