Dzisiaj jest niedziela, 17 Gru 2017

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Wieczór Karaoke PDF Drukuj Email

 


 

 

W dniu 25.10.2016 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbył się Wieczór Karaoke, podczas którego każdy z wychowanków mógł spróbować swoich sił wokalnych i zmierzyć się z dowolnie wybranym przez siebie przebojem. Młodzież z ogromnym zaangażowaniem wcieliła się w rolę wokalistów, a także chętnie prezentowała swoje umiejętności taneczne. Osobami odpowiedzialnymi za organizację imprezy byli wychowawcy: Milena Załęska oraz Sylwia Skowron.

 
Akcja „Sprzątamy zaniedbane groby” PDF Drukuj Email

 


 

20.10.2016 r. młodzież z Bursy Regionalnej uczestniczyła w akcji „Sprzątamy zaniedbane groby”. Wychowankowie zaopatrzeni w odpowiednie narzędzia wyruszyli na cmentarz w celu uprzątnięcia opuszczonych mogił. Akcja miała na celu skłonić wychowanków do przemyśleń na temat sensu życia i przemijania oraz znaczenia dnia Wszystkich Świętych w życiu każdego człowieka. Za inicjatywę odpowiedzialne było Koło Wolontariatu którego opiekunem jest Pani Sylwia Skowron.

 
„Pola Nadziei” PDF Drukuj Email

 


 

Dnia 18 października 2016 roku wychowankowie przygotowali poletka do sadzenia cebulek żonkili przed Bursą: skopali i podsypali czarnoziemem, wykopali dołki pod cebulki kwiatów. Następnie sadzili cebulki, przysypywali ziemią i zabezpieczyli na zimę. Jednocześnie wykonali czynności porządkowe.
Pola Nadziei” są międzynarodową akcja charytatywną, której przewodnim motywem są żonkile-kwiaty symbolizujące solidarność z ludźmi chorymi na nowotwór. Celem tej akcji jest uwrażliwienie  młodzieży na potrzeby ludzi chorych i możliwość niesienia im pomocy.
Żonkile są symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących.

 
Olimpijskie „Otrzęsiny” 2016 r. PDF Drukuj Email

 


 

W dniu 12 października 2016 r. odbyły się w Bursie Regionalnej otrzęsiny dla uczniów klas pierwszych. Wychowankowie mogli się wykazać w sportowych konkurencjach takich jak: „Bieg kulawych strusiów”, „Wyścigi rydwanów”, „Mumia”, „Głowa w …książkach”, „Taniec na… trzy nogi i rękę”, „Tajemnicza choroba”, „Maskotka bursy”.
Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali sędziowie. Wszyscy obecni pierwszoklasiści zgodnie złożyli przysięgę i stali się pełnoprawnymi mieszkańcami bursy. Po uroczystości odbyła się dyskoteka.
Celem imprezy była: integracja wychowanków klas pierwszych, próba przełamania nieśmiałości i aktywnego włączenia w nurt pracy grupy; stworzenie możliwości rozwijania umiejętności współdziałania i współpracy oraz organizacji pracy w zespole, rozwijanie indywidualnych zainteresowań i uzdolnień aktorskich, wyrabianie nawyku właściwych zachowań w atmosferze gry i zabawy.
Uroczystość otrzęsin przygotowała grupa I i IV z wychowawcami p. Agnieszką Sieczak i p. Sylwią Skowron.
Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości składamy serdeczne podziękowania.


 
Warsztaty Adaptacyjne PDF Drukuj Email

 


 

W dniu 29 września 2016r. w Bursie odbyły się Warsztaty Adaptacyjne, które przeprowadziły Panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrołęce.
W warsztatach uczestniczyła bardzo liczna grupa wychowanków, która w tym roku szkolnym wprowadziła się do naszej placówki.

 
Dzień Chłopaka 2016 PDF Drukuj Email

 

W dniu 28 września 2016r. Młodzieżowa Rada Bursy pod kierunkiem p. M. Załęskiej zorganizowała dyskotekę dla wychowanków z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka. Przedstawicielki MRB przed rozpoczęciem wspólnej zabawy złożyły kolegom życzenia oraz wręczyły słodkie prezenty.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 35

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2017 Plakat

Dopalacze kradną życie!