Dzisiaj jest piątek, 22 Lut 2019

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
WYKONANIE OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH, KWIATÓW ORAZ DRZEWKA TECHNIKĄ QUILING PDF Drukuj Email

 


 


W dniu 17.12.2018 r. wychowanki sekcji Kulturalno – Oświatowej wraz z opiekunem sekcji p. M. Gal zorganizowały warsztaty dla wychowanków bursy oraz wychowawców. W trakcie zajęć można było nauczyć się tworzyć rzeczy z papieru. Wychowankowie wykonali piękne ozdoby świąteczne oraz kwiaty, drzewko techniką QUILING. Technika ta polega na tworzeniu ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru.
Wspólna nauka integruje ludzi, uczy cierpliwości.
BARDZO DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W WARSZTATACH

 
KONKURS PLASTYCZNY „MOJE BOŻE NARODZENIE” PDF Drukuj Email

 

Sekcja Kulturalno-Oświatowa pod kierunkiem opiekuna sekcji p. Moniki Gal ogłosiła konkurs plastyczny z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
Celem konkursu było: kultywowanie tradycji świątecznych, rozbudzanie zainteresowań plastycznych, zdolności i wyobraźni wychowanków naszej placówki.
Przy ocenie prac ważne były trzy aspekty: kreatywność, pomysłowość, wkład pracy. Prace należało przygotować na kartce od bloku technicznego (format prac A3). Prace można było wykonać za pomocą kredek, farb, ołówka, wycinanek itp.

Wyniki konkursu:

I miejsce - KAROLINA BAKUŁA
II miejsce - PAWEŁ FLOREK
III miejsce – KINGA KUBEŁ

WYRÓŻNIENIA:

JUSTYNA ŁYSIAK
KATARZYNA KUBEŁ

Prace wychowanków są pomysłowe i piękne.
Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

 
Uroczysta gala wręczenia nagród konkursu plastyczno-literackiego pt. „GWIAZDKOWY ANIOŁ 2018 – JANIOŁ" PDF Drukuj Email

 


 

Filia OCK w Wojciechowicach „Kultownia” już po raz ósmy zorganizowała konkurs plastyczno-literacki pt. „Gwiazdkowy Anioł 2018 – Janioł”. W konkursie udział wzięły przedstawicielki sekcji artystycznej Bursy Regionalnej w Ostrołęce pod kierunkiem opiekuna p. A. Sieczak, przygotowując prace plastyczne oraz literackie.
Dnia 14 grudnia 2018 r. w Multimedialnym Centrum Natura w Ostrołęce odbyło się uroczyste spotkanie, na którym wręczono nagrody i dyplomy laureatom konkursu plastycznego, w którym uczestniczyła wychowanka Bursy – Natalia Gwara, która otrzymała wyróżnienie w kategorii powyżej 16 roku życia za wykonanie anioła pt. „Aniołek Kręciołek”.


 
Akcja „Książka dla szpitala” PDF Drukuj Email

 


 

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce zaprosiła nas do udziału w akcji „Książka dla szpitala”. Do zbiórki aktywnie włączyli się wychowankowie oraz pracownicy Bursy Regionalnej w Ostrołęce. Celem akcji było podarowanie książek pacjentom Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce. Przekazane publikacje uprzyjemnią chorym czas spędzony w szpitalu. Koordynatorem zbiórki  w Bursie Regionalnej byli wychowankowie grupy I pod kierunkiem wychowawczyni p. A. Sieczak.

Za wszystkie przekazane książki serdecznie dziękujemy.

 
Roztrzygnięcie VI Międzyinternackiego Konkursu Plastycznego na Kartkę Bożonarodzeniową PDF Drukuj Email

 W dniu 13 grudnia 2018 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom biorącym udział w "VI Międzyinternackim konkursie plastycznym na Kartkę Bożonarodzeniową”.
Do konkursu przystąpili wychowankowie Bursy Regionalnej, Internatu I LO, Internatu ZSZ nr 2 oraz Internatu ZSZ nr 1 w Ostrołęce. Do konkursu zgłoszono 43 prace (kartki o tematyce bożonarodzeniowej).
Wyłonieni laureaci otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Konkurs zorganizowała sekcja artystyczna pod kierunkiem opiekuna Pani Agnieszki Sieczak.


Wyniki:

I miejsce

Tkaczenko Julia – Internat przy ZSZ nr 1 w Ostrołęce
Gwara Natalia –  Bursa Regionalna w Ostrołęce

II miejsce

Gawrych Natalia – Internat I L.O. w Ostrołęce
Buńkiewicz Mark – Internat przy ZSZ nr 1 w Ostrołęce

III miejsce

Krajewska Natalia – Internat I L.O. w Ostrołęce
Grabowska Julia – Internat przy ZSZ nr 2 w Ostrołęce
Bakuła Natalia –  Bursa Regionalna w Ostrołęce

Wyróżnienie

Popielarczyk Martyna – Bursa Regionalna w Ostrołęce
Żabińska Klaudia – Internat przy ZSZ nr 2 w Ostrołęce
Szyszka Paulina – Internat I L.O. w Ostrołęce
Sobiech Natalia – Bursa Regionalna w Ostrołęce
Kubeł Katarzyna – Bursa Regionalna w Ostrołęce

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

 
Mistrz Ortografii 2018 PDF Drukuj Email
28 listopada 2018 r. w naszej placówce odbyły się eliminacje do konkursu organizowanego przez Internat I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce, które okazały się nie lada atrakcją i możliwością sprawdzenia swoich umiejętności w przedmiocie języka polskiego przez młodzież z Bursy Regionalnej w Ostrołęce.
Troje wychowanków, dla których krótkie dyktando okazało się błahostką, udało się wspólnie z wychowawcą p. Katarzyną Mardas na finał konkursu „Mistrz Ortografii” do bliźniaczej placówki, aby sprawdzić swoje umiejętności w zakresie pisowni podchwytliwych wyrazów najeżonych trudnościami. V Międzyinternacki konkurs obfitował w wysokie pozycje dla wychowanek z Bursy Regionalnej. Pierwsze miejsce zajęła Pamela Koziatek, wyróżnienie uzyskała Aleksandra Gęsiak, natomiast słodką nagrodę za uczestnictwo otrzymała Natalia Marchewka.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzy dalszych sukcesów!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 45

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2018 Plakat

Dopalacze kradną życie!