Dzisiaj jest niedziela, 26 Mar 2023

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Czwarta edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza PDF Drukuj Email

Baner Budżetu Obywatelskiego Mazowsza 2023 r.

Ruszył Budżet Obywatelski Mazowsza
Budżet Obywatelski Mazowsza to wydzielona część budżetu Województwa Mazowieckiego, o której przeznaczeniu decydują w głosowaniu mieszkańcy. Do dyspozycji mieszkańców jest 25 mln zł. Wspólnie możemy zdecydować, na co przeznaczyć te pieniądze.

Zgłoś projekt i zmieniaj z nami Mazowsze!
Zgłaszając projekt masz szansę zrealizować własne pomysły i zmienić swoje otoczenie. To Twój wkład w rozwój województwa!
Poniżej do pobrania Informator - przewodnik, który pokaże Ci jak przygotować i złożyć wymyślony przez Ciebie projekt.

Plik PDF [2,74MB]

 
X Międzyinternacki Konkurs Plastyczny na Kartkę Bożonarodzeniową PDF Drukuj Email

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu plastycznego:

X Międzyinternacki Konkurs Plastyczny
pt. "Kartka Bożonarodzeniowa"

organizowanego przez Bursę Regionalną w Ostrołęce.
Konkurs kierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych będących wychowankami internatów i bursy z terenu miasta Ostrołęka i polega na wykonaniu kartki świątecznej (w dowolnym formacie, o dowolnym kształcie oraz dowolną techniką).

Zgłoszone prace powinny być wykonane samodzielnie i nie mogą naruszać żadnych praw osób trzecich.

Uczestnikiem konkursu może być osoba pełnoletnia, która zaakceptuje regulamin konkursu lub osoba niepełnoletnia, której przedstawiciel ustawowy wyrazi zgodę na jej udział w konkursie i zaakceptuje regulamin. Dodatkowym warunkiem uczestnictwa jest wyrażenie zgody na publikację przesłanej pracy oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów związanych z uczestnictwem w konkursie i podanie tych danych do publicznej wiadomości.

Autorskie prace plastyczne wraz z wypełnionymi formularzami można zgłaszać do dnia 12 grudnia 2022 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce, ul. Traugutta 9A, 07-410 Ostrołęka.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia: 21.12.2022 r. Miejsce: Bursa Regionalna w Ostrołęce.

Serdecznie zapraszamy!
Na najciekawsze prace czekają nagrody!!!

Załączniki:

Zaproszenie - plakat [405KB]

Regulamin konkursu z załącznikami: [190KB]

 
Rzecznik TPD PDF Drukuj Email

Uśmiechnięci wychowankowie i pani Rzecznik TPD pozują do wspólnego zdjęcia

W dniu 23.11. 2022r. zajęcia w naszej bursie poprowadziła pani Krystyna Samsel pełniąca funkcję Rzecznika Praw Dziecka powiatowego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W trakcie spotkania wychowankowie dowiedzieli się na czym polega praca Rzecznika TPD, poznali instytucje pomagające dzieciom i młodzieży w sytuacjach trudnych. Mieli również okazję przeanalizować konkretne przykłady praw dziecka i odnieść je do życiowych doświadczeń.

 
Spotkanie z dietetykiem PDF Drukuj Email

1.	Pani dietetyk prowadzi prelekcję, młodzież siedzi w ławkach

W czwartek 24.11.2022. gościliśmy w bursie panią Monikę Zabielską, dietetyk z poradni SlimCiao. Celem spotkania było zwrócenie uwagi młodzieży na prawidłowe odżywianie się i zdrowy styl życia. Wychowankowie mieli okazję przypomnieć sobie zasady prawidłowego odżywiania. W trakcie pogadanki pani Monika szczególną uwagę zwróciła na znaczenie zjadania śniadania przed wyjściem do szkoły. Podkreślała również, jak istotne dla zdrowia jest spożywanie dobrze zbilansowanych pięciu posiłków dziennie. Pani dietetyk podkreślała, że bardzo ważną rolę w naszej diecie odgrywają warzywa i owoce, które powinny być składnikiem każdego posiłku. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwróciła uwagę na to, co i w jakich ilościach powinniśmy jeść, aby nasz organizm pozostawał w dobrej kondycji. Młodzież dowiedziała się jak duże znaczenie ma picie wody oraz jakie szkody w naszym organizmie wyrządza nadmierne spożycie cukru. Pani dietetyk zachęcała również do aktywności fizycznej, która pozytywnie wpływa na nasze ciało. Sport oraz zdrowe odżywianie ściśle łączą się ze sobą.

Podczas spotkania była również możliwość wykonania analizy składu ciała, z czego wychowanki bardzo chętnie korzystały. Wykonując taki pomiar sprawdza się między innymi: ilość tkanki mięśniowej, ilość tkanki tłuszczowej, masę kości, zawartość wody w organizmie, wiek metaboliczny, wagę ciała.

Dziękujemy pani Monice Zabielskiej za ciekawą prelekcję. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas spotkania pomoże naszym wychowankom wyeliminować błędy w sposobie żywienia, co pozytywnie wpłynie na ich zdrowie.

Sekcja Promocji Zdrowia

 
Wychowankowie Bursy honorowymi dawcami krwi PDF Drukuj Email

Wychowankowie Bursy stojący w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ostrołęce, świeżo po oddaniu krwi

W dniu 28 października 2022 r. grupa młodzieży z naszej Bursy razem z wychowawcą Krzysztofem Protem po raz kolejny udała się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ostrołęce, aby honorowo oddać krew. Wśród tych osób, osiem oddało krew po raz pierwszy.
Podczas tej wizyty oddaliśmy 3,6 litra krwi.

Wszystkim bardzo dziękujemy za ten cenny dar.

 
Zajęcia z mnemotechnik w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce PDF Drukuj Email

Temat zajęć: „Mnemotechniki” wyświetlony na ekranie.

8 listopada br. wychowankowie grupy II i IV wzięli udział w zajęciach pod hasłem: „Mnemotechniki – jak zapamiętywać i uczyć się efektywnie”. Zajęcia odbyły się w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce. Uczestnicząc w zajęciach mieliśmy możliwość wykonywania ćwiczeń z zaangażowaniem obydwu półkul mózgowych oraz poznać nowe techniki zdobywania wiedzy.
Mnemotechniki to sposoby służące lepszemu zapamiętywaniu, przechowywaniu i odtwarzaniu informacji. Metoda ta polega na wykonywaniu działań, które umiejętnie programując umysł ułatwiają szybsze i skuteczniejsze zapamiętywanie. Ich stosowanie umożliwia wzmacnianie pamięci i jej rozwój.
Mnemotechniki koncentrują się na umiejętnościach potrzebnych w zapamiętywaniu, takich jak wyobraźnia, koncentracja uwagi, umiejętność kojarzenia czy wizualizacja.

Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce i Pani prowadzącej serdecznie dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tak ciekawych i pożytecznych zajęciach.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 77

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2022 Plakat

Plakat rekrutacyjny Bursy

Uchwała antysmogowa dla Mazowsza - nowelizacja!

 

Chmury smogowe nad czerwonym łamańcem pod którym widnieje napis: Mazowiecka uchwała antysmogowa

Dopalacze kradną życie!