Dzisiaj jest piątek, 22 Lut 2019

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości PDF Drukuj Email

 


 

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, sekcja artystyczna pod kierunkiem p. Agnieszki Sieczak przygotowała wystawę pt. „100 LAT Niepodległej Polski”. Głównym celem jest budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie młodzieży dziejami Polski i Polaków.  Podejmując takie działania umacniamy poczucie więzi z krajem ojczystym, jego historią i kulturą. Kształtujemy postawę szacunku wobec swojego kraju.

 
Warsztaty wykonywania kotylionów narodowych PDF Drukuj Email
W dniu 5 listopada 2018 r. sekcja artystyczna pod kierunkiem opiekuna p. A. Sieczak przeprowadziła w bursie warsztaty wykonywania kotylionów patriotycznych w związku z obchodami 100 -  rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Wychowankowie z wielkim zaangażowaniem uczyli się wykonywać kotyliony. Wspólne ich wykonywanie dało możliwość porozmawiać o tym czym jest niepodległość, możliwość bycia wolnym człowiekiem.
Kotyliony zostały rozdane wychowankom i pracownikom bursy.

 
„Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek” PDF Drukuj Email

 


 

5 listopada obchodzony jest „Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią nas, uczą, pomagają poznawać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Niekiedy swoim postępowaniem dają nam wzór do naśladowania, a czasami pomagają dzieciom rozpoznać zło …
Młodzież z Bursy Regionalnej udała się do Przedszkola Miejskiego nr 17, gdzie zrobiło się naprawdę bajkowo. Wychowanki działające w „Kole Wolontariatu”, którego opiekunem jest p. Sylwia Skowron przebrały się za: Królewnę Śnieżkę, Kota w butach, Brzydkie Kaczątko, oraz Złotą Rybkę. Przedszkolaki wysłuchały kilku bajek zaprezentowanych przez bajkowe postacie, oraz odpowiadały na zadawane pytania. Następnie dzieci otrzymały kolorowanki i ruszyły do wspólnej zabawy. Ten dzień był bez wątpienia bardzo udany.


 
Patriotyczne wypieki PDF Drukuj Email

 


 

W dniach 04 - 05 listopada 2018 r. wychowanki grupy I wraz z wychowawcą p. A. Sieczak w ramach realizowanego programu kulinarnego z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości upiekły „Serduszka Niepodległościowe”. Wspólne ich pieczenie sprzyjało  kształtowaniu postawy patriotycznej, promowaniu zdrowego stylu życia o raz aktywnego spędzania czasu wolnego. Wypieki pięknie się reprezentowały w barwach narodowych. Ciastka zostały rozdane wychowankom i pracownikom Bursy Regionalnej.

 
Prezentacja kierunków kształcenia w CKZiU PDF Drukuj Email


W dniu 18 października 2018 r. wychowankowie Bursy Regionalnej odwiedzili Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce celem zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły. Ciekawy i urozmaicony program spotkania zainteresował młodzież, która  wkrótce stanie przed wyborem dalszej drogi nauki. Po prezentacji wybranych kierunków kształcenia zaproszono wychowanków Bursy do wzięcia udziału w zajęciach warsztatowych, na których wykonywano okolicznościowe kotyliony w związku z obchodami  100. Rocznicy Odzyskania przed Polskę Niepodległości.

 
Wystawa fotografii nt. „Jesień w obiektywie” PDF Drukuj Email

 


 

Wychowanki Bursy Regionalnej: Gabriela Kuś i Natalia Gwara w ramach działalności w sekcji artystycznej, pod kierunkiem opiekuna sekcji p. A. Sieczak, przygotowały fotografie o tematyce jesiennej. Wychowanki rozwijają swoją pasję do fotografii na co dzień, uwieczniając piękno otaczającej nas przyrody. Swoim wrażliwym okiem spostrzegają to, co warto uchwycić i uwiecznić. Rozbudzają i rozwijają swoje  uzdolnienia w dziedzinie wykonywania zdjęć.
Dziękujemy za piękne fotografie.
Sekcja artystyczna


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 45

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2018 Plakat

Dopalacze kradną życie!