Dzisiaj jest niedziela, 19 Maj 2024

Witamy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Lokalne placówki prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce


Muzeum Kultury Kurpiowskiej
w Ostrołęce


Znajdujesz sie w:     Bursa Regionalna
Warsztaty proekologiczne – nauka może być przyjemna i pożyteczna PDF Drukuj Email

Wychowankowie Bursy podczas udziału w grze ekologicznej "EKO-ŚWIAT" w ramach odbywających się warsztatów proekologicznych

Bursa to wyjątkowe miejsce, w którym odbywają się ciekawe wydarzenia. Tym razem w murach naszej bursy odbyło się coś wyjątkowego – edukacyjna przygoda pod nazwą „EKO-ŚWIAT”.
16 listopada 2023 roku zapisał się złotymi zgłoskami w historii naszej bursy. To właśnie tego dnia w sali wykładowej odbyły się innowacyjne warsztaty z ekologii, które pozostawiły trwałe wrażenia na uczestnikach. Inicjatywę tę podjęli wychowawcy p. Monika Gal i p. Andrzej Zapert, którzy postanowili połączyć naukę z zabawą, a efektem tego było stworzenie gry planszowej „EKO-ŚWIAT”.
W trakcie zajęć uczestnicy nie tylko poszerzali swoją wiedzę na temat ekologii, ale także samodzielnie tworzyli grę planszową, która stała się centralnym punktem wydarzenia. Dzięki zaangażowaniu i pomysłowości młodzieży, powstała kolorowa plansza, pełna pól reprezentujących różne aspekty ochrony środowiska, takie jak lasy, oceany, recykling czy energia odnawialna.
Gra planszowa nie tylko była narzędziem edukacyjnym, ale także świetnym sposobem na rozwijanie umiejętności współpracy i zdrowej rywalizacji. Uczestnicy, poruszając się po planszy, odpowiadali na pytania i wykonywali zadania związane z ekologią, co sprawiło, że nauka stała się fascynującą przygodą.
Dzięki takiemu podejściu do edukacji ekologicznej, nasi wychowankowie nie tylko zdobyli nowe informacje na temat ochrony środowiska, ale także doświadczyli, jak ważne jest zaangażowanie i współpraca w procesie nauki. Proces tworzenia gry planszowej „EKO-ŚWIAT” i towarzysząca mu atmosfera stanowią doskonały przykład tego, że nauka może być fascynującą przygodą, a jednocześnie skutecznym narzędziem kształtującym postawy proekologiczne.

 
XI Międzyinternacki Konkurs Plastyczny na Kartkę Bożonarodzeniową PDF Drukuj Email

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu plastycznego:

XI Międzyinternacki Konkurs Plastyczny
pt. "Kartka Bożonarodzeniowa"

organizowanego przez Bursę Regionalną w Ostrołęce.
Konkurs kierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych będących wychowankami internatów i bursy z terenu miasta Ostrołęka i polega na wykonaniu kartki świątecznej (w dowolnym formacie, o dowolnym kształcie oraz dowolną techniką).

Zgłoszone prace powinny być wykonane samodzielnie i nie mogą naruszać żadnych praw osób trzecich.

Uczestnikiem konkursu może być osoba pełnoletnia, która zaakceptuje regulamin konkursu lub osoba niepełnoletnia, której przedstawiciel ustawowy wyrazi zgodę na jej udział w konkursie i zaakceptuje regulamin. Dodatkowym warunkiem uczestnictwa jest wyrażenie zgody na publikację przesłanej pracy oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów związanych z uczestnictwem w konkursie i podanie tych danych do publicznej wiadomości.

Autorskie prace plastyczne wraz z wypełnionymi formularzami można zgłaszać do dnia 5 grudnia 2023 r. w Bursie Regionalnej w Ostrołęce, ul. Traugutta 9A, 07-410 Ostrołęka.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia: 11.12.2023 r., godz. 20:00. Miejsce: Bursa Regionalna w Ostrołęce.

Serdecznie zapraszamy!

Załączniki:

Zaproszenie - plakat [415KB]

Regulamin konkursu z załącznikami: [190KB]

 
Szkoła do hymnu PDF Drukuj Email

Wychowankowie oraz kadra placówki pozują na tle dekoracji podczas udziału w akcji "Szkoła do hymnu"

W związku z obchodami Dnia Niepodległości Bursa Regionalna w Ostrołęce w dniu 10 listopada o godzinie 11:11 wzięła udział w wielkiej akcji „Szkoła do hymnu” zorganizowanego przez MEiN.

Logotyp akcji "Szkoła do hymnu"

Młodzież wraz z wychowawcami oraz pracownikami placówki wspólnie odśpiewała 4-zwrotkowy hymn narodowy w ramach świętowania 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akcja przygotowana została przez wychowawców: Panią Agnieszkę Sieczak i Panią Katarzynę Żebrowską.
To historyczny dzień, w którym zaprezentowaliśmy jak być razem oraz wspólnie świętować kolejną rocznicę odzyskania niepodległości ciesząc się z tego, że jesteśmy Polakami.

 
Wieczornica patriotyczna PDF Drukuj Email

Zespół Pieśni i Tańca Kurpie, wychowankowie placówki oraz Pani Dyrektor na tle dekoracji

W dniu 8.11.2023 r. wychowankowie grupy V pod kierunkiem Pani Katarzyny Żebrowskiej i Pani Leny Kołdys przygotowali uroczysty apel z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wzniosłą atmosferę spotęgował występ Zespołu Pieśni i Tańca „Kurpie”, który zaprezentował swój patriotyczny repertuar. Dziękujemy artystom za wspaniały występ, a Panu Kierownikowi artystycznemu i organizacyjnym zespołu - Jackowi Wójcikowi oraz Panu Kierownikowi muzycznemu – Kamilowi Fluksowi za profesjonalną oprawę naszej uroczystości.

Wydarzenia tego typu sprzyjają kształtowaniu postawy szacunku wobec Ojczyzny oraz utrwalają znajomość historii naszego państwa. Rozwijają również poczucie patriotyzmu wśród młodych ludzi, ponieważ to właśnie na nich spoczywa obowiązek pamiętania o poświęceniu ludzi, którzy przelali swoją krew, aby Polska była wolna.

 
Udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta” PDF Drukuj Email

Logo akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła pamięta"

W związku z obchodami Dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego po raz kolejny włączyliśmy się w akcję organizowaną przez MEiN pt. „Szkoła pamięta”.
W ramach akcji młodzież z Koła wolontariatu oraz z grupy IV posprzątała zaniedbane groby. Aby
pielęgnować pamięć o osobach, które zapisały się w historii naszego regionu wychowankowie każdej z grup wraz z wychowawcami odwiedzili groby osób zasłużonych dla lokalnej społeczności na cmentarzu parafialnym w Ostrołęce.
Odwiedziliśmy również wybrane miejsca pamięci narodowej na terenie Ostrołęki: pomnik Józefa Bema, pomnik Czwartaków, pomnik „Ławeczka dr Psarskiego”, Dęby Katyńskie, pomnik ofiar terroru komunistycznego.

W holu bursy przygotowana została wystawa pt. „Pamiętamy …odeszli do wieczności” prezentująca sylwetki postaci zasłużonych dla polskiej kultury, nauki, sportu i sztuki. W ten sposób oddano cześć i upamiętniono osoby, które odeszły w ostatnim roku, a które swoją twórczością i działalnością przyczyniły się do obrony i rozwoju Naszego kraju i młodego pokolenia.

Zawsze pozostaną w naszej pamięci…

 
Zajęcia profilaktyczne PDF Drukuj Email

Wychowankowie podczas zajęć profilaktycznych prowadzonych przez wychowawców Bursy

W dniu 25 października 2023 r. wychowankowie mieli okazję zgłębić tematykę uzależnień i profilaktyki. Głównym celem zajęć było rozwijanie świadomości wśród uczestników na temat różnych rodzajów uzależnień, umiejętności radzenia sobie z presją grupy oraz zachęcanie do podejmowania zdrowych nawyków.

Efekty zajęć były bardzo pozytywne. Uczestnicy mieli szansę zidentyfikować różne rodzaje uzależnień, zarówno od substancji, jak i behawioralnych. Ponadto, dzięki ćwiczeniom i karcie pracy, zdobyli praktyczne umiejętności, które pomogą im unikać uzależnień i rozwijać zdrowe nawyki. Wartościowe dyskusje na temat presji grupy i wsparcia od dorosłych również przyczyniły się do osiągnięcia celów zajęć.

Przeprowadzone zajęcia to ważny krok w budowaniu świadomości i umiejętności potrzebnych do przeciwdziałania uzależnieniom oraz dokonywaniu właściwych wyborów. Mamy nadzieję, że uczestnicy wykorzystają zdobytą wiedzę i podejmą osobiste zobowiązania w kierunku zdrowego i konstruktywnego stylu życia.

Zajęcia zostały przygotowane pod kierunkiem wychowawców: p. Moniki Gal oraz p. Andrzeja Zaperta.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 85

Biuletyn Informacji Publicznej

Bursy Regionalnej w Ostrołęce

 


Rekrutacja 2024 (Plakat)

Plakat rekrutacyjny Bursy Regionalnej w Ostrołęce

Osiągnięcia, podziękowania


Bursy Regionalnej
w Ostrołęce

Telefony zaufania

Telefony zaufania: 800702222 dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym, 800121212 dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka, 116111 Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Okładka poradnik dla nauczycieli: "Uczeń w kryzysie psychicznym"

 

Materiał edukacyjny o omdleaniach - ulotka

 

Chmury smogowe nad czerwonym łamańcem pod którym widnieje napis: Mazowiecka uchwała antysmogowa


Kampania społeczna