Dzisiaj jest niedziela, 24 Sty 2021

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
„11 LISTOPADA - PAMIĘTAMY” PDF Drukuj Email

 

Wychowankowie Bursy Regionalnej w Ostrołęce wzięli udział w warsztatach online pt: „11 LISTOPADA - PAMIĘTAMY”, które polegały na samodzielnym wykonaniu plakatu lub kotylionu z okazji nadchodzącego Święta Narodowego i przesłaniu zdjęcia na naszą grupę w formie online.
Przygotowanie prezentacji i warsztaty odbyły się pod kierunkiem wychowawców p. M. Gal i p. A. Zapert.
Serdecznie dziękujemy wychowankom za ich zaangażowanie i współpracę.
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia prac naszych wychowanków i wspólnego odśpiewania hymnu Polski w dniu 11.11.2020 r. o godzinie 12:00.

 
„11 listopada – Święto Niepodległości” PDF Drukuj Email

 

Z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości, sekcja artystyczna pod kierunkiem p. Agnieszki Sieczak przygotowała wystawę pt. „11 listopada – Święto Niepodległości”.
Wychowankowie zapoznani zostali z ulotką pt. „Szanuj, kochaj, chroń” przygotowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej, która w syntetyczny sposób opisuje prawidłowe sposoby prezentowania flagi i innych symboli narodowych.
Podejmując takie działania umacniamy poczucie więzi z krajem ojczystym, jego historią i kulturą. Kształtujemy postawę szacunku wobec swojego kraju.


 
„Spacery krajobrazowe” – obchody Dnia Krajobrazu PDF Drukuj Email

 

Głównym tematem tegorocznego Dnia Krajobrazu 2020 r. jest „Drzewo w krajobrazie”.
W ramach obchodów Dnia Krajobrazu, Bursa podejmuje działania rozpowszechniania idei organizacji „spacerów krajobrazowych”. Zachęcamy wychowanków do organizowania we własnym zakresie „spacerów krajobrazowych” (na wsiach, parkach, ogrodach itp.)
Tegoroczne działania są prowadzone pod hasłem: „O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa!” (Leopold Staff). W ten sposób, chcielibyśmy popularyzować wiedzę w zakresie znaczenia drzew dla kształtowania lokalnych krajobrazów, a zarazem ukazać jak drzewa przyczyniają się do wzbogacania krajobrazowego i kulturowego Polski.
Wychowanki: Karolina G., Paulina G., Kinga Cz., Natalia B., Roksana D. w ramach działalności w sekcji artystycznej pod kierunkiem opiekuna p. A. Sieczak, chętnie zaangażowały się w obchody Dnia Krajobrazu. Na fotografiach możemy podziwiać efekty lokalnych spacerów naszych wychowanek.

 
„Wybrane Miejsca Pamięci Narodowej na terenie miasta Ostrołęka”. PDF Drukuj Email

Po raz kolejny nasza placówka włączyła się w akcję zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej #SzkołaPamięta. Celem akcji jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postacie oraz wydarzenia, uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności- szczególnie tych, którzy związani są z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.
Drodzy Wychowankowie - w tym roku zapraszamy Was na wirtualną wycieczkę do Miejsc Pamięci Narodowej na terenie naszego miasta.

Wychowawcy:
Milena Załęska
Sylwia Skowron

 
100-lecie Bitwy Warszawskiej PDF Drukuj Email


W tym roku obchodziliśmy 100-lecie Bitwy Warszawskiej, której głównym bohaterem był Marszałek Józef Piłsudski. Jego wybitne cechy przywódcze doprowadziły do zwycięstwa armii polskiej walczącej przeciwko oddziałom sowieckiej Armii Czerwonej. Uchwałą Sejmu RP VIII kadencji jak i uchwałą Senatu RP IX kadencji, rok 2020 został ustanowiony Rokiem Bitwy Warszawskiej.
Wydarzenie to zainspirowało wychowankę III grupy – Ewelinę Dudzińską do przygotowania portretu niezrównanego Marszałka.
Rysunek oglądać można w holu Bursy Regionalnej. Gratulujemy Ewelinie talentu i czekamy na więcej prac!

 
Pamiętamy... PDF Drukuj Email

 

W związku z obchodami Dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego chcielibyśmy wspomnieć postacie zasłużone dla polskiej kultury, nauki i sztuki. Swoją twórczością i działalnością przyczynili się do obrony i rozwoju Naszego kraju jak i młodego pokolenia.

Zawsze pozostaną w Naszej pamięci…

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 67

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2020 Plakat

Dopalacze kradną życie!