Dzisiaj jest niedziela, 02 Paź 2022

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją PDF Drukuj Email

Drodzy rodzice i wychowankowie!

23 lutego 2021 r. obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Kampania społeczno-edukacyjna Forum Przeciw Depresji będzie w tym roku przebiegała pod hasłem:

NASTOLETNIA DEPRESJA. ŻYCIE W TRYBIE ONLINE/OFFLINE.
Nie pozwól dziecku wylogować się z życia

Celem kampanii Forum Przeciw Depresji jest realna pomoc osobom chorym na depresję oraz uświadomienie społeczeństwu, że nie jest to stan, który mija, ale choroba, która wymaga wsparcia specjalisty.
Przez cały rok Forum zaprasza na swoją stronę internetową, gdzie na bieżąco umieszcza wszystkie ważne informacje o kampanii, m.in.:

Ważne telefony – antydepresyjne:

Gdzie szukać pomocy:

Co robić kiedy mój bliski ma depresję:

oraz
Jak dbać o swoje zdrowie psychiczne:

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą tegorocznej kampanii.

Wychowawca: A. Sieczak

 
„Jak się uczyć, żeby się nauczyć - ćwiczenia pamięci” PDF Drukuj Email

Jak się uczyć, żeby się nauczyć?

To pytanie zadają sobie zwłaszcza osoby chcące dobrze zdać maturę. Pamięć jest jak mięśnie: aby była dobra, trzeba ją po prostu codziennie, systematycznie ćwiczyć.

Jak się uczyć?

Przedstawiam Wam bardzo skuteczne techniki ćwiczenia pamięci: łańcuchową metodę skojarzeń, mapę umysłu i metodę zakładkową.

 

Artykuł w postaci PDF pobierzesz klikając w poniższą ikonę

 
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego PDF Drukuj Email

W związku z obchodzonym w dniu 21 lutego Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, przygotowaliśmy quiz poświęcony językowi polskiemu, pt. „Znam swój język”.
Głównym celem przeprowadzenia testu jest uświadomienie Wam konieczności dbania o właściwy i poprawny sposób wypowiadania się, uwrażliwienie na problemy kultury języka, zaszczepienie troski o język i kulturę narodową, wpajanie odpowiedzialności za sposób posługiwania się językiem. Zachęcamy do wspólnej zabawy.
Warto jednak pamiętać, że język polski należy pielęgnować nie tylko 21 lutego.

Wychowawcy:
Agnieszka Sieczak
Katarzyna Żebrowsk
aQuiz językowy z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, pt. „Znam swój język”.

ZAGRAJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK

 
Walentynkowe muffinki PDF Drukuj Email

W dniu 8 lutego 2021 r. pod kierunkiem p. Katarzyny Żebrowskiej odbyły się warsztaty kulinarne dla wychowanków Bursy Regionalnej w Ostrołęce. Z okazji zbliżających się Walentynek młodzież z Naszej placówki przygotowała słodkie wypieki w formie muffinek.
Warto wspomnieć, iż nazwa tego święta wiąże się z osobą Świętego Walentego. W starożytnym Rzymie był on kapłanem, który pomimo zakazu cesarza udzielał zakochanym parom ślubu. Walentynki zawsze obchodzimy tego samego dnia – 14 lutego. Ten dzień warto spędzić z ukochaną osobą. Zachęcamy jednak, aby poprzez miłe słowo i obecność okazywać Naszym najbliższym miłość i oddanie nie tylko w dniu Świętego Walentego.

 
Eksperymenty fizyczne PDF Drukuj Email

Wychowankowie grupy II: Adam Ramotowski, Daniel Wieczorek, Cezary Daniłowski oraz Kamil Daniłowski przygotowali materiał wideo ukazujący fizykę w życiu codziennym. 08.10.2019 r. Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2020 Rokiem Fizyki. Jego celem było „uhonorowanie polskich fizyków i ich osiągnięć, a także docenienie cywilizacyjnego znaczenia tej dziedziny nauki”. Warsztaty trwały od listopada 2020 r. do lutego 2021 r. W międzyczasie wychowankowie zapoznali się z wieloma eksperymentami fizycznymi. Wybrali najciekawsze, z którymi chcieli się podzielić nagrywając materiał wideo. W ten sposób chcieliśmy podkreślić jak ważną rolę odgrywa znajomość fizyki. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.


 
„Bądź asertywny” PDF Drukuj Email

Drodzy wychowankowie - asertywność to umiejętność wyrażania własnych uczuć i bronienia swoich praw bez poczucia dyskomfortu. Niektórzy sztukę tę opanowują całe życie. Jeśli mówienie NIE wciąż sprawia Wam trudność, to znaczy, że musicie popracować nad swoją asertywnością. Jak to zrobić? Sprawdźcie! Zapraszam Was do obejrzenia prezentacji pt.: „Asertywność”.

Wychowawca:
Sylwia Skowron

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 74

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2022 Plakat

Plakat rekrutacyjny Bursy

Uchwała antysmogowa dla Mazowsza - nowelizacja!

 

Chmury smogowe nad czerwonym łamańcem pod którym widnieje napis: Mazowiecka uchwała antysmogowa

Dopalacze kradną życie!