Dzisiaj jest niedziela, 03 Gru 2023

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Zajęcia z mnemotechnik w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce PDF Drukuj Email

Temat zajęć: „Mnemotechniki” wyświetlony na ekranie.

8 listopada br. wychowankowie grupy II i IV wzięli udział w zajęciach pod hasłem: „Mnemotechniki – jak zapamiętywać i uczyć się efektywnie”. Zajęcia odbyły się w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce. Uczestnicząc w zajęciach mieliśmy możliwość wykonywania ćwiczeń z zaangażowaniem obydwu półkul mózgowych oraz poznać nowe techniki zdobywania wiedzy.
Mnemotechniki to sposoby służące lepszemu zapamiętywaniu, przechowywaniu i odtwarzaniu informacji. Metoda ta polega na wykonywaniu działań, które umiejętnie programując umysł ułatwiają szybsze i skuteczniejsze zapamiętywanie. Ich stosowanie umożliwia wzmacnianie pamięci i jej rozwój.
Mnemotechniki koncentrują się na umiejętnościach potrzebnych w zapamiętywaniu, takich jak wyobraźnia, koncentracja uwagi, umiejętność kojarzenia czy wizualizacja.

Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce i Pani prowadzącej serdecznie dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tak ciekawych i pożytecznych zajęciach.

 
Akcja „Szkoła Pamięta" 2022 PDF Drukuj Email

Tablica PAMIĘTAMY przedstawiająca zmarłych artystów, polityków, sportowców i dziennikarzy w roku 2022

W związku z obchodami Dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego włączyliśmy się w akcję organizowaną przez MEiN  pt. Szkoła Pamięta” 2022 r.
Wychowankowie wraz z wychowawcami odwiedzili cmentarz parafialny w Ostrołęce w celu pielęgnowania pamięci o osobach związanych z historią naszego regionu, społeczności.
Odwiedziliśmy również wybrane miejsca Pamięci Narodowej na terenie Ostrołęki: Pomnik Józefa Bema, Pomnik Czwartaków, Pomnik „Ławeczka dr Psarskiego”, Dęby Katyńskie, Pomnik ofiar terroru komunistycznego.

Grupa III pod kierunkiem wychowawcy p. A. Sieczak przygotowała wystawę pt. „Pamiętamy …odeszli do wieczności”. Chcąc w ten sposób upamiętnić postacie zasłużone dla polskiej kultury, nauki, sportu i sztuki. Swoją twórczością i działalnością przyczynili się do obrony i rozwoju Naszego kraju jak i młodego pokolenia.

Zawsze pozostaną w Naszej pamięci…

 
Spotkanie z policjantem PDF Drukuj Email

Wychowankowie siedzą przy stolikach i słuchają wykładu policjanta

W dniu 29 września 2022r. w naszej placówce gościliśmy przedstawiciela Miejskiej Komendy Policji w Ostrołęce, który przeprowadził dla mieszkańców bursy zajęcia profilaktyczno-edukacyjne pt. „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, w ramach międzynarodowej akcji „Europejski tydzień mobilności”. W trakcie spotkania wychowankowie poznali zasady dotyczące bezpieczeństwa uczestnika ruchu drogowego a także konsekwencje wynikające z podejmowania ryzykownych zachowań związanych z przemieszczaniem się ze zbyt dużą prędkością lub pod wpływem np. alkoholu.

 
Wieczór z piosenką żeglarską PDF Drukuj Email

Wychowawca gra na gitarze, a wychowankowie siedzący na kanapach wokół, słuchają muzyki

W dniu 29 września 2022r. w klubie "Zakon" odbył się wieczór z piosenką żeglarską.
Wychowawca gr. II przedstawił historie powstania szant, oraz zaprezentował grając na gitarze najpopularniejsze utwory szantowe. Na koniec odbyło się wspólne śpiewanie piosenek.

 
"Gry i zabawy" o puchar Dyrektora Bursy PDF Drukuj Email

Zwycięzka drużyna, pozuje ze zdobytym pucharem razem z dyrektorem Bursy i wychowawcami

W dniu 20 września 2022 r. na terenie Bursy Regionalnej w Ostrołęce rozegrano "Gry i zabawy" o puchar Dyrektora Bursy.  
W zawodach wzięli udział wychowankowie ze wszystkich grup wychowawczych, oraz wychowawcy. W wyniku rywalizacji zwyciężyła grupa III.
Wyniki poszczególnych miejsc.
I miejsce gr.III
II miejsce - gr.II
III miejsce - gr.V
IV miejsce - wychowawcy
V miejsce - gr.IV
VI miejsce - gr.I
Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok. 
Dzień Chłopaka PDF Drukuj Email

Zadowoleni wychowankowie pozują z koleżankami i koszem czekolad

W dniu 29 września 2022 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce obchodziliśmy Dzień Chłopaka.
Z tej okazji w grupie V zorganizowane zostały warsztaty kulinarne, które poprowadził jeden z wychowanków. Wszyscy członkowie grupy mieli okazję poznać wyjątkową recepturę potrzebną do sporządzenia pysznej pizzy, pomóc w jej przygotowaniu i co najważniejsze spróbować jak smakuje. Efekty pracy bardzo szybko zniknęły z talerzyków a wszyscy uczestnicy zostali wprawieni w bardzo dobry nastrój, po to aby w ramach dalszej części zajęć zmierzyć się z nie lada wyzwaniem, jakim jest nauka wiązania krawatu. Chętni chłopcy obchodzący swoje święto wysłuchali kilku wskazówek swojego wychowawcy  a następnie przystąpili do samodzielnych prób przygotowania do użytku tego niezwykle eleganckiego elementu męskiej garderoby. Głównym zainteresowanym pomagały również  koleżanki z grupy. W trakcie trwania powyższych wydarzeń, chłopców z całej bursy odwiedziła specjalna delegacja dziewcząt z Młodzieżowej Rady Bursy aby złożyć im najlepsze życzenia z okazji ich święta oraz wręczyć słodkie upominki… Wszystkiego Najlepszego dla wszystkich chłopaków!!!!!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 82

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Rekrutacja 2023 Plakat

Plakat rekrutacyjny Bursy

Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Konkurs „Mazowieckie Barwy Wolontariatu" 2023

 

Logo konkursu "Mazowieckie Barwy Wolontariatu"

 

Materiał edukacyjny o omdleaniach - ulotka

 

Chmury smogowe nad czerwonym łamańcem pod którym widnieje napis: Mazowiecka uchwała antysmogowa


Kampania społeczna