Dzisiaj jest czwartek, 25 Lip 2024

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Spotkanie z psychologiem PDF Drukuj Email

Psycholog prezentujący treści dotyczące hejtu i relacji rówieśniczych wychowankom Bursy Regionalnej w Ostrołęce

W dniu 24.04.2024 r. w naszej placówce gościliśmy psychologa z Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Ostrołęce Pana Łukasza Możejewskiego, który przygotował prelekcję dla wychowanków bursy na temat: „Hejt w grupie rówieśniczej”. W trakcie spotkania młodzież miała możliwość zdobycia wiedzy, na temat tego, czym jest mowa nienawiści, hejt, jak rozpoznać jego przejawy, a także uzyskać informację co zrobić, gdy zetkną się, z którymś z tych zjawisk. Była to również dobra lekcja kształtowania oraz promowania postaw empatycznych, nawiązywania oraz podtrzymywania relacji i więzi rówieśniczych.

 
Ożywione kamienie PDF Drukuj Email

Szklana doniczka, w której znajdują się kamienie koloru szarego, czerwonego, kamienie pomalowane na zielono w białe kropki oraz żabkę

W dniu 22.04.2024 r. wychowankowie wzięli udział w ciekawych i twórczych warsztatach poświęconych rozwijaniu kreatywności i wyobraźni poprzez malowanie kamieni. Była to również wspólna integracja i współpraca. Malowanie kamieni to dobry sposób na redukcję stresu, integrację i współpracę.

Serdecznie dziękuję wychowankom za zaangażowanie!

Wychowawca: Monika Gal

 
Pożegnanie Maturzystów PDF Drukuj Email

3.	Wychowanek przemawia do zgromadzonej publiczności, w tle stoi ośmioro wychowanków biorących udział w przedstawianiu, z przodu siedzi widownia.

21 marca 2024 r. wychowankowie grupy III i IV pod opieką wychowawców p. A. Sieczak i p. A. Zaperta pożegnali tegorocznych maturzystów. Podczas uroczystości zgromadzeni absolwenci wraz z wychowawcami i Panią Dyrektor obejrzeli oraz wysłuchali część artystyczną. Następie Pani Dyrektor nagrodziła maturzystów, którzy w sposób szczególny angażowali się w życie placówki. Wieczór zakończył się słodkim poczęstunkiem oraz rozmowami o minionych latach.

 
Spacer nad rzekę Narew PDF Drukuj Email

Młodzież obserwująca zmiany zachodzące w przyrodzie wiosną

W dniu 18.04.2024 wychowankowie z grupy I i II wraz z wychowawcą Justyną Zasztoft wybrali się na wiosenny spacer nad rzekę Narew. Młodzież obserwowała zmieniającą się nie tylko przyrodę ale również pogodę, która momentami była niesprzyjająca. Wychowankowie aktywnie spędzili czas rozmawiając m.in. na temat zmiany nastroju pod wpływem zmian warunków atmosferycznych. Grupa uznała, że czas ten spędziła pożytecznie i miło.

 
Braliśmy udział w III Turnieju tenisa stołowego internatów i bursy z terenu miasta Ostrołęki PDF Drukuj Email

Chłopcy rozgrywają mecz w tenisa stołowego.

W dniu 16 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce odbył się III turniej tenisa stołowego internatów i bursy z terenu miasta Ostrołęki. Reprezentacja Bursy zdobyła w tym turnieju I miejsce w kategorii dziewcząt i II miejsce w kategorii chłopców. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Międzyinternacki Konkurs Stroików Wielkanocnych PDF Drukuj Email

Wystawa w holu Bursy prezentująca stroiki wielkanocne biorące udział w Międzyinternackim Konkursie Stroików Wielkanocnych

W dniu 19.03.2024 roku w Internacie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce odbył się Międzyinternacki Konkurs Stroików Świątecznych.
Wychowankowie Bursy Regionalnej, którzy wyrazili zainteresowanie konkursem wzięli udział w kreatywnych warsztatach plastyczno-technicznych, podczas których wykonali stroiki według własnego pomysłu. Podczas zajęć młodzież wykazała się dużą precyzją. Pomimo tego, że były to prace indywidualne warsztaty miały charakter integracyjny.
Stroiki wielkanocne mają głęboko zakorzenioną tradycję i są nieodłącznym elementem świątecznych przygotowań. Stanowią one symbol odrodzenia, wiosny i nowego życia. Przyciągają wzrok i sprawiają, że przestrzeń staje się bardziej uroczysta i ciepła. Takie ciepło oddają z całą pewnością dzieła wychowanków bursy. Efekt ich pracy został doceniony przez jury konkursowe przyznaniem miejsc: 1, 3 i 4. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni i nagrodzeni upominkami.

Gratulujemy!

Warsztaty odbyły się pod opieką Pani Justyny Zasztoft.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 85

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Rekrutacja 2024 (Plakat)

Plakat rekrutacyjny Bursy Regionalnej w Ostrołęce

Osiągnięcia, podziękowania


Bursy Regionalnej
w Ostrołęce

Telefony zaufania

Telefony zaufania: 800702222 dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym, 800121212 dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka, 116111 Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Okładka poradnik dla nauczycieli: "Uczeń w kryzysie psychicznym"

 

Materiał edukacyjny o omdleaniach - ulotka

 

Chmury smogowe nad czerwonym łamańcem pod którym widnieje napis: Mazowiecka uchwała antysmogowa


Kampania społeczna