Dzisiaj jest niedziela, 03 Gru 2023

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Pierwsza pomoc przedmedyczna z Druhami OSP PDF Drukuj Email

Druhowie z OSP prezentują jak prawidłowo i bezpiecznie przełożyć poszkodowanego na nosze

Życie i zdrowie człowieka są wartościami nadrzędnymi, dlatego niezwykle ważne jest, by każdy z nas umiał udzielić pierwszej pomocy osobie potrzebującej. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom w naszej Bursie w dniu 27 marca br. Sekcja Promocji Zdrowia z opiekunem, Panią Bożeną Gawrych zorganizowała warsztaty, podczas których wychowankowie mogli  utrwalić wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy.
Uczestnicy poznali też zasady postępowania w razie wypadku m.in.: dowiedzieli się jak zadbać o bezpieczeństwo własne, jak ocenić stan poszkodowanego – zbadać podstawowe parametry życiowe, prawidłowo wezwać pomoc, wykonać poprawnie pozycję boczną ustaloną, resuscytację krążeniowo-oddechową, użyć defibrylatora AED, jak postępować w wybranych stanach nagłych. Każdy miał możliwość ćwiczeń na fantomach pod czujnym okiem druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce, którym serdecznie dziękujemy za ich zaangażowanie społeczne i przeprowadzenie konstruktywnych warsztatów.

 
Wystawa prac wychowanków Bursy PDF Drukuj Email

Warsztaty ekologiczne „Drugie życie plastikowych butelek i nakrętek”.

Warsztaty ekologiczne „Drugie życie plastikowych butelek i nakrętek"

W  dniu 09.03.2023r. wychowankowie grupy IV i V  bursy wzięli udział w ciekawych i inspirujących warsztatach poświęconych tematyce ochrony środowiska. Podczas zajęć, zatytułowanych "DRUGIE ŻYCIE PLASTIKOWYCH BUTELEK I NAKRĘTEK", młodzież miała okazję nauczyć się, jak można wykorzystać ponownie materiały, które zwykle uznajemy za odpady. Dzięki użyciu nożyczek l, nożyka oraz swojej kreatywności, uczestnicy warsztatów stworzyli, dekoracje, praktyczne organizery i pojemniki na różnego rodzaju przybory, takie jak długopisy, flamastry, gąbki czy szczoteczki do zębów. W ten sposób wykorzystali plastikowe butelki i nakrętki, które zwykle lądują w śmietniku i przyczyniają się do zanieczyszczenia środowiska. Warsztaty miały na celu nie tylko pokazanie, jak łatwo można wykorzystać ponownie materiały, które wydają się bezużyteczne, ale również zachęcenie uczestników do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. W czasach, gdy zanieczyszczenie środowiska staje się coraz poważniejszym problemem, każdy z nas może wdrożyć proste rozwiązania, które pomogą zmniejszyć ilość wytwarzanych odpadów. Inicjatywa, która została podjęta przez wychowanków bursy, jest godna pochwały. Drobne gesty, takie jak ponowne wykorzystanie plastikowych butelek czy nakrętek, mogą mieć ogromny wpływ na naszą planetę i przyszłe pokolenia. Zachęcamy wszystkich do podjęcia działań na rzecz ochrony środowiska, takich jak segregacja odpadów czy minimalizacja zużycia plastiku. Wszystko zaczyna się od nas samych - nasze codzienne wybory mogą mieć duży wpływ na przyszłość naszej planety.

Wychowawcy: Monika Gal, Andrzej Zapert

 
"Poczta Walentynkowa" PDF Drukuj Email

Wychowankowie prezentują kartki walentynkowe oraz skrzynkę na walentynki

Obchodom tegorocznych Walentynek w naszej placówce towarzyszyła „Poczta Walentynkowa”. Każdy z wychowanków mógł umilić Święto Zakochanych swojej Sympatii bądź przyjacielowi poprzez nadanie kartki walentynkowej. Członkowie Młodzieżowej Rady Bursy zadbali aby każda z kartek trafiła do adresata.

 
Nowe stawki za zakwaterowanie i wyżywienie w bursie PDF Drukuj Email


Dyrektor Bursy Regionalnej w Ostrołęce informuje, że od dnia 1 stycznia 2023 r. obowiązywać będą nowe stawki za zakwaterowanie i wyżywienie w bursie.
Koszt zakwaterowania w bursie od 1 stycznia 2023 r. wynosić będzie 100 złotych za jedno miejsce w pokoju czteroosobowym.

Zmianie ulega dzienna stawka żywieniowa i od 1 stycznia 2023 r. wynosić będzie 18,00 zł.

W rozbiciu na posiłki ceny będą wyglądały następująco:

  • śniadanie - 5,50 zł,
  • obiad – 7,00 zł,
  • kolacja – 5,50 zł.


Z poważaniem
Alina Ambroziak
Dyrektor Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 
Wieczór Wigilijny PDF Drukuj Email

Pani Dyrektor Bursy Regionalnej w Ostrołęce składa życzenia świąteczne pracownikom oraz wychowankom bursy podczas spotkania wigilijnego

W dniu 14 XII 2022 r. wychowankowie, wychowawcy oraz pracownicy Bursy Regionalnej uczestniczyli w „Wieczorze Wigilijnym” przygotowanym przez wychowanków grup IV i V, którzy przygotowali oprawę artystyczną. Młodzież wspaniale wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój tego wieczoru przedstawiając inscenizację „Teatr Cieni-jasełka” przybliżając nam tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia.
Po części artystycznej dyrektor Bursy p. Alina Ambroziak złożyła życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego 2023 Roku.
Po zakończonej uroczystości wszyscy udali się na spotkanie z Mikołajem, który obdarował wszystkich wychowanków Bursy słodkimi prezentami.
Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem wychowawców p. Moniki Gal i p. Andrzeja Zapert.

 
Rozstrzygnięcie X Międzyinternackiego Konkursu Plastycznego na Kartkę Bożonarodzeniową PDF Drukuj Email


ROZSTRZYGNIĘCIE
X MIĘDZYINTERNACKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

W dniu 20 grudnia 2022 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbyło się rozstrzygnięcie X Międzyinternackiego konkursu plastycznego na „Kartkę Bożonarodzeniową”.
W konkursie udział wzięli wychowankowie Bursy Regionalnej, Internatu I LO im. Generałą Józefa Bema, Internatu ZSZ nr 1, Internatu ZSZ nr 2 w Ostrołęce. Do konkursu wpłynęło 35 prac (kart).
Laureaci otrzymali dyplomy i wyróżnienia. Konkurs zorganizowała sekcja artystyczna pod kierunkiem opiekuna Pani Agnieszki Sieczak.

Wyniki:

I miejsce
Olbryś Otylia (Bursa Regionalna w Ostrołęce)

II miejsce
Burlińska Karolina (Internat I LO im. Gen. Józefa Bema w Ostrołęce)

III miejsce
Parzych Adrianna (Internat I LO im. Gen. Józefa Bema)
Kojtek Weronika (Internat I LO im. Gen. Józefa Bema)
Kacprzak Alicja (Bursa Regionalna w Ostrołęce)

Wyróżnienie
Jaksina Filip (Internat przy ZSZ nr 2 w Ostrołęce)
Dawid Wiktor (Internat przy ZSZ nr 1 w Ostrołęce)
Gnatkowska Amelia (Internat I LO im. Gen. Józefa Bema w Ostrołęce)
Szablak Joanna (Internat I LO im. Gen. Józefa Bema w Ostrołęce)
Czartoryska Weronika (Bursa Regionalna w Ostrołęce)
Potaś Natalia (Bursa Regionalna w Ostrołęce)

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 82

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Rekrutacja 2023 Plakat

Plakat rekrutacyjny Bursy

Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Konkurs „Mazowieckie Barwy Wolontariatu" 2023

 

Logo konkursu "Mazowieckie Barwy Wolontariatu"

 

Materiał edukacyjny o omdleaniach - ulotka

 

Chmury smogowe nad czerwonym łamańcem pod którym widnieje napis: Mazowiecka uchwała antysmogowa


Kampania społeczna