Dzisiaj jest środa, 12 Gru 2018

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
„XVI PREZENTACJE EDUKACYJNE – OSTROŁĘKA 2018” PDF Drukuj Email20 marca 2018 r., w hali sportowo – widowiskowej im. A Gołasia odbyły się „XVI Prezentacje Edukacyjne – Ostrołęka 2018”, podczas których gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.
W prezentacjach brała udział Bursa Regionalna, która oferowała zakwaterowanie dla osób uczących się w Ostrołęce. Młodzież starała się zachęcić do zamieszkania w naszej placówce poprzez rozdawanie ulotek, pokazywanie prezentacji multimedialnej, rozmowę. Wychowanki Paula Zawadzka i Magdalena Patrycja Płuciennik prezentowały naszą bursę podczas występów artystycznych. Udział w Prezentacjach Edukacyjnych zorganizowała Młodzieżowa Rada Bursy pod kierunkiem p. S. Skowron. Dekorację przygotowała sekcja artystyczna pod kierunkiem p. A. Sieczak.

 
Uroczyste Pożegnanie Maturzystów PDF Drukuj Email

 


 

19 III 2018 r. w Bursie Regionalnej odbyło się „Uroczyste Pożegnanie Maturzystów”. Po części artystycznej, pani dyrektor wraz z wychowawcami podziękowała młodzieży za ich postawę i zaangażowanie w życie placówki. Najbardziej pracowitym wychowankom wręczono nagrody, dyplomy oraz podziękowania. Następnie młodzież została zaproszona na słodki poczęstunek. Uroczystość zorganizowała Młodzieżowa Rada Bursy pod kierunkiem
p. S. Skowron.

 
„Być kobietą, być kobietą...” PDF Drukuj Email

 


 

Dzień Kobiet to święto szczególne, obchodzone we wszystkich czasach i kulturach – zawsze w uroczysty, choć różny sposób.
06.03.2018r. reprezentanci Bursy: Wojciech Zapadka, Konrad Deptuła, Marcin Gąska, Cezary Kordek zaprosili wszystkie Kobiety na krótką wędrówkę przez wieki. Korzystając z materiałów archiwalnych przedstawili, jak świętowano Dzień Kobiet w różnych epokach. Zaczęli od samego początku, czyli od Adama i Ewy, poprzez epokę kamienną, czasy starożytne, średniowiecze, aż po czasy współczesne.
Po części artystycznej przyszedł czas na życzenia i kwiaty.

Życzymy wszystkim kobietom, by rozlewały swój czar, rozjaśniały mrok oraz promieniały blaskiem swego piękna, czułości i wrażliwości.
Aby zawsze zgodnie z hasłem naszego koncertu były kobietami.

Uroczystość przygotowała Młodzieżowa Rada Bursy pod kierunkiem p. S. Skowron.

 
Turniej tenisa stołowego PDF Drukuj Email

 


 

Na początku marca odbyły się finałowe mecze turnieju w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców.
Wyniki przedstawiały się następująco:

Kat. dziewcząt

I miejsce Gwara Natalia
II miejsce Tańska Gabriela
III miejsce Plona Weronika

Kat. chłopców

I miejsce Szyszka Konrad
II miejsce Piórkowski Adam
III miejsce Koziatek Artur

Gratulujemy.

 
Wystawa „Bursa dawniej i dziś” PDF Drukuj Email

 


 

W związku z obchodami 50 – lecia istnienia budynku Bursy Regionalnej w Ostrołęce, przygotowano wystawę zdjęć pt. „Bursa dawniej i dziś”, ukazującą jak na przełomie pięćdziesięciu lat zmieniał się wygląd naszej placówki, wydarzenia, uroczystości itp. Wystawę przygotowała sekcja artystyczna pod kierunkiem opiekuna p. Agnieszki Sieczak.

 
„Gry i zabawy matematyczne” PDF Drukuj Email

 


 

27 lutego 2018 r. wychowankowie Bursy Regionalnej: Julia Horosz, Dominika Drężek, Kamila Sadłowska, Wojciech Zapadka, udali się do Przedszkola Miejskiego nr 17. Celem wizyty była pomoc w przeprowadzeniu konkursu pt. „Gry i zabawy matematyczne”. Młodzież angażowała dzieci do brania udziału w zabawach ruchowych, oraz zadaniach sprawdzających znajomość cyfr i figur geometrycznych.
Za inicjatywę odpowiedzialne było Koło Wolontariatu, którego opiekunem jest p. S. Skowron.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 44

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2018 Plakat

Dopalacze kradną życie!