Dzisiaj jest czwartek, 04 Cze 2020

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
101-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości PDF Drukuj Email

 


 


Z okazji 101-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, sekcja artystyczna pod kierunkiem p. Agnieszki Sieczak przygotowała wystawę pt. „101 LAT Niepodległej Polski.” Głównym celem jest budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie młodzieży dziejami Polski i Polaków. Podejmując takie działania umacniamy poczucie więzi z krajem ojczystym, jego historią i kulturą. Kształtujemy postawę szacunku wobec swojego kraju.

 
Odwiedzamy groby PDF Drukuj Email


28.10.2019 r. młodzież z Bursy Regionalnej wraz z wychowawcami panią B. Gawrych i panią M. Gal zapalili znicze na grobach osób zasłużonych dla lokalnej społeczności. Wyjście miało na celu skłonić wychowanków do przemyśleń na temat sensu życia, przemijania oraz znaczenia Dnia Zmarłych.

 
KONKURS ORIGAMI PDF Drukuj Email

 


 

Z okazji Światowego Dnia Origami przypadającego dnia 24 października, w naszej bursie zorganizowaliśmy konkurs pod hasłem „Natura”.
Origami jest to sztuka składania papieru pochodząca z Chin, rozwinięta w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską.
Wychowankowie po raz pierwszy mogli spróbować swoich sił w tej dziedzinie sztuki. Jury postanowiło nagrodzić jednakowo wszystkie uczestniczki za poświęcony czas i kreatywność przy wykonywaniu prac konkursowych. Konkurs zorganizowali wychowankowie z grup: II i V z wychowawcami: Panią Bożeną Gawrych i Panią Mileną Załęską.

 
Pola Nadziei PDF Drukuj Email

 


 

23 października br. w ramach akcji „Pola Nadziei” wychowankowie naszej Bursy wraz z wychowawcą posadzili cebulki żonkili. Sadzenie tych kwiatów ma wymiar symboliczny i oznacza chęć niesienia nadziei oraz pomocy innym. Poprzez ten niewielki gest każdy wychowanek mógł włączyć się w tę szlachetną akcję.

 
Pogadanka edukacyjno -profilaktyczna z przedstawicielem policji PDF Drukuj Email

 


 


W dniu 23 X 2019 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbyło się spotkanie wychowanków klas pierwszych z pracownikiem Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce asp. Krzysztofem Kolatorem nt. „Odpowiedzialny nieletni (odpowiedzialność nieletnich za czyny karalne oraz zachowania sprzeczne z przyjętymi w społeczeństwie normami)” oraz „Uzależnienia (konsekwencje zdrowotne i prawne środków zmieniających świadomość)”.
Głównym celem spotkania było kształtowanie wyobraźni młodzieży dotyczącej bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach życiowych oraz poznanie procedur postępowania w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu i zdrowiu. Spotkanie zorganizowała wychowawczyni bursy - Pani A. Sieczak.

 
Akcja: „Dbamy o przyrodę. Sadzimy tuje” PDF Drukuj Email

 


 

21 października 2019 r. młodzież z Bursy Regionalnej pod kierunkiem p. S. Skowron przeprowadziła akcję: „Dbamy o przyrodę. Sadzimy tuje”. Inicjatywa ta miała na celu podnoszenie świadomości ekologicznej wychowanków, poprawę estetyki terenu wokół Bursy i uwrażliwienie na piękno przyrody. Jesteśmy przekonani, że nowa aranżacja terenu sprawi, że stanie się on miłym miejscem wypoczynku młodzieży.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 60

Budżet Obywatelski Mazowsza

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2020 Plakat

Dopalacze kradną życie!