Dzisiaj jest czwartek, 13 Maj 2021

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Wystawa fotograficzna - „Barwy jesieni” PDF Drukuj Email

Wychowanka Dominika Kuś w ramach działalności w sekcji artystycznej pod kierunkiem opiekuna p. A. Sieczak zrealizowała cykl fotograficzny pt. „Barwy jesieni” w którym pokazuje piękno otaczającej Nas przyrody.

Fotografie powstały podczas zajęć zdalnych. Wychowanka swoje fotograficzne inspiracje odnalazła w lesie. Natura zainspirowała wychowankę do uwiecznienia niezwykłej przyrody. Okazała się dla wychowanki odskocznią od trudnych momentów. Zdjęcia urzekają tajemniczością, lekkością, uspokajają. Ukazują jesień pełną barw i zjawiskowych form. Gratulujemy Dominice uchwycenia w kadrze tych niezwykłych momentów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i zachęcamy do rozwijania swoich pasji.

 
Pasja niejedno ma imię – rysunek PDF Drukuj Email

 

Każdy z Nas potrzebuje odskoczni od codziennej rutyny. Jedni wybierają sport, inni uciekają w świat filmu, seriali czy książek. Niektórzy zaś tworzą sobie własną rzeczywistość, choćby nawet na zwykłym papierze. Do grupy tych ostatnich zalicza się Daria Samsel, wychowanka grupy III, której hobby jest rysunek i malarstwo.

Daria swoją pasję do rysowania opisuje słowami: „Stylu jako takiego nie mam, próbuję wszystkiego. Rysuje i maluję. Zachęciły mnie do tego kreskówki i filmy. Najbardziej lubię rysować w sposób dosyć niedbały, ale mający dużo szczegółów”.

Rysowanie powoduje przede wszystkim wyciszenie umysłu. Niektórym pozwala odkryć się na nowo, wydobyć ukrytą wrażliwość. Poprzez rysunek i malarstwo możemy wyrazić to, co czujemy. Nie zawsze celem rysowania jest stworzenie dzieła sztuki, liczy się jednak uwolnienie od tego, co zajmuje naszą głowę. Nie ma znaczenia jakiej techniki użyjemy. Ważne jednak, by oddać się rysunkowi, tak by przelać swoje myśli na kartkę papieru uwalniając własną kreatywność.

Rysowanie pozwala również usystematyzować własny myśli, poprawiając koncentrację. Sztuka udoskonala również umiejętność uczenia się i zapamiętywania.
Warto rozwijać w sobie pasję do kreatywnego spędzania wolnego czasu. Rysować można w zasadzie wszystko, czerpiąc inspirację z otaczającego świata.

Czekamy na kolejne prace zdolnej wychowanki!


 
Quiz o Bursie Regionalnej w Ostrołęce PDF Drukuj Email

 

Drodzy wychowankowie!

Zapraszam Was do rozwiązania Quizu o Bursie Regionalnej w Ostrołęce.

Powodzenia
Krzysztof Prot


 
Rok 2020 - Rokiem Fizyki w Polsce PDF Drukuj Email

 

Drodzy wychowankowie!

Zapraszamy Was do zapoznania się z prezentacją przygotowaną z okazji trwającego Roku Fizyki.

Wychowawcy:

Sylwia Skowron
Krzysztof Prot

Pobierz prezentację Rok fizyki w formacie PPSX [120MB]

 
Międzynarodowy Dzień Tolerancji PDF Drukuj Email

16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. W naszej Bursie, chcąc dzielić się pozytywną energią i pokazać, że bycie miłym nie jest nam obce, obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Wychowankowie grupy I wysyłali sobie on-line nawzajem życzliwe słowa, kolorowe hasła, które przypominały, jak ważny jest szacunek w stosunku do drugiego człowieka, pisali co dla nich oznacza tolerancja.

Efekty życzliwości można podziwiać na holu Bursy, gdzie wyrosło drzewo życzliwości i pozdrowień. W ten sposób okazaliśmy sobie, jak każdy jest ważny, przekazując sobie ciepłe słowa i pozdrowienia, które zostały zapisane na liściach.

Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie.

Wychowankowie Grupy I
Wychowawca A. Sieczak

 
Hejt STOP! PDF Drukuj Email

HEJT - JAK MOŻESZ Z NIM WALCZYĆ? OTO CO MUSISZ WIEDZIEĆ!

Droga Wychowanko i Wychowanku!

Czy zdarzyło ci się, że ktoś z twoich kolegów, koleżanek napisał w Internecie coś na na Twój temat, np. o twoim zachowaniu czy wyglądzie w bardzo niemiły sposób, używając obraźliwych, raniących słów. A może zdarzyło się tak, że w efekcie wpisów i działań innych w sieci poczułeś się bardzo źle, byłeś smutny zły, a może nawet wściekły, czy załamany?

Jeżeli tak to:

Powiedz STOP hejtowi!!!

 

KLIKNIJ TUTAJ i przeczytaj cały artykuł "Hejt STOP!
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 71

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2021 Plakat

Dopalacze kradną życie!