Dzisiaj jest niedziela, 29 Sty 2023

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Turniej Tenisa Stołowego PDF Drukuj Email

Turniej tenisa stołowego - jeden z uczestników przy stole tenisowym podczas gry

W miesiącu marcu 2022 roku w Bursie Regionalnej w Ostrołęce rozegrano turniej tenisa stołowego w kategorii dziewcząt i chłopców.

Wyniki Turnieju Tenisa Stołowego przedstawiają się następująco.

Kategoria dziewcząt

I miejsce – Prusik Joanna gr. II
II miejsce – Kacprzak Alicja gr. I
III miejsce – Bakuła Karolina gr. III
IV miejsce – Wielk Roksana gr. II

Kategoria chłopców

I miejsce – Kowalczuk Jakub gr. IV
II miejsce – Marcinowski Eryk gr. I
III miejsce – Drząszcz Bartosz gr. III
IV miejsce – Gołaś Kamil gr. V

 
Pierwsza pomoc przedmedyczna z Druhami OSP PDF Drukuj Email

Hiperłącze do galeri zjęć. Zjęcie przedstawia Przygotowanie wychowanków do ćwiczeń resuscytacji na fantomach

Życie i zdrowie człowieka są wartościami nadrzędnymi, dlatego niezwykle ważne jest, by każdy z nas umiał udzielić pierwszej pomocy osobie potrzebującej. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom w naszej Bursie w dniu 23 marca br. Sekcja Promocji Zdrowia z opiekunem, Panią Bożeną Gawrych zorganizowała warsztaty, podczas których wychowankowie mogli  utrwalić wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy.
Uczestnicy poznali też zasady postępowania w razie wypadku m.in.: dowiedzieli się jak zadbać o bezpieczeństwo własne, jak ocenić stan poszkodowanego – zbadać podstawowe parametry życiowe, prawidłowo wezwać pomoc, wykonać poprawnie pozycję boczną ustaloną, resuscytację krążeniowo-oddechową, użyć defibrylatora AED, jak postępować w wybranych stanach nagłych. Każdy miał możliwość ćwiczeń na fantomach pod czujnym okiem druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce, którym serdecznie dziękujemy za ich zaangażowanie społeczne i przeprowadzenie konstruktywnych warsztatów.

 
21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa czyli Dzień Kolorowej Skarpetki PDF Drukuj Email

Zdjęcie przedstawia osoby stojące w kręgu, każda osoba ma kolorowe skarpety nie do pary

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale także Światowy Dzień Zespołu Downa. Święto zostało ustanowione w 2005 roku przez Europejskie Stowarzyszenie Zespołu Downa, a od 2012 roku patronat objęła Organizacja Narodów Zjednoczonych.
Ideą obchodów Dnia jest akcja zakładania kolorowych skarpetek „nie do pary” jako wyraz naszej solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem oraz tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych Każde dziecko ma bowiem prawo do radości, do smutków, do szczęścia, do zabawy, do łez, do miłości itd. – bez względu na rodzaj czy stopień niepełnosprawności, bez względu na pochodzenie czy kolor skóry.
Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada on na 21. dzień 3. miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21. parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Stąd też inna nazwa tego zaburzenia - trisomia 21.
W tym dniu wychowawcy grupy II zorganizowali warsztaty podczas których poruszone zostały zagadnienia dotyczące tolerancji, szacunku, akceptacji oraz jak wspierać i być pomocnym. Uczestnicy spotkania założyli kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Dziękujemy serdecznie młodzieży za włączenie się w akcję.

Wychowawcy: Bożena Gawrych, Andrzej Zapert

 
Warsztaty Wielkanocne PDF Drukuj Email

W dniach 15 - 16 marca br. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbyły się warsztaty wielkanocne, które poprowadziła gościnnie p. Marta Krukowska - pasjonatka twórczości ludowej i artystycznej.
Podczas zajęć wychowankowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat tradycji i zwyczajów kurpiowskich, a także własnoręcznie wykonać palmę wielkanocną, symbol zmartwychwstania, nieśmiertelności duszy, zwycięstwa, męki i odkupienia.
Warsztaty wprowadziły wszystkich uczestników w wielkanocny nastrój, a także w wielu przypadkach ukazały dotąd ukryte zdolności manualne.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Wychowankowie własnoręcznie wykonują palmy wielkanocne

 
Dzień Kobiet PDF Drukuj Email

Dzień Kobiet to wyjątkowy czas, ważny dla wszystkich pań. W tym szczególnym dniu przedstawiciele Młodzieżowej Rady Bursy wraz z opiekunem p. Mileną Załęską, złożyli paniom i dziewczętom piękne życzenia płynące prosto z serca oraz wręczyli słodki prezent. Zaskoczenie na twarzach pań było ogromne, a radosne uśmiechy bezcenne.

images/galeria/2022/Dzien_Kobiet//800_1.jpgimages/galeria/2022/Dzien_Kobiet//800_2.jpg

 
„DZIEŃ KOBIET – FANTAZYJNE DEKORACJE Z OWOCÓW I WARZYW” PDF Drukuj Email

W dniu 07.03.2022 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce odbyły się warsztaty pt:

„DZIEŃ KOBIET – FANTAZYJNE DEKORACJE Z OWOCÓW I WARZYW”.

W warsztatach z caviningu, czyli  sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach wywodzącej się z Dalekiego Wschodu uczestniczyli wychowankowie grupy  II i III wraz z wychowawcami: Panią Moniką Gal oraz Panem Andrzejem Zapertem.
Wychowankowie zainspirowani przez wychowawców, po prezentacji przykładowych kompozycji wykonali wspaniałe dekoracje owocowo-warzywne.
Warsztaty przebiegały w miłej atmosferze, a na koniec spotkania odbyła się wspólna degustacja oraz dyskusja na temat zwyczajów obchodzenia Dnia Kobiet w Polsce.

BARDZO DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W WARSZTATACH

Efekty naszych prac można obejrzeć w galerii.

Caving, czyli sztuka z owoców i warzyw.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 77

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2022 Plakat

Plakat rekrutacyjny Bursy

Uchwała antysmogowa dla Mazowsza - nowelizacja!

 

Chmury smogowe nad czerwonym łamańcem pod którym widnieje napis: Mazowiecka uchwała antysmogowa

Dopalacze kradną życie!