Dzisiaj jest środa, 12 Gru 2018

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Warsztaty integracyjne PDF Drukuj Email


 


W dniu 10 października br. młodzież z Bursy Regionalnej w Ostrołęce uczestniczyła w warsztatach integracyjnych zorganizowanych przez pedagogów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrołęce. Celem zajęć było rozwijanie umiejętności współpracy w grupie wśród pierwszorocznych wychowanków placówki. Przyjazna atmosfera oraz klimat sprzyjający spontanicznym reakcjom umożliwił młodzieży przełamać nieśmiałość, angażując w zajęcia całą grupę. Ćwiczenia przygotowane przez kreatywnych pedagogów pozwoliły wychowankom nawiązać nowe znajomości oraz podkreśliły znaczenie wartości jakimi powinien kierować się w swoim życiu każdy młody człowiek.

 
Święto wszystkich Chłopców PDF Drukuj Email

 


 

W dniu 1 października br. wychowankowie z Młodzieżowej Rady Bursy pod kierunkiem p. Katarzyny Mardas zorganizowali akademię z okazji Dnia Chłopaka pt. „Sędzia Panna Hanna Bursiakowska”. Przedstawienie nawiązywało do popularnego programu, w którym młodzież wcieliła się w strony postępowania karnego. Na szczęście doszło do ugody, a w ramach porozumienia dziewczęta zaśpiewały chłopcom piosenkę oraz obdarowały słodkim poczęstunkiem.

 
Sprzątamy zaniedbane groby PDF Drukuj Email

 


 

04.10.2018 r. młodzież z Bursy Regionalnej w Ostrołęce uczestniczyła w akcji „Sprzątamy zaniedbane groby”. Wychowankowie zaopatrzeni w odpowiednie narzędzia wyruszyli na cmentarz w celu uprzątnięcia opuszczonych mogił. Akcja miała na celu skłonić wychowanków do przemyśleń na temat sensu życia i przemijania oraz znaczenia dnia Wszystkich Świętych w życiu każdego człowieka. Za inicjatywę odpowiedzialne było Koło Wolontariatu, którego opiekunem jest Pani Sylwia Skowron.

 
Ognisko integracyjne PDF Drukuj EmailZgodnie z wieloletnią tradycją Bursy Regionalnej w Ostrołęce, w dniu 19 września 2018 r. wychowankowie z Młodzieżowej Rady Bursy wraz z opiekunem p. Katarzyną Mardas zorganizowali ognisko integracyjne, które okazało się doskonałą okazją do bliższego zapoznania się mieszkańców placówki oraz rozwoju ich umiejętności w zakresie komunikacji interpersonalnej. Wspólne śpiewanie piosenek i przyjazna atmosfera skłoniła do nawiązywania nowych znajomości, które często kończą się przyjaźnią trwającą wiele lat.

 
Witaj Burso! PDF Drukuj Email


Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2018/2019
naszym Wychowankom życzymy pomyślnego roku szkolnego oraz zrealizowania wszelkich planów i marzeń,
Wychowawcom życzymy licznych sukcesów w pracy wychowawczej,
Rodzicom dobrej i owocnej współpracy z Bursą oraz ze szkołami uwieńczonej sukcesami dzieci.

 

 
Rejs Żeglarski po Wielkich Jeziorach Mazurskich PDF Drukuj Email

 


 

W dniach 26-30.05.2018 r. odbył się Rejs Żeglarski po Wielkich Jeziorach Mazurskich, w którym uczestniczyły wychowanki z naszej Bursy.
Pogoda nam dopisała w 100%. Były kąpiele wodne i słoneczne. Przeżyliśmy razem wiele przygód i zwiedziliśmy kilka fajnych miejsc na mazurach: Mikołajki, Ryn, most obrotowy w Giżycku, zespół pałacowy i park z aleją dębów w Sztynorcie. Kto nie pojechał, niech żałuje.
Za udział w wycieczce odważnym dziewczynom dziękujemy, a pozostałych wychowanków zapraszamy na udział w rejsie za rok.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 44

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Osiągnięcia, podziękowania


BURSY REGIONALNEJ

W OSTROŁĘCE

Rekrutacja 2018 Plakat

Dopalacze kradną życie!