Dzisiaj jest niedziela, 25 Paź 2020

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Koncert pieśni patriotycznych PDF Drukuj Email

 


 

12 listopada br. obchodziliśmy w bursie 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wychowankowie pod kierunkiem Pani B. Gawrych przygotowali podniosłą i wzruszającą uroczystość, podczas której wybrzmiały piękne polskie pieśni mówiące o tym, czym dla każdego z nas jest ojczyzna, pieśni mówiące o pięknie naszego kraju, a także przypominające jego burzliwą historię i walkę Polaków o odzyskanie upragnionej wolności.
W wykonaniu młodzieży usłyszeliśmy hymn oraz dziesięć pieśni opatrzonych komentarzem.
Uroczystość miała na celu kształtowanie postaw patriotycznych u młodzieży, rozwijanie emocjonalnego stosunku do ojczyzny, zapoznanie i przypomnienie wychowankom utworów patriotycznych i historii Polski.

 
Mistrz Ortografii 2019 PDF Drukuj Email


 

10 października br. w naszej placówce odbyły się eliminacje do konkursu ortograficznego „Mistrz Ortografii” , organizowanego przez Internat I Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce. Było to nie lada wyzwanie dające możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie reguł pisowni przez młodzież z Bursy Regionalnej w Ostrołęce, która gromadnie przystąpiła do zmagań.
Troje wychowanków, dla których eliminacyjne dyktando okazało się błahostką, udało się wspólnie z wychowawcą p. Andrzejem Zapertem na finał VI Międzyinternackiego konkursu „Mistrz Ortografii” do sąsiedniej placówki, aby zmierzyć się z pisownią podchwytliwych wyrazów. Konkurs zaowocował uzyskaniem czwartego miejsca przez wychowanka naszej placówki – Piotra Ceberka. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
Szkoła do hymnu PDF Drukuj Email

 


 

W związku z obchodami Dnia Niepodległości Bursa Regionalna w Ostrołęce w dniu 8 listopada o godzinie 11:11 wzięła udział w wielkiej akcji „Szkoła do hymnu” zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.
Młodzież wraz z wychowawcami oraz pracownikami placówki wspólnie odśpiewała 4 – zwrotkowy hymn narodowy w ramach świętowania 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, pod kierunkiem wychowawczyni  p. Katarzyny Mardas i p. Agnieszki Sieczak.
To historyczny dzień, w którym zaprezentowaliśmy jak być razem oraz wspólnie świętować 101-lecie odzyskania niepodległości ciesząc się z tego, że jesteśmy Polakami.


 
101-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości PDF Drukuj Email

 


 


Z okazji 101-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, sekcja artystyczna pod kierunkiem p. Agnieszki Sieczak przygotowała wystawę pt. „101 LAT Niepodległej Polski.” Głównym celem jest budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie młodzieży dziejami Polski i Polaków. Podejmując takie działania umacniamy poczucie więzi z krajem ojczystym, jego historią i kulturą. Kształtujemy postawę szacunku wobec swojego kraju.

 
Odwiedzamy groby PDF Drukuj Email


28.10.2019 r. młodzież z Bursy Regionalnej wraz z wychowawcami panią B. Gawrych i panią M. Gal zapalili znicze na grobach osób zasłużonych dla lokalnej społeczności. Wyjście miało na celu skłonić wychowanków do przemyśleń na temat sensu życia, przemijania oraz znaczenia Dnia Zmarłych.

 
KONKURS ORIGAMI PDF Drukuj Email

 


 

Z okazji Światowego Dnia Origami przypadającego dnia 24 października, w naszej bursie zorganizowaliśmy konkurs pod hasłem „Natura”.
Origami jest to sztuka składania papieru pochodząca z Chin, rozwinięta w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską.
Wychowankowie po raz pierwszy mogli spróbować swoich sił w tej dziedzinie sztuki. Jury postanowiło nagrodzić jednakowo wszystkie uczestniczki za poświęcony czas i kreatywność przy wykonywaniu prac konkursowych. Konkurs zorganizowali wychowankowie z grup: II i V z wychowawcami: Panią Bożeną Gawrych i Panią Mileną Załęską.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 61

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Budżet Obywatelski Mazowsza

Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2020 Plakat

Dopalacze kradną życie!