Dzisiaj jest poniedziałek, 19 Lut 2018

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Rok 2016 - rokiem Henryka Sienkiewicza PDF Drukuj Email

 

W ramach obchodów roku Henryka Sienkiewicza w Bursie Regionalnej zrealizowane zostaną działania edukacyjne mające na celu upamiętnienie dorobku Henryka Sienkiewicza: wystawy, zajęcia z wychowankami, prezentacje dorobku, itp.
Wystawa - Rok 2016 - rokiem Henryka Sienkiewicza - przygotowana przez sekcję artystyczną pod kierunkiem p. A. Sieczak.

 
TURNIEJ WIEDZY O REGIONIE ORAZ MIEŚCIE OSTROŁĘKA, PT: ”AWANTURA O WIEDZĘ” PDF Drukuj Email

 


 

Dnia 16.11.2016r., w Bursie odbył się Turniej Wiedzy o Regionie i Mieście Ostrołęka – pt: "Awantura o wiedzę". Organizacją Turnieju zajęła się sekcja KO, pod kierunkiem opiekuna sekcji p. M. Gal. Wychowankowie wraz z opiekunem opracowali 60 pytań dotyczących naszego regionu i miasta, w którym młodzież uczy się i mieszka. W Turnieju brali udział wychowankowie grupy I, II,III, IV i V. Każdą grupę reprezentowały drużyny, w skład której wchodziły 4 osoby na czele której stał Kapitan drużyny. Zadaniem każdej z drużyn było pogłębienie swojej wiedzy na temat czterech miejscowości – Czarni, Kadzidła, Myszyńca oraz miasta Ostrołęka. Zespoły odpowiadały na wylosowane pytania, za każdą poprawną odpowiedź drużyny otrzymywały 2 punkty, była również możliwość uzyskania podpowiedzi, wówczas zespoły zdobywały po 1 punkcie. Młodzież miała możliwość konsultowania swojej odpowiedzi ze swoją drużyną – kapitan drużyny udzielał odpowiedzi. Duch walki był wielki, drużyny wspaniale walczyły o punkty, wykazały się dużą wiedzą. Nad całością czuwała Komisja, która zliczała punkty.
ZWYCIĘZCAMI ZOSTAŁA DRUŻYNA BIAŁYCH REPREZENTUJĄCA GRUPĘ I.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ W TURNIEJU.

 
„STAWIAM NA ŚNIADANIE” PDF Drukuj Email

 


 

W Bursie Regionalnej w Ostrołęce, w miesiącu październiku odbył się konkurs, który polegał, na przygotowaniu przez wychowanków wierszy zachęcających, motywujących do spożywania posiłków na stołówce a w szczególności śniadań.

Głównym celem działalności sekcji kulturalno-oświatowej jest promowanie zdrowia, dlatego też, samorząd sekcji zorganizował konkurs, w którym ważne było uświadomienie i przekazanie, jak ważne, jest spożywanie posiłków, które są warunkiem dobrej koncentracji na zajęciach szkolnych.
Po wyłonieniu zwycięzców, wręczono nagrody uczestnikom konkursu.
Przy ocenie prac ważne były aspekty: kreatywność, siła przekazu dla odbiorcy.
W  holu Bursy można było oglądać wystawę pomysłowych wierszy naszych wychowanków.
Konkurs zorganizowała i przeprowadziła sekcja Kulturalno-Oświatowa, pod kierunkiem p. Moniki Gal.


 
Wieczór Karaoke PDF Drukuj Email

 


 

 

W dniu 25.10.2016 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbył się Wieczór Karaoke, podczas którego każdy z wychowanków mógł spróbować swoich sił wokalnych i zmierzyć się z dowolnie wybranym przez siebie przebojem. Młodzież z ogromnym zaangażowaniem wcieliła się w rolę wokalistów, a także chętnie prezentowała swoje umiejętności taneczne. Osobami odpowiedzialnymi za organizację imprezy byli wychowawcy: Milena Załęska oraz Sylwia Skowron.

 
Akcja „Sprzątamy zaniedbane groby” PDF Drukuj Email

 


 

20.10.2016 r. młodzież z Bursy Regionalnej uczestniczyła w akcji „Sprzątamy zaniedbane groby”. Wychowankowie zaopatrzeni w odpowiednie narzędzia wyruszyli na cmentarz w celu uprzątnięcia opuszczonych mogił. Akcja miała na celu skłonić wychowanków do przemyśleń na temat sensu życia i przemijania oraz znaczenia dnia Wszystkich Świętych w życiu każdego człowieka. Za inicjatywę odpowiedzialne było Koło Wolontariatu którego opiekunem jest Pani Sylwia Skowron.

 
„Pola Nadziei” PDF Drukuj Email

 


 

Dnia 18 października 2016 roku wychowankowie przygotowali poletka do sadzenia cebulek żonkili przed Bursą: skopali i podsypali czarnoziemem, wykopali dołki pod cebulki kwiatów. Następnie sadzili cebulki, przysypywali ziemią i zabezpieczyli na zimę. Jednocześnie wykonali czynności porządkowe.
Pola Nadziei” są międzynarodową akcja charytatywną, której przewodnim motywem są żonkile-kwiaty symbolizujące solidarność z ludźmi chorymi na nowotwór. Celem tej akcji jest uwrażliwienie  młodzieży na potrzeby ludzi chorych i możliwość niesienia im pomocy.
Żonkile są symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 35

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2017 Plakat

Dopalacze kradną życie!