Dzisiaj jest czwartek, 23 Sty 2020

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
„Mikołaju, przyjdź do nas” PDF Drukuj Email


6 grudnia 2019 r. do Szkoły Podstawowej nr 1 przybyły Śnieżynki oraz Święty Mikołaj, aby sprawdzić czy uczniowie klasy I „b” są grzeczni.
Gdy załoga Mikołaja zauważyła, że w sali panuje porządek, a książki i zeszyty są zadbane to postanowiła wszystkich nagrodzić… Jednak najpierw dzieci musiały spełnić kilka zadań.
Najpierw Śnieżynki zadawały pytania z cyklu: „Co wiemy o Świętym Mikołaju?” Kolejne zadanie polegało na znalezieniu różnic pomiędzy obrazkami. Następnie trzeba było przejść przez labirynt i pomóc Elfowi uratować jeden z prezentów.
Uczniowie klasy I poradzili sobie wspaniale, dlatego też ŚWIĘTY MIKOŁAJ obdarował ich prezentami. Zabawy i radości było co niemiara.
Za inicjatywę odpowiedzialne było Koło Wolontariatu, którego opiekunem jest p. S. Skowron.

 
I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem PDF Drukuj Email

 

Już po raz kolejny wychowankowie Bursy Regionalnej w Ostrołęce przeprowadzili akcję charytatywną zbiórki artykułów szkolnych, maskotek, słodyczy dla podopiecznych z Placówki Pieczy Zastępczej „Korczakówka” w Ostrołęce z okazji zbliżających się MIKOŁAJEK.
Zbiórkę przeprowadziły wychowanki grupy I pod kierunkiem wychowawczyni Pani A. Sieczak.
W dniu 06 grudnia 2019 r. wychowanki wraz z wychowawcą przekazały dzieciom zebrane dary. Serdecznie dziękujemy wszystkim wychowankom i pracownikom Bursy Regionalnej za zaangażowanie w zbiórkę.

 
Wolontariusze nagrodzeni PDF Drukuj Email


 


5 grudnia 2019 r. w Muzeum Kultury Kurpiowskiej odbyło się spotkanie z wolontariuszami zorganizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - w ramach obchodów: „Międzynarodowego Dnia Wolontariusza”. Uroczystość była doskonałą okazją do podziękowania wszystkim wolontariuszom za całoroczne działania na rzecz osób najbardziej potrzebujących. Wychowanki Bursy Regionalnej za swoje zaangażowanie i dobre serce zostały wyróżnione Statuetką Wolontariusza Roku, oraz dyplomami. Brawa dla nich. Opiekunem Koła Wolontariatu jest p. S. Skowron.

 
„MIKOŁAJKOWE NIESPODZIANKI” PDF Drukuj Email

W listopadzie  po raz kolejny w Bursie Regionalnej w Ostrołęce, samorząd sekcji Kulturalno-Oświatowej, oraz samorząd grupy II, przy współpracy z wychowawcami: panią M. Gal i panią B. Gawrych  zorganizował akcję: „ZBIÓRKA PRZYBORÓW SZKOLNYCH” dla dzieci z KOLOROWEJ SZKOŁY.
Akcja powiodła się pomyślnie. Wychowankowie okazali się wielkimi darczyńcami. Zebrane rzeczy przekazaliśmy dzieciom z okazji MIKOŁAJEK.
Wszystkim, którzy wspomagali naszą akcję SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Tajemnica szczęścia kryje się raczej w dawaniu go innym, niż w szukaniu dla siebie. (J. Normand)

 
Świąteczna Zbiórka Żywności PDF Drukuj Email

 


 

29 listopada br. młodzież z naszej bursy wraz z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci wzięła udział w akcji: Świąteczna Zbiórka Żywności. Celem akcji jest wspieranie w potrzebie drugiego człowieka poprzez zbiórkę żywności, która następnie zostaje przekazana w okresie przedświątecznym osobom najuboższym przez organizacje współpracujące z polskimi bankami żywności.
Rolą wolontariuszy było zachęcenie klientów sklepu do zakupu dodatkowych artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia i wrzucenia tych produktów, do specjalnie oznakowanych koszy. Klienci okazali się wspaniałymi darczyńcami i hojnie zapełniali przygotowane do zbiórki kosze.

Wszystkim zaangażowanym: wolontariuszom i darczyńcom należą się słowa uznania i gorące podziękowania!

 
Z wizytą w CKZiU - zapoznanie z ofertą kształcenia PDF Drukuj Email

 


 

W dniu 28 listopada 2019 r. wychowankowie Bursy Regionalnej odwiedzili Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce w celu zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły. Wychowankowie mieli możliwość osobistego sprawdzenia bogatego wyposażenia sal zajęciowych. Po prezentacji wybranych kierunków kształcenia wychowankowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych z wykorzystaniem wełny czesankowej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 58

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2019 Plakat

Dopalacze kradną życie!